Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek mikor lesz a...

Szerintetek mikor lesz a következő világháború? Mikor változik meg igazán valami a világban? Mikor ér véget a hanyatlás?

Figyelt kérdés
2013. júl. 14. 06:48
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

9.es: Hol vannak most a görögök?

10.es: szerinted az emberek általában mikor érezték jobban magukat, manapság vagy 100éve? ha megnézel egy fotót ami 100 évvel készült az emberek egy csoportjáról akkor azt látod hogy sokkal boldogabbak és kiegyensúlyozottabbak a maiaknál

2013. júl. 14. 15:41
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves barátom, a problémád abból adódik, hogy kevered az egyes embert az emberiséggel.

Az egyes ember, akár nagyobb embercsoportok tulajdonságai romolhatnak. De ehhez is előbb kellene egy skálát felállítani, amin mérjük, hogy mikor mennyi. Meg a mérés módját is meg kellene adni. Ilyen skála, módszer nincs. Olyan van, amelyet egyes embercsoportok alkottak és elfogadnak. Mások viszont vitatják. Az övékét meg emezek vitatják. Tehát hidd el, az általad hanyatlásnak vélt dolog csak a te elmédben létezik, ugyanerről mások másképp vélekednek. Ahogy te nem ismered el az ő igazságukat, úgy ők sem a tiédet.


Mégis, az emberiség hanyatlásának kizárását könnyű megmutatni. Egy adott pillanatban az emberiség rendelkezik valamennyi tudással. Egyik ezt tudja, a másik azt, de amit csak addig kitaláltak (hajszárító, atomerőmű, jó erkölcs, akasztófa, stb.) azt valaki biztosan tudja. A következő pillanatban valaki ehhez képest valami újra jött rá (politikai erkölcs, együttműködés, bozonok, stb.), ennyivel máris több ismerettel bír az emberiség, hanyatlásról tehát szó sincs. Ettől még a görögök meg a portugálok élhenek rosszabbul. Rólunk nem is beszélve.


Világháború vagy holnap, vagy 1000 év múlva lesz. Esetleg a kettő között. Vagy utána se. Na jó, elég nagy valószínűséggel - a jelek ezt mutatják - a a jövő hónapig még nem lesz. Aki viszont ettől pontosabbat állít, az vagy sarlatán, vagy hülyéskedik.

2013. júl. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Tetszenek a gondolataid, de nem mindenben értek egyet. Az emberiség fejlődése során sok mindenen keresztül ment, megfigyelhetőek bizonyos tendenciák. Szerintem az elmúlt 10000 évben fizikailag elgyengültek, szellemileg eltunyultak, erkölcsileg leromlottak, ennek főleg a pénz megjelenése az oka. Minden élőlény a túlélésért küzd, mi is. Azért jutottunk el eddig mert nyerő stratégiát választottuk, a tudásunk folyamatosan nőt ebből kifolyólag mindig voltak akik az adott körülményeket túl élték és képesek voltak szaporodni. De vajon meddig lesz elég ez a stratégia a romlás is ebben az ütemben folytatódik?
2013. júl. 15. 06:11
 14/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, a gondolatmenetedben az a tévedés, hogy egyetlen tulajdonság (például fizikai erő) állapotára koncentrálsz. A valóságban viszont a sok tulajdonság eredőjének változása számít. Ha a házépítéshez kézzel kell felvinnem a téglát (követ) a 6. emeletre, akkor egyrészt nem építek 6 emeletes házat, másrészt a sok fizikai erőkifejtéstől erős leszek. Ha kitalálok gépeket, akkor 20 emeletes házat is építek, a fizikai erőkifejtésben gyengébb leszek, viszont az életkilátásaim javulnak, mert a géppel együtt sok mást is kitalálok, rájövök, korábban mitől haltunk meg korán, és kitalálom, ez ellen hogyan lehet védekezni.

Ezzel együtt, ez nem töretlen fejlődés, vannak benne hullámzások, de az alaptrend emelkedő. Nyilván az egyes emberek nem egyformák, mindig akadnak, akik a lehetőségeket kizárólag saját hasznukra, más kárára érvényesítik. Egy (relatíve nem túl nagy) idő után nagy lesz az anomália, ekkor mesterségesen visszaállítják az állapotokat (háborúk, forradalmak, reformok). És kezdődik minden elölről. Ismét eltérések, ismét helyreállítás. Erről szól a népek történelme.

2013. júl. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A 100 éves fotókat?

[link]

Ilyet?

[link]

Vagy ilyet?

[link]

Esetleg ilyet?

(forrás: [link] )

És a kedvenc leírásom:

[link]

Ebben vannak olyan finomságok, mint a 47 éves átlagéletkor, a lakások 14 százalékában volt fürdőszoba, nőknek havi egy hajmosás, stb.

