Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Evolúció, vagy Isten?

Evolúció, vagy Isten?

Figyelt kérdés

Szerintem Evolúció.

Röviden, tömören, lényegre törően szeretném.


2013. dec. 28. 16:14
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
58%
Világvége a Reptoidokat az emberi agy generálja, ahogy Istent is, ha hiszel valamiben akkor az számodra valós ergó létezik és, ha többiekkel is képes vagy ezt elhitetni akkor megalapítottál egy új vallást. ;)
2013. dec. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
De itt azt tanították, hogy az idegenek teremtettek minket.
2013. dec. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
:D Világvége ez hit kérdés, hogy ha elhiszed azt, hogy az embereket az idegenek teremtették és normálisan el is tudod magyarázni akkor én elfogadom, hogy te ebben hiszel és tiszteletben tartom. azt nem tudom, hogy ki teremtett kit. De szinte biztos vagyok abban, hogy idegenek léteznek valószinűleg tartom azt, hogy megfigyelnek minket tanulmányoznak, ahogy mi tesszük az állatokkal. tisztán emlékszem ezelőtt tíz évvel, hogy volt egy harmadik tipusu találkozásom az idegenekkel. azóta rendíthetetlenül hiszek a földönkívüli életben...
2013. dec. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
Hiszek neked. Nekem megvolt a 4. is és az 5. találkozás is. A 4. volt a szexuális kapcsolat, az 5. a gruppenezés. Jól elvagyok velük. Kapcsolatba szoktam velük lépni amikor... hagyjuk többnyire nem emlékszem rá.
2013. dec. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
64%

Evolúció.

Aki szerint mindkettő, magyarázza el, hogy hogyan gondolja, mert a kettő kizárja egymást.

A teremtésről, csak annyit, hogy ne zavarja őket, hogy tárgyi bizonyítékok sincsenek rá és az sem, hogy az ember és a csimpánz DNS-e, 99,4%-ban megegyezik: [link]

2013. dec. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Abban "hiszek" , hogy valamiből lesz valami. Valamiből fejlődünk valahová.
2013. dec. 28. 21:29
 17/27 anonim ***** válasza:
6%
Isten. A vilàg hihetelenül bonyolult, a legmodernebb szàmìtògèpek , eszközök eltörpülnek a termèszetben talàlhato èlõlènyek , termèszeti jelensègek összetettsègèvel. A vèletlenre bizznànk? egy modern szàmìtògèpet mèrnökök informatikai technikusok fejlesztenek. egy sokkal bonyolultabb èlõlèny pedig pusztàn vèletlenre?
2013. dec. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Passiflora válasza:
0%

Egy idézetet kerestem, ami a 17. hozzászólásról jutott eszembe; én annak idején egy agysebésszel készült interjúban hallottam egy a hasonlatot, aminek az ihletője, jobban mondva eredeti változata ezek szerint egy asztrofizikustól származott.


Ő akkor abban a formában mondta el, hogy az emberi idegrendszer működése még az orvosok számára is annyira bámulatosan bonyolult, hogy nagyon nehéz elképzelni, hogy intelligens tervezés nélkül jött volna létre.


Ő úgy fogalmazott, hogy nem kizárható, hogy évmilliárdok alatt a véletlenek sorozatának eredményeként jött létre, de ennek matematikailag körülbelül annyi az esélye, mintha egy kifutópályán elhelyeznék egy utasszállítógép minden alkatrészét, jönne egy tornádó, és összeállítaná a repülőgépet.


Az eredeti változatot most találtam meg, néhány másik, a "Teremtés vagy evolúció?" kérdéskörhöz kapcsolódó idézettel együtt:


Fred Hoyle - asztrofizikus: "A véletlenszerű keletkezés nagyjából úgy fest, mintha egy szeméttelepen átsöpörne egy hurrikán, és ezalatt összerakna a szemétből egy Boeing 747-es repülőgépet."


E.Conklin prof. - Princetoni Egyetem: "Annak valószínűsége, hogy az élet egy ilyen véletlen esemény által keletkezett, körülbelül akkora, mint az, amikor egy nyomda robbanásakor egy többkötetes szótár jönne létre."


Gánti Tibor: "Nyilvánvaló tehát, hogy értelmes sorrendek véletlenszerű kialakulásával éppúgy nem lehet számolni, mint ahogy nem lehetne várni azt, hogy ha valaki találomra ütögeti az irógép billentyűit, véletlenül éppen az "Anyám tyúkja" című verset gépelné le. Itt tehát az életkeletkezés vizsgálatában megakadunk."


Simonyi Károly: "Szinte nagyobb erőfeszítés kell az ezek elfogadásába vetett hithez, mint akár a teremtéstörténet elfogadásához."


Charles Darwin - önéletrajzában: "Annak a meggyőződésnek, hogy Isten létezik, van egy másik forrása, mely az értelemből, nem az érzelmekből fakad: és ennek már én is alávetem magam. Nehéz, szinte lehetetlen elképzelni, hogy a hatalmas és csodálatos világmindenséget, az embert és azon képességét, hogy múltba tekintsen, és a jövőbe lásson - a vak véletlen, a szükségszerűség hozta volna létre. Tehát kénytelen vagyok hinni abban, hogy az ős-ok értelmes aggyal rendelkezett."

2013. dec. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Evolúció. Szerintem is.
2013. dec. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

"Isten. A vilàg hihetelenül bonyolult, a legmodernebb szàmìtògèpek , eszközök eltörpülnek a termèszetben talàlhato èlõlènyek , termèszeti jelensègek összetettsègèvel. A vèletlenre bizznànk? "


A jó öreg specified complexity, másik segítőtársával megtámogatva Régi sláger, de egyeseket még mindig meggyőz. Tessék okulni:

[link]

[link]


Ja amúgy evolúció, bár elég slendrián maga a kérdés is.

2013. dec. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!