Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a megoldása ennek a feladvá...

Mi a megoldása ennek a feladványnak? (lent)

Figyelt kérdés

Megvan! A kietlen síkságon messze ellátsz, s egy magányosan baktató emberre figyelsz fel,

sarkantyúdat lovad oldalába vágod még nagyobb sebességre ösztönözve azt,

így rövidesen utoléred. A kalandor meghallotta vágtázó lovadat, hátra fordul,

de mielőtt bármit is szólhatna, lepattansz a nyeregből s ugyanazzal a lendülettel állcsúcson vágod.

A kalandor azonnal kiterül, te pedig ingerülten kutatod át a felszerelését némi érték után kutatva,

de csak papírokat találsz nála, s néhány rajzot. Sietve átfutod a dokumentumokat, de csak versek és egyszerű firkálmányok,

így dühödten darabokra téped őket, és nekiugrassz az éppen ébredező kalandornak s rázni kezded, hogy eszméletéhez térjen.


- Hol van a pénzem te csaló! A nyakék, amit adtál hamis volt!

- Istenem, sajnálom, de muszáj volt kipihennem magam valahol, rengeteget dolgoztam!

- Hol van akkor az a pénz, amit a munkával szereztél?

- Betettem a városod bankjába, s elküldettem egy barátomnak, aki börtönben sínylődik, azzal a pénzzel akarom kiváltani őt!

- Miért nem a postakocsival mentél?

- Azt kirabolhatják, az utazásra pedig egyébként sem volt már pénzem.. a bank tűnt a legjobb megoldásnak..


Magadba dühöngesz, mivel tudod, hogy tényleg igaza van.. a bank már nem a postakocsival szállítatja a pénzt,

hanem a frissen kiépített vasútvonalon pénzszállító vonattal, melyet katonák is őriznek.

Sajnos hiába indulnál vissza a városba, mivel pont reggel indult útnak a pénzszállító vonat.

Muszáj a vonat előtt odaérned ezzel a csirkefogóval, nehogy a lókötő barátját szabadíttassa ki a te pénzeddel.


- Hol tartják fogva a barátodat?! –üvöltöd.

- Pontosan nem tudom, postán kaptam tőle egy levelet, amiben a pénzt kérte, s küldött egy térképet is,

amelyen lerajzolta az útvonalat a városhoz.


Az arcodra kiül a döbbenet.. elengeded a kalandort, aki csak ekkor veszi észre a gyenge szélben szállingózó papír fecniket..

- Mit tettél? A verseim, a rajzaim!!! Köztük volt a térkép is!!!

- Lódulj és szedd össze a papírdarabokat! Össze kell raknunk azt a térképet,

el kell jutnunk abba a városba még a vonat előtt és abból a pénzből engem kell kifizetned!

A nyomaték kedvéért előrántod fegyvered és a kalandorra szegezed. Ő rémült arccal nekiáll összeszedni a darabokat..

Sajnos mire összeszeditek a darabokat, rátok esteledik, így tábort vertek.

A tűz fényénél a kalandor a darabokat próbálja egymáshoz illeszteni,

míg te pár méterrel odébb leheveredsz és te is papírdarabokkal próbálkozol.

Valahogy nincs kedved a társasághoz, főleg nem a kalandoréhoz..

Hirtelen ébredsz a verőfényes napsütésben! A fenébe! Úgy elaludtál,

hogy észre sem vetted! Mostanra a kalandor már biztosan meglépett..

Felugrassz és körülnézel, de látod, hogy a kalandor szintén a kihunyt tűz mellett fekszik és hangosan hortyog.

Odalépsz és belerúgsz egy nagyot.


- Hé, ébredj! Összeraktad a térképet?

Feltápászkodik, és csak ennyit mond:

- Összerakni?.. Inkább elrejtettem..

- Micsoda??

- Ha elveszed a pénz egy részét, a barátomat nem tudom kiszabadítani!

Inkább üzletet ajánlok. A barátom tud egy elrejtett kincsről, persze ezt a levélben nem írhatta meg pontosan,

mivel átnézi az őrség a leveleket. De ha kiszabadítjuk őt, megkereshetjük és osztozhatunk hárman az elrejtett kincsen,

ami jóval több lesz, mint amennyivel én tartozom neked. Elfogadod az ajánlatot?

Bár egy kietlen síkságon vagytok mégis órákba, ha nem napokba telne, mire megtalálod és lehet ugyanennyi idő, míg kiszeded belőle,

így nem gondolkodsz túl sokáig (s valljuk be kapzsi is vagy egy kicsit..)

- Rendben, legyen! Szóval, hol vannak a térkép darabjai?

- Ó ne olyan gyorsan, előbb had lám, hogy vág az eszed! Mert eddig csak az erődet fitogtattad..

A kérdésem a következő: Tudod-e mi az eredeti nevem?

- Hogy érted? Persze hogy tudom, a hotel vezetője elmondta.

