Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 1 megabájt hány kilobájt?

1 megabájt hány kilobájt?

Figyelt kérdés
2009. nov. 4. 18:34
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Szia 16os/20as, 19es vagyok. Jó ez az anonim üzengetés. :D


Bocsánat, nem akartam arcoskodni, néha kicsit talán túltolom. Nem kioktatni akartam bárkit meg menősködni ezekkel a kifejezésekkel.


Senki sem hülye, csak változott a rendszer ezekkel a váltószámokkal.


A 13-as jól kifejtette, ezt ragoztam tovább szakmailag igazából.


Sokáig a megabájt 1024 kilobájtot jelentett, csak ez nem volt rendben, mert a mega 1000 "kilo"-t jelent mindenütt, csak itt nem. Ezért lett végül itt is 1000, és az 1024-re kitalálták, hogy legyen "mebibájt", stb... Ez nagyon hülyén hangzik és kb. senki sem használja. :) Úgyhogy a kérdés is jogos meg te sem írtál hülyeséget.


A lényeg, hogy hivatalosan, mondhatni a tudományos válasz jelenleg 1 megabájt = 1000 kilobájt. De a mindennapokban keverik a kettőt, még az informatikusok is. Az én tanárom is biztosan úgy tanította, ahogy te is mondtad, mert az se ma volt, és akkor még hivatalosan is 1024-et jelentett.

2021. márc. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!