És még nem ír arról, amiről a 87 éves öreganyám szokott mesélni! Télen napkelétől napnyugtáig munka, nyáron dettó, de ha jó körük volt, akkor délben a 35 fokban (akkor is volt ám meleg meg hideg, nem csak most) nem kellett dolgozniuk. Városon jobb volt, ott csak annyi volt a baj, hogy ha sz@r termés volt, akkor éheztek, kajajegyért jártak, meg egyéb finomságok. Szép világ!

Most nincs kedvem korábbra ugrani, de nyugodtan kereshetsz forrásokat arról, hogy milyen is volt a XI. század!

"az elmúlt 10000 évben fizikailag elgyengültek, szellemileg eltunyultak, erkölcsileg leromlottak, ennek főleg a pénz megjelenése az oka."

Szerintem esetleg a fizikai elgyengülésben lehet valami (hajrá, amerikaiak!), de szellemileg éppen a csúcson van az emberiség. Nap mint nap alkotunk új, még bonyolultabb, összetettebb dolgokat, még nagyobbat, vagy más kategóriákban még kisebbet. Ez lehet bármi, csak nem eltunyulás.

A pénz pedig nem mesterséges találmány, hanem a civilizáció velejárója. Ha újrakezdenénk a pénz megjelenése előtt 10000 évvel, akkor bátran állítom, hogy ugyan ide -a pénzhez- lyukadnánk ki. Ez a kereskedelem -eddig "felfedezett"- legjobb eszköze. Ezt lehet vitatni, de mondj helyette alternatívát? A cserekereskedelmet már most kihúzhatod a listáról, mert az ekkora méretekben megoldhatatlan.

"Azért jutottunk el eddig mert nyerő stratégiát választottuk, a tudásunk folyamatosan nőt ebből kifolyólag mindig voltak akik az adott körülményeket túl élték és képesek voltak szaporodni. De vajon meddig lesz elég ez a stratégia a romlás is ebben az ütemben folytatódik?"

Az első mondat helyes. De ebből miért következik egy ugyan ilyen ütemű hanyatlás? Azt már #14 leírta, hogy lesz még hanyatlás, de ez alatt nem feltétlenül arra kell gondolni, hogy kőbalta, meg barlang.

Éppen tegnap néztem meg a Doctor Who első egy pár részét, ajánlom a másodikat! ("The End of the World")

G.

2013. júl. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
69%

1. Nem tudom, de nagyon remélem, hogy soha nem lesz több világháború. A kisebb háborúkból is túl sok van.

2. Az egyes emberek életében, ill. kisebb csoportok mindig vannak kisebb-nagyobb változások. Esetleg nagyobbakéban is (pl. országos szinten). De nem tudom, mire gondolsz pontosan.

3. Bizonyos szempontokból valóban van hanyatlás, de hogy ez mikor ér véget, azt nem lehet tudni.


Viszont az is igaz, amit előzőleg írtak: bizonyos területeken hatalmasat fejlődött az emberiség. Legalábbis egy része. Mert azért az összképhez hozzátartoznak a negatív dolgok is.


Például a világ számos országában még mindig ugyanúgy létezik a gyermekmunka, mint nálunk az elmúlt századokban.

Elgondolkodtam, vajon ez a kislány hány éves lehet?

[link]

5 vagy 6? Vagy csak a szénipari munka miatt ilyen fejletlen?


További fotók dolgozó vagy egyéb körülmények miatt hátrányos helyzetű gyerekekről:

[link]

És ez sajnos csak néhány a sokmillióból. :(((


Vagy pl. 2012-ben 45,1 millió ember kényszerült elhagyni az otthonát:

[link]


A nyomtalanul, végleg eltűnt gyermekek száma csak Magyarországon 80-90 évente:

[link]

(A gyermek- és emberkereskedelem más földrészeken sokkal súlyosabb méreteket ölt.)


Érdemes megnézni ezt a rövid, látványos videót 200 ország egészségi és jövedelmi változásairól:

[link]


Bármilyen furcsa is, de Magyarország bár szegényebb lett a tavalyi évhez képest, de még mindig a 70. leggazdagabb ország a világon:

[link]


És lehetne még sorolni a problémákat: éhezők és hajléktalanok milliói, szervkereskedelem, drogok, alkohol, állatkínzás, környezetszennyezés stb. De nem akarom folytatni; lehet, hogy így is azt fogom kapni, hogy vészmadár vagyok.

Pedig nem. Csak az ismerőseim túl sok hasonló jellegű linket osztanak meg a Facebookon... :D

Viccen kívül: mindezek is hozzátartoznak a világ mai képéhez. A pozitívumok, azaz a gazdasági jólét, a technikai fejlődés, a kényelem stb. mellett.

2013. júl. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!