Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hol/hogy tehetném közzé a...

Hol/hogy tehetném közzé a migrénnel kapcsolatos tudományos felfedezésemet?

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 21:54
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Eszemben sincs a nevemet közzétenni én nem akarok híres lenni csak diszkréten szeretném intézni. Írtam 2 oldalt és ebből 3 súlyos betegség derül ki.Kizárólag annak továbbítom aki komolyan gondolja.Addig csak sajnálni tudom a betegeket.
2013. máj. 25. 15:58
 12/21 anonim válasza:
Megbízható ismerőseidet kérdezd, hogy milyen megbízható csatornán keresztül tudnád publikálni megfelelő jogi háttérrel. Mindenesetre én várom a felfedezést, mert anya évek óta nagyon szenved a migréntől...
2013. máj. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Legszívesebben leírnám ide az egészet de akkor más milliárdokat keresne vele.Nem fogok senkit felkeresni,keressenek ők ha nem akarnak még találgatni.
2013. máj. 26. 18:07
 14/21 anonim ***** válasza:

Na végigolvasva a kommenteket az látszik, hogy itt 15 évesek és paranoiások próbálják kitalálni, hogy hogy is zajlik a tudomány.


Na akkor elárulom, hogy több mint tíz éve vagyok a tudományban (kutató vagyok), úgyhogy van némi fogalmam a dolgokról.


Szóval kezdjük azon, hogy kedves kérdező, neked NINCS semmid. Nincs felfedezésed. A magam részéről mindig röhögök azokon, akik otthoni teázás/szarás/zuhanyzás közben úgy vélik, megtalálták a választ a fizika/orvostudomány/csillagászat nagy kérdéseire, és attól félnek, hogy majd jól ellopják tőlük. Ez is azt mutatja, hogy az embereknek mennyire nincs realitásérzékük és mennyire el vannak szállva maguktól. Az ilyen emberek általában vagy azt fedezik fel, hogy 1+1 = 2, csak amikor ezt tanították nekik, akkor épp nem figyeltek, így azt hiszik, hogy mekkora zsenik. A másik csoport azt fedezi fel, hogy 1+1 = 35, de sehogy sem lehet nekik elmagyarázni, hogy nem.


Külön viccesek azok a "felfedezőpalánták", akik az egyébként gimis tudással cáfolható baromásgaikat rögtön egy professzornak, az MTA elnökének, esetleg az atyaúristennek akarják megmutatni. Meg a paranoiások, akik azt hiszik, hogy a gyakorikérdéseken kiírt ötletüket minden gyógyszercég egyszerre lopja el (mert a gyógyszercégek külön csoportokat állítottak ám fel a gyk-n előforduló okosságok begyűjtésére), ellenben mivel veszélybe kerül az életük, ezért csak név nélkül hajlandóak titokban eladni a vadonatúj formulát.


A valóság ezzel szemben az, hogy a tudományos felfedezés nem abból áll, hogy egyszer fájt a fejed és leírod. Először is, tudnod kell, hogy hol is áll a tudomány az adott területen. Lehet, hogy amire rájöttél, az már közismert tény (tudod, 1+1=2).



A tudományban egy megfigyelés nem megfigyelés. Sok-sok megfigyelés és kontrollált kísérlet kell hozzá, hogy az valóban "tudományos felfedezés" legyen. Azt aztán le lehet publikálni egy szaklapban. Ha annyira biztos vagy a dolgodban, akkor írj egy szaklapnak levelet, amiben közlöd az eredményedet. Ha a szerkesztő visszaküldi és körberöhög, ne csodálkozz. Ellopni nem fogja, mert az e-mail bizonyítaná, hogy te küldted neki, tehát nem kockáztatná, hogy plágiumvitába bukjon bele.


De én igazából azt javaslom, hogy mielőtt kiröhögteted magad, írd csak ki ide a dolgot, és az erre lézengő szakemberek elmondják, hogy miért hülyeség. HIdd el, nem fogsz vele később találkozni.

2013. aug. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Közölni szeretném, hogy kapcsolatba léptem az illetékesekkel(semmi konkrétat nem írtam, hogy pl lefikázzák vagy vmi) de nem kaptam választ.Úgy látom, hogy ezt a betegséget nem akarják gyógyítani.Azt hiszik, hogy hülyeséget írok, de nem így van, mert nem vagyok egy buta ember!!A migrén végeredménye agyvérzés és a hirtelen szívhalál.Engem megmentett egy gyógyszer a másik pedig meggyógyított.Nagyon sokat szenvedtem, majdnem meghaltam az "okos" orvosok miatt!!!Minden migrénes egy időzített bomba, bármikor megtörténhet vele.Kortól független.Nagyon sok tünet utal a hirtelen szívhalálra, leírok egy párat ami az utolsó két évben történik: fáradtság, gyengeség, sápadtság, fülzúgás, fülfájás, fogfájás, remegés, szédülés, hasító fejfájás(nem szűnik), hideg kezek lábak, magas vérnyomás pulzus, zsibbadás(a vérnyomástól nem hideg az ember keze, ez tévedés).

