Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi ennek a feladványnak a...

Mi ennek a feladványnak a megoldása?

Figyelt kérdés

Egy fiatal ügyvéd megkapta első megbízását, hogy egy örökösödési ügyben járjon el. Erről mesél nyomozó barátjának:

-Nem rég halt meg Brök Ernő, aki egész életében nagyon ügyesen bánt a pénzzel, és a tőzsdén nagy vagyonra tett szert. Nem volt testvére, nem voltak gyerekei. Szerette élvezni az életet, sokat utazott. Afrikában járt vadászni, de eljárt a többi kontinensre is. Kényelmesebbnek érezte az élettét úgy, hogy nem nősült meg. Most halála után mindent megteszünk, hogy megtaláljuk a legközelebbi hozzátartozóját.

-No és, találtatok valakit?

-Ők találtak meg minket. Ami nem meglepő, hiszen szokatlanul nagy az örökség. Tucatjával jelentkeztek az örökségért, de sikerült két főre szűkíteni az örökösök lehetséges körét. A többiek szélhámosak voltak.

-És ki ez a két ember?

-Egyikük az elhunyt Piripócson élő unokaöccse, a másik az unokatestvére, aki Kukutyinban él. Csupán ők rendelkeznek valamilyen irattal,ami igazolja, hogy rokoni szálak fűzték őket a milliomoshoz. Még nem volt módunk megvizsgálni a papírok hitelességét. Esetleg elbeszélgethetnél velük.

-Jól van, de elég csak az egyiket ellenőriznem.

Miért?


2009. ápr. 21. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Csak tipp:

unokaöccse nem lehet, mivel nincs testvére. (unokaöccs ha jól tudom a testvér gyermeke). Unokatestvére pedig lehet, ha az anyjának vagy az apjának volt testvére. Ezért csak őt kell megkérdeznie...



De javíts ki ha tévedek


Jaina

2009. ápr. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Csatlakoznék az előttem szólóhoz: ha nem volt testvére, nem lehet unokaöccse. Az anya vagy apa testvérének a gyermeke pedig lehet az unokatestvére.


De ha megvan a pontos megoldás, írd már meg légyszi, mert kiváncsi vagyok. :-)

2009. ápr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De az unokaöcsém az nem az apám testvérének a fia (aki fiatalabb nálam, hisz öcs)?
2009. ápr. 21. 17:48
 4/12 anonim ***** válasza:
Dehogyisnem, attól még lehet fiatalabb nálad. Apukádnak a testvérének az fia vagy lánya a te unokatestvéred ha fiatalabb nálad akkor az unokaöcséd.
2009. ápr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
* vagy unokahúgod.
2009. ápr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor most mi a megoldás?
2009. ápr. 21. 18:25
 7/12 anonim válasza:
Teljesen elvesztettem a fonalat. :D :D :D
2009. ápr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Azért, mert ha az egyiket ellenőrzi, és nem ő az, akkor kizárásos alapon a másik. :) Vagy ha ő az, akkor már nem lehet a másik, tehát azt már nem kell ellenőriznie...

Na belekeveredtem...

2009. ápr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ÁÁ én értem amit az utolsó írt szóval ha az egyiket ellenőrzi a másikat nem kell, mert akkor már tudjuk hogy ő az. A másik logika is jó amit az első írt.
2009. ápr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A megoldás az, hogy csak az unokatestvér lehet csak az örökös, mivel az unokatestvér Brök Ernő apjának vagy anyjának a testvérének a gyereke - míg az unokaöcs az ő testvérének a gyereke lenne. De mivel nincs testvére, nem lehet unokaöcse sem.
2009. ápr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!