Vagy a komplex számoknál van még az is hogy pl z^2 = 6 .az ilyeneket hogy kell megoldani?2012. nov. 16. 21:30
1/3 anonim válasza:
b^2=6
úgy kapod meg b értékét, hogy gyököt vonsz. Csak nagyon vigyázz, mert a bal oldal nem sima b lesz, hanem b abszolútértékben!
Tehát:
b^2=6
|b|=√6
Ebből pedig b=√6 vagy b=-(√6)
A komplex számokat nem tudom sajnos.
2/3 anonim válasza:
A komplex számok esetében sincs ennek az egyenletnek több megoldása. Annyi megoldása van egy ilyen egyenletnek, amennyi a kitevője.
z^2=-6 egyenletnek is van két megoldása, de az nem valós:
i*gyök(6) és -í*gyök(6)
z^4=16-nak van a valós 2 és -2, valamint 2i, és -2i.
(i a képzetes egység) megoldása
Páratlan kitevő esetén egyetlen valós megoldás van, a többi mind komplex, és nem is tisztán képzetes.
3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen.:)
2012. nov. 20. 21:39