Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek nyugodtabb?

Hogyan legyek nyugodtabb?

Figyelt kérdés
Zeneiskolás vagyok, fellèpèsek ill. versenyek elôtt nagyon izgulok, ès nem szeretnèm, hogy ez az izgalom az elôadàsom rovására menjen. Tanácsok?
2013. ápr. 7. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is próbáld meg fegyelmezni magad, ne foglalkozz semmivel és senkivel előtte csak arra koncentrálj ami előtted van. Ha megtanultad jól akkor semmi baj, bízz önmagad tehetségében.


Az én kisebbik unokám szintetizátoron és zongorán játszik, de még én se szólhatok hozzá az előadás alatt egészen addig, amíg ő fel nem lépett. Ül komolyan és figyeli a többiek játékát szó nélkül. aztán haláli komolyan kimegy a színpadra és leül játszani csak ő van és a hangszer és az amit játszani készül. Harmadik éve Nivo díjat kapott Péry Barna adta át Neki a díjat.


De ilyen otthon is ha gyakorol vagy játszik nekem-- közbeszólni bármit tenni nem szabad, mert akkor dühös lesz abba hagyja a játékát. Nagyon komolyan veszi, és van önbitalma de ugyan akkor iszonyúan dühös ha többször hibázik egy azon helyen-- egyszer belecsapott a szintijébe-- mondtam is ha igy csinálsz akkor nem lesz hangszered, mert én bizony nem tudok másikat venni -- azóta nem üti csak feláll és elrohan. Várni szoktam egy kicsit aztán leülök és egy kézzel elkezdek játszani hogy hallja vagy rockot vagy dzsesszt. Aztán visszajön... kijavít és újra kezdi a játszani, közben engem tanit... bemelegszik és akkor ismét a régi teljes gőzzel előre zenész.


sok sikert kívánok. Nem szoktál nyári zenei táborba jelentkezni? Nagyon élvezi az unokám, egy hétig tart megtanulnak egy-két számot és a végén verseny szokott lenni. Itt Szeged térségében.

2013. ápr. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:
Axl Rose ezt a problémát koncertek előtt csaknem egy üveg Jack Daniels elfogyasztásával orvosolta. Néha adódtak apróbb dózisbeállítási problémái, a Freddie Mercury emlékkoncerten majdnem átesett Elton Johnon. :)
2013. ápr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat :) hát Axl megoldàsa szàmomra nem a legmegfelelôbb, de a gondolat nem rossz :D
2013. ápr. 8. 21:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Xanax, vagy Frontin.

Nagyon enyhe nyugtatók, nincs mellékhatása ha csak keveset szedsz és még koncentrálni is jobban tudsz.

Én legalábbis.

Ne szavazzatok le, csak egy tanács volt, nekem bevált.

2013. ápr. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit megtanítottam az unokámnak az egy gyakorlat- igaz ezt először a szíve gyógyítása miatt tanítottam, de azóta heti egyszer vagy ha izgatott használni szokta.


ez egy Gondolattal való lésimítása fejünknek és a testünknek.Aminek köszönhetően előtte való este ha elvégzed sokkal jobban, nyugodtabban alszol és másnap nem vagy olyan feszült.


kimondottan erre a célra azt kell csinálnod hogy lefekszel az ágyba, a valódi kezedet ráteszed először a homlokodra mind kettőt és ott hagyod de csak gyengéden nem nyomva. aztán amikor már jól felmelegedett akkor hátrább és megint ott hagyod-- és igy haladj le a tarkódig.


aztán képzeld el a jobb tenyeredet és a fejtetődtől elindulsz le a tested közepén szép lassan le a lábad végéig aztán fordulsz és vissza felé jössz a tested legszélén fel a fejedre és le a tarkódig aztán arrébb mész egy tenyérrel és megismétled le és vissza a szélén.


Érezni fogod az energiádat amint az megnyugszik az izmaid ellazulnak és Te nagyon jót fogsz aludni, másnak nem leszel olyan feszült.


Ahhoz hogy a gondolatodat ilyen vélra használni tudd először gyakorold be használni a gondolat energiát a gyakorlat a következő gondolj arra hogy a mutató és középső ujjaddal megérinted a szádat és lassan elkezded simogatni gondolatban-- amikor érzékeled a szád bizsergését akkor már használni tudod a gondolatodat is.


Fellépés előtt pedig tedd a szívedre a kezedet és felejtsd ott amíg megnyugszol, mert ilyen kor meg kell nyugtatani mivel a feszültségedtől gyorsabban dobog növekszik a vérnyomásod és ez oda vissza működik, mivel ettől még idegesebbé válsz.


De se gyógyszerhez, se italhoz se hangulat javító baromsághoz, soha ne nyúlj-- majd megszokod a fellépéseket ha nem, ez a gyakorlat beválik.

2013. ápr. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!