Az 1800-as években már hittük azt egyszer, hogy közel járunk a "mindentudáshoz". Aztán jött az atomfizika felfedezése, jött Einstein, és kiderült, hogy még mindig végtelen a talányok sora.
Ez mindig is így lesz, csak a "nagyságrendek" változnak.
Elég radikálisan vége lehet a technikai fejlődésnek, ha az "üzemi balesetek" mérete globális vagy még nagyobb mértéket ér el.
Mi van, ha 1-2 szupernova-robbanás sima ipari baleset egy másik civilizációban?
Hát szerintem ezt senki sem tudhatja előre... Mivel nem tudjuk, hogy van-e kisebb dolog a kvarkoknál vagy a szuperhúroknál és azt sem tudjuk, hogy van-e nagyobb dolog az univerzumnál (a multiverzum csak egy feltételezés), ezért szerintem senki ember nincs, aki erről biztosat tudna állítani neked, kedves Kérdező :D
De érdemes megfigyelni a tendenciákat, mivel minden méretbeli dimenzióban hasonló "alakba" szerveződnek a dolgok: az atomokat gömbhéjas formája hasonló a bolygó szférikus-gömbhélyas formájához, az megint hasonló a Naprendszer gömbhélyas elrendeződéséhez, az hasonló a galaxis elrendeződéséhez. + mintha legutóbb azt hallottam volna, hogy az univerzum alakját is ilyen lapított korongszerű alaknak feltételezik.
Szóval azt akarom mondani ezzel, hogy lehet, hogy ez végtelen fraktál, de lehet, hogy nem :D Ezt senki sem tudhatja.
Ez egy érdekes filozófiai kérdés. Sokan már abban sem biztosak, hogy az emberi történelem egyenes és megkérdőjelezhetetlen fejlődés vonala.
Szerintem van a technikai fejlődésnek határa, ahogy az emberi tudásnak is. De ezeket nehéz érvekkel támogatni, mert ez egy elvont téma. Nekem ez meggyőződésem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!