Akiket csak a "klímaváltozás" érdekel, azokat az se érdekelné, ha a nagyvárosok levegője mérgező lenne?
Mérgező alatt azt értem, hogy akár rövid távon, merthogy most is mérgező.
Már olyanokat is hallok, hogy (ti. ennek vagy annak a tüzelése) ugyan okozza olyan gázok emisszióját, amik károsak az ember egészségére, de nem üvegházgázok. Ezt úgy hangsúlyozva, mintha így már oké lenne.
A biomassza égetését is támogatják, MERT az égetés során megközelítőleg annyi CO2 szabadul fel, mint amennyit a növény az élete során megkötött. A keletkező szerves anyagok, amelyek vagy önmagukban károsak, vagy reakciók során alakulnak károssá, smafuk.
Ha a kormány szabályoz egy országban, vagy az EU, akkor is a CO2-kibocsátást hangsúlyozzák.
Szerintem a Földet nem kell megvédeni. (Amúgy van kutatás, hogy pl. az Etna, ami állandóan kitör, mennyi üvegházgázat ereget? Ezt kellene összevetni az emberi tevékenység során eregetettel.) (Másrészt: az aerob légzés... lehet, hogy emberből most van több, de állatból régen is sok volt... Én csak azt tudom elképzelni, hogy sokkal több volt (állat), mint ma...)
Ha meg is kellene menteni: nem lehetséges!!!
Ha valaki mégis azt hiszi, lehetséges: mi motiválja erre?
Úgy érzem, bizonyos szakemberek szerint nem lenne gond, ha alig lenne CO2-kibocsátás (tegyük fel, mert energiafüvet, más növényt, egyéb biomasszát égetnének), viszont egyéb szennyezők miatt a mostaninál is több allergiás, asztmás, rákos beteg lenne a nagyvárosokban!
Miért nem a jobban motiváló, biztosan szükséges lokális szennyeződésekkel foglalkoznak a szakemberek, a politika?
Nekem a gondolkozz lokálisan és cselekedj is lokálisan - nézet jobban tetszene...
Azért foglalkoznak ennyire a CO2-dal, mert rövid távon belül, hatalmas károkat okoz a te hőn szeretett emberiségedben a klímaváltozás. Lehet, hogy most egy kicsit károsabb lenne a levegő, de azt is meg lehetne oldani, ha elegen elég figyelmet, munkát fordítanának rá. Viszont már 1 méterrel magasabb tengerszintet sem tudnának kezelni, millióan veszítenék el otthonukat, sokan meghalnának, a többiek pedig kisebb helyre lennének összezsúfolva, nagy vándorlások indulnának meg a szárazföld belseje felé.
Félreértés ne essék, nem a bolygót kell megmenteni, hanem önmagunkat! A bolygó nagyon jól elvan élet nélkül is.
Az időjárás már most is "meg van zakkanva". Ott esik hó, ahol több száz éve nem. Rekord hidegeket-melegeket mérnek.
"Már olyanokat is hallok, hogy (ti. ennek vagy annak a tüzelése) ugyan okozza olyan gázok emisszióját, amik károsak az ember egészségére, de nem üvegházgázok. Ezt úgy hangsúlyozva, mintha így már oké lenne."
Igen, mert ha nem üvegházhatású, már csak meg kell oldani, hogy ne legyen mérgező, és utána alkalmazni is lehet az adott anyagot.
"Miért nem a jobban motiváló, biztosan szükséges lokális szennyeződésekkel foglalkoznak a szakemberek, a politika?
Nekem a gondolkozz lokálisan és cselekedj is lokálisan - nézet jobban tetszene..."
Lehet hogy jobban tetszene ez a nézet, meg marhára könnyű csak a saját kis helyedben gondolkodni, de attól még az egész földi életre kihat ami a te hatásodra a levegőbe/környezetbe kerül. A lokális problémák megoldását mindig el kell helyezni a nagy egészben, különben csak az lenne, hogy mindenki szépen építi a házát egymásra, a végén meg összedől az egész.
