Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt fagy meg?

Mahhoo3-3 kérdése:

Mennyi idő alatt fagy meg?

Figyelt kérdés

Láttam egy kísérletet youtube-on, kipróbálom. Beraktam egy fél literes cola-t a mélyhűtőbe 17:30 kor ( most 1,5 oraja van bent). Mar lehülhetett 0 fog alá? Mert alvileg nem szabad keményre fagynia és nem tom mikor vegyem ki.

--20 fok van a mélyhűtőbe

-0,5 liter cola



2013. nov. 12. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az én fagyasztómban van, így nem tudom megvizsgálni, hogy megmondhassam. Te viszont szerintem ki tudod nyitni a fagyasztód ajtaját, hogy ellenőrizhesd a palack állapotát. Minden bizonnyal, hiszen azt írtad, Te tetted bele.
2013. nov. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, de mivel nem fagy meg jéggé, hanem lehul 0 fok ala, folyekony marad, elobb neztem, es nem tom h lehult e vagy meg nem
2013. nov. 12. 19:12
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1,5 L-es nekünk 2 óra alatt fagyott meg, de ez hűtőnként más és más.

Ezért érdemes több mintát berakni (ásványvizet), és negyed órás intervallumokban kiszedni 1:30 és 2:30 között.

2013. nov. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

Otthoni hűtőben nem igazán fogod tudni túlhűteni a vizet. Egyrészt a hűtő ha beindul, rezeg annyira, hogy ezen mechanikai behatástól azonnal megfagy a túlhűtött víz. Másrészt a víz sem tudom, honnan került a palackba, de ha bármilyen kis apró szennyeződés is van benne (akár szabad szemmel nem is látható méretű), az beindíthatja a fagyási folyamatot. Harmadrészt az üveged belső felületén lévő aprócska karcolás is elegendő a fagyási folyamat beindulásához.

Néhány tized fokkal talán túl lehet hűteni a csapvizet vagy ásványvizet, ennyi hőmérséklet-esés pedig néhány perc alatt is bekövetkezhet, tehát igen nehéz eltalálni a megfelelő időpontot.

2013. nov. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Septic - próbáltad, vagy okoskodsz? :)

Én már többször bemutattam a kísérletet, és mindig összejött.


Fél literes kólához talán elég 1.5 óra is.

2013. nov. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:
69%

Próbáld sörrel.

-5 fokra le lehet rántani bontatlanul, aztán ha leveszed a kupakot, felülről lefelé befagy fenékig 3-4 másodperc alatt.

2013. nov. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sörrel??? Csakis kólával vagy vízzel!


Apage satanas!


:-)

2013. nov. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:
54%

Capricorn:

Nyugi, ha ledugózva hagyod kiolvadni, iható marad. :D

2013. nov. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak ne felejtsd benne, mert még kárt okoznának a szerteszét röppenő üvegszilánkok a hűtődben. Viszont mindenképpen takaríthatod a fagyóból utána a sörlevet, az se kis szívfájdalom ám!
2013. nov. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:
Ok, alternatíva a műanyag palackos sör. :D
2013. nov. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!