A többi tünetet nem írom le most, mert az már utal az okára.EGY ISMERT BETEGSÉG AZ OKA AMI NEM ÚGY TÖRTÉNIK AHOGY ELKÉPZELIK.Nem fáj és semmi nem mutatja ki!!Többet nem írok, fontolj(a)ák meg.Csak jót akarok az embereknek.

Csalódást kell okoznom, mert nem 15 éves vagyok.

Sajnos azért halnak meg az emberek, mert kinevetik őket a tünetek miatt és ha van valamilyen betegsége, ráfogják arra, hogy attól van.Ez még csak töredéke az irásomnak.

2013. aug. 16. 19:51
 16/21 anonim ***** válasza:
Sztem magadnak akarsz jót kérdező.
2013. aug. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Egyetértek a #14-essel. Az áttörések nem úgy születnek, hogy ülsz otthon a TV előtt és eszedbe jut valami. Még ha van is épkézláb hipotézised (amit erősen kétlek), akkor sem lesz belőle semmi, ha nem bizonyítod be, hogy van alapja, hogy működik, hogy biztonságos.


>Úgy látom, hogy ezt a betegséget nem akarják gyógyítani.

>Nagyon sokat szenvedtem, majdnem meghaltam az "okos" orvosok miatt!!!


Na, ez pontosan mutatja, hogy mennyire vagy képben. Persze, a Big Pharma ott van mindenhol... Az írásmód is sokat elárul rólad.

2013. aug. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, nem akartam megbántani senkit, javítok rajta.Tisztelet a kivételnek!A megjegyzéseiket tartsák meg maguknak ha kérhetem.
2013. szept. 1. 19:02
 19/21 A kérdező kommentje:

Nem levelezni akarok,én csak egy kérdést tettem fel az elején!Tudtam milyen kockázatot vállalok vele de meg kell tennem,mert meghalnak az emberek,értsék meg!Sejtettem,hogy támadások fognak érni,felkészültem rájuk,de azt hiszem a többség nem ilyen,(vagy igen?) hanem elgondolkodnak rajta(mi van ha tényleg igaz).Addig fognak nevetni,amíg saját magukon meg nem tapasztalják.Már a tünetek alapján tudom mennyi idejük van hátra, mert az emberek 80%-a ebben hal meg sajnos, fiatalok,idősek.Eleinte még megtudják menteni őket de a végén már nem.Leírtam egy pár dolgot,hogy segítsek,oldják meg,erőltessék meg magukat egy kicsit.A legfontosabb tüneteket nem írtam le,mert van olyan ami előtte fél órával történik.( A hirtelen szívhalálról van szó).Ha rájönnek minden elismerésem,ha nem megy,keressenek meg. Ez nem egy tárgy, amit le lehet írni bármilyen szaklapnak, szerintem önök sem gondolják komolyan, és nem értem honnan tudják, hogy nem egy tanult ember vagyok.(szerintem ilyenkor azokra gondolnak akikkel kitoltak talán, hát nem tudom....).A legtöbb felfedező sem ebből a kategóriából került ki, csak emlékeztetem önöket, mert ezeket az embereket az élet tanítja meg.Az ilyen írások azt jelentik, hogy mi a véleményük az átlagemberekről, de csak lejáratják magukat.Nagyot lehet esni magasról, ezt ne felejtsék el.Ha nem voltam elég meggyőző eddig akkor sajnálom, de nem tehetek többet.Egyáltalán nem foglalkozok és főleg nem tegeződök ilyen rosszindulatú értelmetlen emberekkel, már megbocsássanak, de ez az én véleményem."Más szemében a szálkát magáéban a gerendát nem látja" tipikus esete.Tisztelet a kivételnek.

Sok sikert.

2013. szept. 3. 17:00
 20/21 anonim ***** válasza:

>az emberek 80%-a ebben hal meg sajnos


Migrénben? Ahhaa...


Amúgy meg ha nem tetszik a közönség, menj a gec­ibe a hülyeségeddel máshová.

2013. szept. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!