Lehetsz önzetlen, de akkor senkin se segítesz, hülyének néznek és nem érsz el semmit!
Nem lenne gondom, ha megvizsgálnák, hogy adott anyag, ami kijut a környezetbe, mérgező-e. Csakhogy ezt senki se vizsgálja, ellenben a CO2-t igen.
Amúgy még mindig kétlem, hogy az emberi tevékenység nyomán több CO2 szabadulna fel, mint természetes folyamatok révén és a légzésből.
Ha meg CO2, akkor hamar oda lyukadunk ki, hogy meg kell ölni a betegeket...
De nem ezen van a hangsúly.
A lényeg az, hogy sok környezetvédő nem az emberek egészségét akarja óvni, hanem egy bizonytalan ellen harcolni, amivel szemben sosem fog győzni (naivság azt hinni!); mindezt esetleg pont az emberek egészségének rovására.
Ez pedig engem elmondhatatlanul kiábrándít és elveszi a kedvemet az egésztől.
Azt sem tudom hol kezdjem a választ, annyi abszurd butaság, ellentmondás és tévhit van a környezeti problémákról, hogy megingatja az emberiségbe vetett hitemet.
"Nem lenne gondom, ha megvizsgálnák, hogy adott anyag, ami kijut a környezetbe, mérgező-e. Csakhogy ezt senki se vizsgálja, ellenben a CO2-t igen."
Szerinted, őszintén, tényleg nem vizsgálják ezt? Komolyan így gondolod?
Abban igazad van, hogy a helyi légszennyezés (és ezen belül a beltéri légszennyezés, ami inkább Afrikára jellemző) komoly problémája az emberiségnek, Bjorn Longborn-nak pár hete jelent meg egy cikke azt hiszem a Forbes-ban, amiben számításai szerint ez nagyobb gazdasági kárt okoz mint a klímaváltozás. De azt mondani, hogy senki nem foglalkozik vele hazugság, minden mért, dokumentált, lekérdezhető az adat a te lakóhelyedről is.
"Amúgy még mindig kétlem, hogy az emberi tevékenység nyomán több CO2 szabadulna fel, mint természetes folyamatok révén és a légzésből. "
Ezt sem gondolod jól, jelentős mértékben hozzájárul az emberi tevékenység, ajánlom az IPCC 2013-as jelentésére nézz rá, ha bizonyíték kell.
"Úgy érzem, bizonyos szakemberek szerint nem lenne gond, ha alig lenne CO2-kibocsátás (tegyük fel, mert energiafüvet, más növényt, egyéb biomasszát égetnének), viszont egyéb szennyezők miatt a mostaninál is több allergiás, asztmás, rákos beteg lenne a nagyvárosokban! "
Jelenleg szerinted a borzasztó sok káros energiafű-égetés miatt olyan rossz a városok levegője? A sok megújuló CO2-mentes erőforrás vágja tönkre az asztmások és allergiások életét?
Ennek a végére még megjegyzem a " sok környezetvédő nem az emberek egészségét akarja óvni" -re reagálva: szerintem több filantrópia fedezhető fel a környezetvédőkben, mint az átlagos olajmérnökben.
Elég szomorú, hogy a félig informált emberek nem a status quo-val, hanem az innovátorokkal kötözködnek. Pont mint a középkorban.
Nem állítottam, hogy az energiafű égetése okoz allergiát. Legalábbis még biztos nem. De tudtommal több káros anyag keletkezik, mint a földgáz égetésekor. Mégis, ha a város közelében biomassza erőmű lenne, akkor le lenne tudva a dolog azzal, hogy királyság van, mert nincs CO2-kibocsátás. Közben a város lakói több mérget kapnának.
