Melyik volt ez a kísérlet, ki végezte el, illetve hol tudok részletesebb információkat szerezni róla?
Régebben olvastam egy érdekes kísérletről, de mára már csak a kísérlet lényege maradt meg a fejemben, viszont ebből szeretnék kiselőadást csinálni a suliba, mert ez egy érdekes téma.
Szóval, néhány embernek olyan szemüveget adtak viselésre, amely megfordította a látott képet, így az agyuk fordítva "láttatta" a világot, aztán néhány hét viselés után alkalmazkodott hozzá az agyuk, és visszafordította a képeket. Mikor levették a szemüveget, egy darabig ismét fejjel lefelé látták a világot.
A kísérlet lényege nagyjából ennyi lenne, előre is köszönöm, ha valaki tud nekem segíteni abban, hogy melyik lehet ez a kísérlet. :)
Az ember a világot szemének lencséje által vetített képként látja. A fizikából tudjuk, hogy ez egy fordított kép. Hogy mégsem fejtetőre állva látjuk a világot (azaz minden irányt helyesen érzékelünk), az amiatt van, hogy az agyunk e képet megfordítja. Az agynak tehát van egy ilyen képessége. A "visszafordító" szemüveg használatának eredményét az agy ismét igyekszik megfordítani, mert a gyakorlati tapasztalat (mellé nyúlunk, stb.) erre ingerli. Vagyis bizonyos idő után az agy ismét megtanulja a fordítást (aminek az eredménye így az, hogy valójában semmit se csinál).
A lényeg tehát, hogy az agy összehangolja a napi tapasztalatot a közvetített képpel, azaz ha szükséges, képes megfordítani azt. A kísérlet arról szólt, hogy az agynak van ilyen képessége.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!