- Ó, az a te nyelveden van! De várj, segítek. A nevem első fele apámtól származik,

aki Ciudad de México-ban született, a másik pedig anyám öccsétől, aki Rhone völgyéből származik. Szóval mi az eredeti nevem?


Feladatok:

- Találd ki az eredeti nevét a kalandornak! Ha megvan, a térkép részleteit megtalálod a

[link] címen! Az eredetikalandornév-hez egybe, kisbetűvel írd a nevet!

- Rakd össze a térképrészleteket, majd menj az ott bejelölt városhoz!


2009. nov. 21. 08:33
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/204 anonim válasza:
21%
Én már néztem több internetes és egyéb szótárt és vagy 100 variációt kipróbáltam, de nem jött ki. Légyszi, légyszi írjátok le! Vagy csak a 2 szó első betűsét
2009. nov. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/204 anonim ***** válasza:
53%
Ez nem jó ausztrolopitekusz
2009. nov. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/204 anonim válasza:
7%
Azt gondoltad jó? Fogalmam sincs mi a megoldás. Nem fogom, itt leállni keresgélni.
2009. nov. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/204 anonim ***** válasza:
53%

Az a gond,hogy ahány fordító annyi válasz!!

Volt amelyik a szót se fordította,így meg igen nehéz meg keresni!

Én is be próbáltam pár száz szópárt-de nem találtam meg!!!

szemeim kocsányokon lógnak!!

2009. nov. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/204 anonim válasza:
61%

Szia.

nem veszekedésből kioktatásból, csak hogy értsd a lényeget:


Először is: Én játszok a west oldalon ezzel a játékkal.

Hogy egyes embereket (köztük engem is) miért zavar az, hogy itt ill más nyilvános honlapon kint van ez a feladvány?

Először is, mert aki becsülettel játszik, az meg tudja oldani maga is ezt a feladatot.

Másodszor, ha mi "megszenvedtünk" ezekkel a feladványokkal, szeretnénk, ha mások akik westesek ők is megszenvedjenek, ne jussanak könnyedén előnyhöz, azzal, hogy mások megoldják helyettük.


Ugye elolvastad a szabályzatot. Azért van az oda írva, hogy internetet használhattok, mert van olyan feladvány, pl a második is, amihez egyszerűbb online szótárt használni...

Ha itt valaki beírja a megfejtést, természetesen elég sok west-es jár erre, és nekik ezüsttálcán kínálják a megoldást.

Én nem azt kérem, hogy ne oldjátok meg ezeket a feladatokat, hanem hogy várjatok vele egy hónapot, amíg lemegy a "tétre" való verseny, és azután, amikor már nem lesz tétje a dolognak, akkor oldjátok meg.

Ha kell, akkor egybe elküldöm neked mind az 5részt.


Gondold át, próbáljuk a te szemszögedből nézni: Hülye példa lesz:

te megszenvedtél a diplomádért, de valaki megszerzi mindennemű munka nélkül, csalással..

Te nem lennél felháborodva?

Nem kérnéd, hogy tegyenek meg mindent a csalók ellen??


Bocs ha hosszúra sikeredett!

További szép estét!

2009. nov. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/204 anonim válasza:
48%
Teljes mértékben igazad van, azonban ez a feladat a szerencsén is múlik, azon, hogy milyen szótárakban hogyan van leírva az adott, szó, lehet, hogy te pont jó helyen kerested, de más mondjuk nem, szóval ezért tényleg megadhatnák mondjuk az első betűt
2009. nov. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/204 anonim válasza:
53%

te tényleg nem érted a mondanivalóm? Nem segítek senkinek se, nem azért írtam ide!


És kérek mindenkit, akinek megvan a megoldás se ide se e-mail-be ne küldje el! tartsa meg magának!

Köszönöm!

2009. nov. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/204 anonim ***** válasza:
48%

én pl tisztességesen játszottam, magamtól jöttem rá a kalandor nevére meg a nyakláncra is, de ez a fordítás sajnos nem megy - pedig tudom hogy mit kell mire fordítanom. és tök egyszerű, de mégsem megy, pedig egyik ismerősömtől még szótárt is vettem kölcsönt.


az első betűt tényleg megadhatnátok XD

2009. nov. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/204 anonim ***** válasza:
58%

"te tényleg nem érted a mondanivalóm? Nem segítek senkinek se, nem azért írtam ide!"


Te tényleg ennyire hülye vagy? Hányszor kell még elmondani, hogy már az is segítség, és a játékba való beavatkozás, hogy a feladat kint van!!!! Mert már a feladathoz vezető úton elvéreznének emberek, ha nem raktad volna ide.

2009. nov. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/204 anonim válasza:
Nem értem, hogy ha a szomszédnak meg a családnak meg lehet mutatni, hogy segítsenek akkor egy nyilvános fórumban miért nem? Van olyan aki a nyakláncos részt az iskolában órán csináltatta meg a matektanárral! Akkor őket is ki kellene zárni!!! vagy jól leszidni, lealázni!
2009. nov. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!