Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a megoldása ennek a feladvá...

Mi a megoldása ennek a feladványnak? (lent)

Figyelt kérdés

Megvan! A kietlen síkságon messze ellátsz, s egy magányosan baktató emberre figyelsz fel,

sarkantyúdat lovad oldalába vágod még nagyobb sebességre ösztönözve azt,

így rövidesen utoléred. A kalandor meghallotta vágtázó lovadat, hátra fordul,

de mielőtt bármit is szólhatna, lepattansz a nyeregből s ugyanazzal a lendülettel állcsúcson vágod.

A kalandor azonnal kiterül, te pedig ingerülten kutatod át a felszerelését némi érték után kutatva,

de csak papírokat találsz nála, s néhány rajzot. Sietve átfutod a dokumentumokat, de csak versek és egyszerű firkálmányok,

így dühödten darabokra téped őket, és nekiugrassz az éppen ébredező kalandornak s rázni kezded, hogy eszméletéhez térjen.


- Hol van a pénzem te csaló! A nyakék, amit adtál hamis volt!

- Istenem, sajnálom, de muszáj volt kipihennem magam valahol, rengeteget dolgoztam!

- Hol van akkor az a pénz, amit a munkával szereztél?

- Betettem a városod bankjába, s elküldettem egy barátomnak, aki börtönben sínylődik, azzal a pénzzel akarom kiváltani őt!

- Miért nem a postakocsival mentél?

- Azt kirabolhatják, az utazásra pedig egyébként sem volt már pénzem.. a bank tűnt a legjobb megoldásnak..


Magadba dühöngesz, mivel tudod, hogy tényleg igaza van.. a bank már nem a postakocsival szállítatja a pénzt,

hanem a frissen kiépített vasútvonalon pénzszállító vonattal, melyet katonák is őriznek.

Sajnos hiába indulnál vissza a városba, mivel pont reggel indult útnak a pénzszállító vonat.

Muszáj a vonat előtt odaérned ezzel a csirkefogóval, nehogy a lókötő barátját szabadíttassa ki a te pénzeddel.


- Hol tartják fogva a barátodat?! –üvöltöd.

- Pontosan nem tudom, postán kaptam tőle egy levelet, amiben a pénzt kérte, s küldött egy térképet is,

amelyen lerajzolta az útvonalat a városhoz.


Az arcodra kiül a döbbenet.. elengeded a kalandort, aki csak ekkor veszi észre a gyenge szélben szállingózó papír fecniket..

- Mit tettél? A verseim, a rajzaim!!! Köztük volt a térkép is!!!

- Lódulj és szedd össze a papírdarabokat! Össze kell raknunk azt a térképet,

el kell jutnunk abba a városba még a vonat előtt és abból a pénzből engem kell kifizetned!

A nyomaték kedvéért előrántod fegyvered és a kalandorra szegezed. Ő rémült arccal nekiáll összeszedni a darabokat..

Sajnos mire összeszeditek a darabokat, rátok esteledik, így tábort vertek.

A tűz fényénél a kalandor a darabokat próbálja egymáshoz illeszteni,

míg te pár méterrel odébb leheveredsz és te is papírdarabokkal próbálkozol.

Valahogy nincs kedved a társasághoz, főleg nem a kalandoréhoz..

Hirtelen ébredsz a verőfényes napsütésben! A fenébe! Úgy elaludtál,

hogy észre sem vetted! Mostanra a kalandor már biztosan meglépett..

Felugrassz és körülnézel, de látod, hogy a kalandor szintén a kihunyt tűz mellett fekszik és hangosan hortyog.

Odalépsz és belerúgsz egy nagyot.


- Hé, ébredj! Összeraktad a térképet?

Feltápászkodik, és csak ennyit mond:

- Összerakni?.. Inkább elrejtettem..

- Micsoda??

- Ha elveszed a pénz egy részét, a barátomat nem tudom kiszabadítani!

Inkább üzletet ajánlok. A barátom tud egy elrejtett kincsről, persze ezt a levélben nem írhatta meg pontosan,

mivel átnézi az őrség a leveleket. De ha kiszabadítjuk őt, megkereshetjük és osztozhatunk hárman az elrejtett kincsen,

ami jóval több lesz, mint amennyivel én tartozom neked. Elfogadod az ajánlatot?

Bár egy kietlen síkságon vagytok mégis órákba, ha nem napokba telne, mire megtalálod és lehet ugyanennyi idő, míg kiszeded belőle,

így nem gondolkodsz túl sokáig (s valljuk be kapzsi is vagy egy kicsit..)

- Rendben, legyen! Szóval, hol vannak a térkép darabjai?

- Ó ne olyan gyorsan, előbb had lám, hogy vág az eszed! Mert eddig csak az erődet fitogtattad..

