Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mért nem tudunk idő utazni?

Mért nem tudunk idő utazni?

Figyelt kérdés

Ismerem a relatívitás elméletét,de persze nem vagyok otthon a témában annyira.Szóval nem kell lehurrogni ha valamit nem jól írok.

Az lenne a kérdésem,hogy ma,2013-ban,mért tűnik olyan lehetetlennek az időutazás?300 000 km/s-ra felgyorsulni,elég üzemanyaggal nem lehetetlen szerintem.Az más dolog,hogy a részecskék hogyan viszonyulnának a dologhoz,ezt nem tudom.Szerintetek mért tűnik megoldhatatlannak ez a probléma? Hogyan lehetne megoldani,mi az ami hiányzik 2013-ban e rendkívüli tudományos 'felfedezéshez'.

14/L



2013. jún. 22. 19:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hogy örülnétek, hogy a kérdező ahelyett, hogy egész nap facebookozna, ilyeneken is gondolkodik.
2013. jún. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Sem az energiánk,amit előtudunk állítani nem elég,sem a számítógépeink nem elég fejlettek. Kb még egy 100 év,mire meglesznek az eszközök. Lehetséges előre-és hátra utazni az időben,de ahoz nagyon sok dolgot kell még kitalálnunk. Fel sem lehet sorolni. A legnagyobb probléma,az energia. Majd talán ha tudunk nagyobb mennyiségben anti anyag részecskéket gyártani,akkor tudjuk majd hajlítgatni a teret,az időt,és esetleg még csúszkálhatunk is mint a sliderek. :) Energia,és technológia hiányzik,és részben még az elméletek is hiányosak.Minimum egy évszázad kellene még.... amai technikánk még nem számít fejlettnek. ha valahol léteznek olyan élőlények,akik még nem tudnak időben utazni,de esetleg eltudták hagyni a naprendszerüket,azokhoz annyira levagyunk maradva,mint hozzánk képest a ó kori,vagy középkori emberek.
2013. aug. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!