Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a tömeg fogalma?

Mi a tömeg fogalma?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 4. 17:09
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%

nem egyszerű fogalom a tömeg egyáltalán. még s spinszuszceptibilitás is sokkal egyszerűbb. Nade még mindig egyszerűbb a tömeg, mint az energia..

Tanultam sokmindent énis gimiben, de később sorban jöttem rá hogy ez nem teljesen úgy van ahogy ott volt, meg a legtöbb dolog az csak végtelenül speciális esetben igaz.


én feltételeztem, hogy ha a kérdező megtalálta a gyakorikerdeseket, akkor a wikipediát is ismeri, és gondoltam leírom azt, ami a tudomány mai állása szerint a tömeg, és nem holmi ismeretterjesztő oldalak szövegét másolgatom be.

2013. ápr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
94%

Kedves legjobb kommentelő!


Az a te legnagyobb bajod, hogy a saját igazad, tudásod próbálod ott eladni ahol, nagyon nincs rá szükség.

Ha egy óvodás megkérdezi tőled hogy mi az a piros, akkor azt hiszem nem túl célravezető úgy kezdened hogy az elektromágneses sugárzásnak a 462 – 400 THz közé eső tartománya. Még akkor sem ha különben igazad lenne.


Fogd fel végre, ha valaki megkérdezi hogy kétszeres tömegű autó azonos gyorsulásához mért kell kétszer akkora erő, és netalántán az a válasz hangzik el hogy azért mert kétszeres tömegűnek kétszeres a tehetetlensége, hülyének fognak nézni, amikor elkezded megmagyarázni hogy tömeg és a tehetetlenségnek lényegében nincs köze egymáshoz. Hidd el senkit nem érdekel.


Te tudod hogy nem igaz, hát örülj neki, de ne akarj már olyan dolgokról félrevezetően, félreérthetően bonyolultabb megoldást magyarázni, amire sokkal egyszerűbb és nyilvánvalóbb is létezik. Írtuk; az esetek döntő hányadában igaz a megfogalmazás miszerint a tehetetlenség mértéke a tömeg maga. Tehát légyszíves, ha ki akarod egészíteni, akkor azt úgy tedd hogy: "Ez a definíció csak közelítés, és az esetek nagy többségében elfogadhatóan pontos eredményt ad, de igazából a tömeg..." ...és ide írhatod a saját definíciódat, ha már olyan nagyon ragaszkodsz hozzá. És akkor talán eléred hogy nem fogod magad nevetségessé tenni. A bonyolultságot meg hagyd meg annak, akit érdekel, a kollegáidnak, meg a fizikusoknak...

2013. ápr. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
Csak annyi,hogy basszus ez kész röhej amit ez az ember csinál aki mindenkit ki oktatta! Mintha fizikusok akarnánk lenni.Csak azt a rohadt fogalmát kérte te meg elkezdesz itt mindent le bonyolítani meg mindenkivel veszekedni nem vagy normális.Én bevallom rovatunk nem fizikus nak készültem még is át mentem.És nocsak 3.Diplomámat teszem le és én mindig ezt használtam mint fogalom amit a többiek írnak!Szvl.....
2020. márc. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!