Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Please . Oldja meg vki mert...

Please . Oldja meg vki mert nincs megoldókulcsom és nem tudom jó e a megoldásom. THX?

Figyelt kérdés

emberi szervezet vizsgálata alkalmávalmegmérhető, hogy a szív bal kamrájából percenként 5200 köbcentiméter vér távozik, és ez a vér 100 köbcentiméterenént 20 köbcentiméter oxigént tartalmaz. Ugyanakkor a jobb pitvarban lévő vér? Oxigéntartalma 15 köbcentiméter oxigént tartalmaz 100 köbcentiméterenként. Agy erein percenként728köbcentiméter vér áramlik át, az agyból kilépő vénákban a vér 100 köbcentiméterenként 14köbcentiméter oxigént tartalmaz.kérdés:

A nagy vérkörön percenként átáramló vér hány százaléka jut az agyba?

A szervezet összes oxigén felhasználásának hány százalékát igényli az agy működése?



#feladat #Matametika
2013. aug. 8. 19:07
 1/2 A kérdező kommentje:
Sehol senki?
2013. aug. 8. 22:03
 2/2 anonim ***** válasza:

HA jól értelmezem a feladatot:

nagy vérkör ami bal kamrából indul ki:

innét 5200cm^3/min.

agy esetében: 728cm^3/min.

tehát (728/5200)*100=14%

A másik kérdést nem értem:

kijön 20cm^3 O2 "elfogy" az agyban 6cm^3 és a jobb pitvarba mégis 15 cm^3 megy vissza. De lehet én értelmezem rosszul, majd nálam okosabbak elmondják.(A 20-6-15 cm^3-t 100cm^3-re vonatkoztatva értettem)

2013. aug. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!