A kérdésem a következő: Tudod-e mi az eredeti nevem?

- Hogy érted? Persze hogy tudom, a hotel vezetője elmondta.

- Ó, az a te nyelveden van! De várj, segítek. A nevem első fele apámtól származik,

aki Ciudad de México-ban született, a másik pedig anyám öccsétől, aki Rhone völgyéből származik. Szóval mi az eredeti nevem?


Feladatok:

- Találd ki az eredeti nevét a kalandornak! Ha megvan, a térkép részleteit megtalálod a

[link] címen! Az eredetikalandornév-hez egybe, kisbetűvel írd a nevet!

- Rakd össze a térképrészleteket, majd menj az ott bejelölt városhoz!


2009. nov. 21. 08:33
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/204 anonim ***** válasza:
12%
valószínű hogy nem lesz 3. kör mivel elbaszta az aki elmondta a megoldást lehet hogy sztornózzák az egészet mert 1 hülye benyögte a választ ... no comment inkább...
2009. nov. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/204 anonim ***** válasza:
11%
kérdező, te mégis kinek képzeled magad? Mi az, hogy ha valaki kommentje nem tetszik, akkor te itt fenyegetőzöl, hogy majd a következő játékot is elbaszod? Gondolkozzál már!
2009. nov. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/204 anonim ***** válasza:
53%

Bocsi hogy közbeszólok, de szerintem teljesen felesleges itt szidni (nem is akárhogy) egymást!

Ha nem Ő, akkor majd más fogja közzétenni. Sajnos...

Egyébként dühöngeni is kár, mert ennél csak nehezebb feladatok jönnek majd. És ott lehet, hogy mi (akik maguktól oldották meg) nem fogjuk tudni a megoldást. Ez is benne van a pakliban!

2009. nov. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/204 anonim ***** válasza:
10%

de szidni fogom mert hogy lehet vki ekkora nyomor*k hogy elcseszi a játékot hogy benyögi a választ meg fölrakják a kérdést ????????????????

Legszívesebben megkeresném őket és addig ütném amíg össze nem esnek

2009. nov. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/204 anonim ***** válasza:
31%
Micsoda ostoba vagy te(aki itt vergődik arra gondolok),mert hiába tudják hogy mi a név meg minden,de még ahozz kell nyerjen is és a sorsoláson is szerencse kell hogy kik nyernek nem?
2009. nov. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/204 anonim ***** válasza:
11%
Nem lesz semmilyen sorsolás te kib aszott idióta, mellesleg ha lenne, akkor is elég nagy baj lenne, hogy plusz 500 név lenne a kalapban.
2009. nov. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/204 anonim ***** válasza:
18%

Köszönjük hogy közzé tetted az intelligenciádat fiam... Ebből sokat levontunk hogy egy vidéki suttyó kis taj paraszt lehetsz aki a híd mellet alszik és a veri egy internetes kávéházba a micsodáját... Legalább annyit megtudtunk hogy egy eléggé nagy gyökér lehetsz. Elképzelem 2m*2m es állat aki úgy beszél hogy waaaa kocsi waaaa huuuu mi ez haaa stb... szánalmas vagy.

Miért kell így beszélni valakivel mert téved, a legtöbb ilyen játék általában sorsolással dől el ezért volt így ezért még nem kell a saját szintedre leminősíteni ...

2009. nov. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/204 anonim ***** válasza:
53%

Hiába irsz rola akkármit,cigány ez tuti,de abbol is a legkoszosabb,annyira parszt hogy ömlik a szájábol a por.

Nem veszitek észre,és tudom is kicsoda,mert a fórumon is igy viselkedik de meglátogatom nemsoká,szerintem a játéktol is lemegy a kedve,xd.

2009. nov. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/204 anonim ***** válasza:
11%
Várlak szeretettel pajtás, csak egy helyet és egy időt mondj :) Azt hiszem, hamar belátnád, hogy mekkora hibát követsz el. Ja, hogy káromkodok? És? Ha a te időd menne rá valamire fölöslegesen egy senkiházi köcsög miatt, aki poénból elrontja mások versenyét, akkor te is ideges lennél. De ezután a beszólásod után, az a minimum, hogy találkozunk szépen. Kettőnk közül valószínűleg te vagy a pattanásos 12 éves 50 dioptriával, legalább lesz mit megetetnem veled...
2009. nov. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/204 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként nem azért kell beszólni neki, mert téved, hanem azért, mert ugat. Hogy veszi magának a bátorságot, hogy ostobának nevezzen? Itt csak nektek szabad ismeretlenül cigányozni, meg leszólni. Ennyit az intelligenciátokról fiaim.
2009. nov. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!