Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért tudjuk ösztönösen...

Miért tudjuk ösztönösen megállapítani egy parfümről, hogy női vagy férfi illatú?

Figyelt kérdés

2013. okt. 6. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy ez tanult dolog, hogy mit kell férfinak tekinteni és nőinek?
2013. okt. 7. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Főleg azért, mert mindannyiunk mások vagyunk, más ízléssel.

A második az, hogy a legtöbben nem ismerik az illatokat, mert nincs szükségük rá. Egy felnőtt átlag ember több, mint 1000 illatot lenne képes megkülönböztetni, de mivel nem koncentrál egy illatra, amikor megérzi, ezért nem tudja megmondani, ha több illatot érez, hogy mi is van benne. Ezt lehet fejleszteni az illatok tudatos befogadásával. (Amikor megszagolsz valami, tudatosan elmondod magadban: Igen, ez a frissen vágot fű illata / ez meg itt a túlérett banán / ez a frissen fürdetet kutyaszőr illata, stb)



Vannak unisex parfűmök is. Nekem minden édes parfűm nem férfias, van, akinek csak az. Ez így van jól. Használok fa női parfümöt is, mert semleges, kicsit rózsás illatú, de többnyire férfiaknak készülteket használok. 30/F

2013. okt. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert az ellenkező nem természetes illata hatással van ránk. Ezek után már csak azt kell elképzelni, hogy egy adott parfüm milyen hatással lenne ránk, ha valakin éreznénk.
2013. okt. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Makoscsiga ***** válasza:
100%
tudjuk? Én nem tudom. Nekem mindegyik ugyan olyannak tűnik, csak kissé más... :D mint pl. paprikás csirke: mindenki máshogy csinálja, kicsit más az illata, de ettől még mindegyiknek paprikáscsirke illata van.
2013. okt. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kicsit hasonló, mintha látatlanban kezet fognál valakivel.

Ha kisebb, puha, lágy, akkor valószínű, hogy női (v.gyerek) kéz - de ne vegyél rá mérget!

És nem mindenkinek van kifinomult szaglása, ill. tapasztalata, érzéke.

2013. okt. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!