Ha úgy jön ki egy megoldásom, hogy pl: b^2 = 6, akkor azt hogyan kell tovább elvégezzem hogy kijöjjön rá egy pontos érték?

Vagy a komplex számoknál van még az is hogy pl z^2 = 6 .az ilyeneket hogy kell megoldani?

2012. nov. 16. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:

b^2=6

úgy kapod meg b értékét, hogy gyököt vonsz. Csak nagyon vigyázz, mert a bal oldal nem sima b lesz, hanem b abszolútértékben!


Tehát:

b^2=6

|b|=√6

Ebből pedig b=√6 vagy b=-(√6)


A komplex számokat nem tudom sajnos.

2012. nov. 16. 21:37
 2/3 anonim ***** válasza:

A komplex számok esetében sincs ennek az egyenletnek több megoldása. Annyi megoldása van egy ilyen egyenletnek, amennyi a kitevője.


z^2=-6 egyenletnek is van két megoldása, de az nem valós:

i*gyök(6) és -í*gyök(6)


z^4=16-nak van a valós 2 és -2, valamint 2i, és -2i.

(i a képzetes egység) megoldása


Páratlan kitevő esetén egyetlen valós megoldás van, a többi mind komplex, és nem is tisztán képzetes.

2012. nov. 17. 15:15
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen.:)
2012. nov. 20. 21:39