Az emberiségnek kb mennyi ideje van még hátra ha továbbra is így szennyezi/pusztítja a bolygót? Mert mint tudjuk nincs hova menni.
Igazából a kérdés az, hogy a bolygó mit bír ki (amely a táplálékot nyújtja, valamint minden alapszükségletet), és az emberi tűrőképesség milyen.
Az elsőre az a válasz, hogy a bolygó túlél minket. 100-150 éves távlatban (a mostani számokkal számolva, persze) komolyan elsivatagosodhatnak a bizonyos területek, pl. tőlünk délre már akár sivatag lehetne, a félsivatagos területek is élhetetlenné válnának. A biodiverzitás sok helyen lecsökkenne.
Ezzel párhuzamosan két dologhoz kellene alkalmazkodnia az emberiségnek: a megváltozó éghajlatra (durvább melegek és durvább hidegek, átlaghőmérséklet emelkedés, viharok stb.), valamint az eddig bizonyos területeken elterjedt növényeket fel kell adni és másokra átállni (Magyarországon például szárazságtűrőkre, valamint a gyakori áradások miatt akár elárasztásosra), és azt is fel kellene ismerni, hogy bizonyos területeken nem lesz lehetőség termelésre. Ezek az országok élelmiszer importra fognak szorulni.
Közben a víz is fogyna (és ha így folytatjuk, akkor szennyeződne is...), ami miatt egyes országok ráadásként még vízimportra is szorulnának, ami már komolyabb probléma.
Szóval a válasz az, hogy fogalmunk sincs Evolúciós léptékben ez túlontúl gyors változás, nem tudunk hozzá biológiailag alkalmazkodni, gyakoribbak lennének a korai elhalálozások (szívinfarktus, agyvérzés - ami a szélsőséges időjárásból ered, valamint balesetek), de "ésszel" tudunk alkalmazkodni, a fent említett dolgokra készülvén.
Gyakoribbak lennének vélhetően a háborúk, hacsak nem fog össze a világ a túlélésre (amit nehéz elképzelni), az ivóvíz és élelemhiány országokon belül is konfliktusokhoz vezethetne, én félek, hogy diktátorok is feltűnnének hamar.
Szóval lenne meteorológiai (éghajlat, ill. éves időjárásban) változás, amiből fakadóan biológiai- és földrajzi (sivatagos területek, biodiverzitás, stb.), amely miatt változtatásra szorulnánk a mezőgazdaságban (más dolgokat termelni, máshogyan...), és ezek együtt társadalmi és politikai változásokat indikálnának.
Szóval a tudományos válasz: fene se tudja, de nem kéne kipróbálni...
Inkább parazita :)
Viszont a lényeg hogy nem tudjuk hogy a környezetvédelem mennyit fog változtatni a jelenlegi helyzeten. Elég komoly szabályzások indultak el világszerte, ha már csak a hulladék újrahasznosítást nézzük teljesen más a kép pl itthon mint 5éve ami nagyon nagy lépés.
Nem olyan régen volt egy műsor a National Geographic-on miszerint a földünkön egyetlen vulkán két napos kitörése alatt annyi szennyezést borít a földünkre, mint amennyit az egész emberiség 100 év alatt sem képes. És lássuk be, nem egy vulkán van, s nem csak két napig "füstölögnek". Szóval ez eléggé túl van lihegve. Nem lesz itt semmi szennyezésbeli világvége. Max az ember az atomokkal és háborúkkal pusztíthat, de nem a szeméttel és környezetszennyezéssel.
Vannak persze, akik ebből a rémhírkeltésből és az ahhoz társuló "változásokból" lettek/lesznek milliomosok...
Úgyvan.
Ölőszőr az a sok gőzmozdony, meg az eldobált papírzsebkendők.
Most meg a sok autó az piros lámpáknál, mert mint tudjuk nincs hova menni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!