Egy egyetem tanulmányában volt benne, hogy a biomassza erőmű ereget káros anyagokat, de legalább CO2-kibocsátás nincs. WTF??
Vizsgálják, hogy hol milyen káros anyag keletkezik? Tényleg? Számomra nem úgy tűnik... Nem úgy tűnik, mintha bármi környezeti ártalom ellen is akarnának valamit tenni... legalábbis itthon.
És ha igaz is, hogy a CO2 a fő hunyó és itt HAMARAOSAN nagy gondok lesznek...
Akkor is...
Kit motivál ez az egész? Mert szerintem úgy őszintén senkit.
És aki nem totál naiv h.lye, tudja, hogy k**@ra nem fogjuk tudni megmenteni a Földet. Háborúskodások, lobbiérdekek, a gazdagok érdekei, Kína, Amerika... Ezek felett soha, senki nem fog győzedelmeskedni!
És a lokálisan ártó szennyezőkkel mikor fognak foglalkozni? Vagy mondjuk a zajvédelemmel? Soha napján???
Nyilván semmi nem ég olyan tisztán, mint a földgáz, ennek a belátására nem kellenek egyetemi tanulmányok, viszont ettől még lehet alternatívákkal próbálkozni. Ha annyi szennyeződés rakódik le a növényekben, hogy kárt okoz visszaégetni azt a levegőbe, ott már sokkal nagyobb gondok vannak mint az energiafű. Például amikor Chernobyl mellett végeztünk kutatómunkát, és a helyiek a radioaktivitás miatt nem termelhettek élelmiszert a mezőn, de energianövényeket igen, amit aztán eltüzeltek mindenfelé (európa más részein is, bár főleg a Chernigov - Kiev közötti településeken), akkor azért én is nagyon lesokkoltam, hiszen pont ezt nem kéne csinálni a megkötött radioaktivitással. Viszont ez kirívó példa, a legtöbb növény elégetéséből nem származik nagy kár. Persze a fa égetést én nem nevezném megújulónak, de ez személyes vélemény, a szakirodalom nem ért velem egyet.
És hiszed, vagy nem, minden erőmű tele van monitoring berendezésekkel ami az emisszió összetételét méri. Csodálkozom, hogy az egyetemi tanulmányaid során nem voltál üzemlátogatáson, én szerintem majdnem minden erőművet láttam Mo-n a BSc-m alatt.
és hogy kit motivál ez az egész? Mindenkit, aki jelenleg küzd a jó cél érdekében. Lokálisan ugyan valóban nem a CO2 a legfontosabb probléma, de egy nagyon jó globális teljesítmény-indikátor, amit mindenki megért és elfogad, és ezért lehet az együttgondolkodás alapja. Mármint, azt hittem, hogy mindenki megérti, amíg nem olvastam ezt a kérdést :P
A többi anyag lebomlik, a CO2 nem, itt marad velünk "örökre", egyre növeli az üvegházhatást.
Ha energiafüvet égetünk, akkor csak a megkötött anaygokat, köztük CO2-t szabadítunk újra fel. Tehát hosszú távon nem növeljük a CO2 mennyiségét a föld felszíne felett. Ha bányászott olajat, gázt égetünk, és a keletkező CO2-t nem préseljük vissza a föld alá, akkor növeljük a CO2 mennyiségét e föld felszíne felett.
Ha a többi anyag lebomlik, akkor nem tudom, mire jó az egészségügyi határérték, a tájékoztatási küszöbértékek, a szmogriadó. Miért van több asztmás, allergiás. Miért fáj a feje a vidékinek, ha felmegy egy nagyvárosba.
Egy nagyváros lakóit kell védeni! Nem a Földecskét megmenteni!!! Az maximum háttérjáték lehet szerintem.
Meg egy ipartelep közelében élőket kell védeni, hogy ne mérgezett levegőt szívjanak!
De úgy látom, hogy erre baromira nincs hajlandóság az emberekben....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!