A Marson és a Vénuszon miéert nincs élet? Ép bele esnek a hátárban.
A kiscsávó egy másik kérdéséből, azt hiszem ez sokat elárul róla...
"A kérdező kommentje:
Na, jó ma leírom, van időm 1. úgy lehet a bolygót megfelelő távolságba helyezni, hogy ez bene volt a tv-ben, ami kipusztította a dinoszoruszokat annál 3× nagyobb kisbolygó tömegvonzásával lehetséges. 2. az ózon meg úgy lett, hogy az O+O2=O3 és szétszórjuk, a légkörben most már az ember tud járni anélkül, hogy hol dana szkafandert. 3. a légkör a Földön 21% O 78% N 1% egyéb én ezt megváltoztatom 30% O 69% N % egyéb hogy lehet át alakítani én ezt találtam ki a mérgezőgázokat be fogjuk, azt tudjátok, hogy így nem mondom el. És kiszámolják a matematikusok 30% levegőt folyékonyra hűtünk akkor hány liter lesz levegőt palackokkal világűrbe küldjük ha hasznos megtartunk párat és az oxigénhez szükséges levegőt mert magfúzióval két gázt egyesítünk nekem van egy elméletem ahhoz a szerkezethez de akkor fog jól működni ha a reaktorok is működni fognak hogy magfúziós reaktor agya majd az energiát a világnak és visszatérve nitrogént és deutériumot egyesítünk, de több folyékony gázra lesz szükség mint amennyit kiküldtük a világűrbe meg el raktunk mert a fúzió során lehet hogy deutérium deutériummal egyesül vagy nitrogén nitrogénnel. De ezt majd le kel tesztelni, hogy a fúzió sorén miből menyi jön létre és majd úgy kiszámoljuk. Hogy menyi folyékony gáz kell és majd így kell a több gázt is létre hozni a bolygón, ha nem jó, akkor ne röhögjetek rajtam vagy mérgelődjetek, mert még csak 12 éves vagyok, vége köszönöm a figyelmet."
Az élet olyan dolog, amelyhez nagyon sok körülménynek kell megfelelnie, hogy létrejöhessen, de ha már létrejött, akkor kevesebb körülmény is elegendő, hogy fennmaradjon. Kicsit olyan ez, mint egy lavina vagy kőomlás: ahhoz, hogy elinduljon, sok körülménynek kell együtt meglennie, de ha már elindult, akkor a szükséges körülmények száma csökkenhet is, a folyamat már nem fog leállni.
Tehát az, hogy a Naptól milyen távol van egy bolygó, nem határozza meg egyértelműen, hogy lehet-e rajta élet vagy sem. Ehhez még sok más körülménynek is passzolnia kell, sőt, ezen többi körülmény némelyike magának az élhető zónának a távolságát és "szélességét" is befolyásolja. Ilyen pl. a gravitáció, a központi csillag mérete-tömege, vagy ilyen pl. a légkört alkotó gázok mennyisége és összetétele is. Ezek mindegyikének egy jól meghatározható arányban kell lennie egymással ahhoz, hogy a bolygó alkalmas legyen az élet megjelenésére, kialakulására.
Naprendszerünkben jó közelítéssel lehet azt mondani, hogy a Vénusz alkotja az élhető zóna belső, míg a Mars a külső határát; a Vénusznál beljebb már túl magas a sugárzás szintje, a Marson túl pedig már túl alacsony ahhoz, hogy az (általunk ismert alapokon nyugvó) élet számára megfelelő legyen. E két bolygó Naptól mért távolságáról az adatokat megtalálod a Wikipédián (Te is csinálj valamit, a kérdezősködésen kívül :)).
A helyes írás most itt nem számít. Én kitűztem magamnak két távolságipontot. És hamár meg felelő távolságban van akkor kialakul a többi feltétel, megfelelő hőmérsékletnél
kialakul a légforgás szél eső stb. baktériumok telepednek és oxigént termelnek, bomlások tápanyag a földben növényzet utána kialakul a megfelelő légkör vagy nem tudom hogy mi jön hamarabb és kialakul az élő világ.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!