Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a tömeg fogalma?

Mi a tömeg fogalma?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 4. 17:09
1 2 3
 11/23 Shai-Hulud ***** válasza:

Látod, én meg ezért is imádom annyira a Gy.K.-t, mert olyan sok az olyan ember mint te, aki azt hiszi van valami a fejében, pedig csak a képe nagy. És ha valaki mélyebben belemegy az egyetemen és eljut a személyiségelemzésig, akkor pontosan tudja, hogy nem okosságokat mondasz, csak őrült módon gizdulsz, mert azt hiszed, hogy itt megjátszhatod az eszed :) Aki viszont tanult pszichológiát, az meg jót nevet rajtad.


Rajtad kívül sokan tudják, hogy a newtoni fizika a relativisztikus fizika része. Ne hidd azt, hogy nálad van a bölcsek köve.

[link]


Tudod álfizikuskám, eddig kizárólag azt tudtad bebizonyítani (de azt többször is) hogy igencsak nagyképű vagy, és azt hiszed, hogy te tojtad a Napot meg a Holdat.


Bármilyen furcsa számodra, a "tömeg" szón az emberek a "nyugalmi tömeg"-et értik, ami (mily csodálatos) pontosan megegyezik azzal (is) amit a Wikipédia ír.

2013. ápr. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem fogok leállni vitatkozni erről senkivel, mert semmi értelmét nem látom.

A wikipédiának (főleg a magyarnak) nem mindig kell hinni. Newtonnal ellentétben 1916 óta tudjuk, hogy a gravitációt nem a tömeg kelti, így beledefiniálni nem helyes.

Mindazonáltal a newton-i gravitációs elmélet jól leírta az égitestek keringését sok éven keresztül, mert a környező anyagok energiaimpulzus-tenzorában az energiasűrűség dominál, ami viszont arányos a tömegsűrűséggel.

Nameg az égitestek mozgása meglehetősen alacsony sebességekre korlátozódik.

te kezdted a személyeskedést, én csak megjegyeztem hogy viccesnek találom ahogy sokan vaskalaposan kiállnak az általános iskolában tanultak mellett.


Nos a kérdés meg lett válaszolva (lásd 1. kommentem)

2013. ápr. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nem írtad meg, hogy hol tették fel a kérdés, avagy hol olvastad. Meggyőződésem hogy az elképzelhető esetek 99%-ban helytálló az a megfogalmazás,miszerint a tömeg nem más, mint a test tehetetlenségének mértéke. Amit meg a kedves barátunk "emleget", azt esetleg olvasd el (de nem nagy baj ha kihagyod...), és bár megérteni nem most fogod, ha van kedved akár el is hiheted neki...


De javaslom, ha valahol felelned is kell az ominózus kérdésre, akkor a kommentem első felében megfogalmazott definíciót add meg válaszként... Tuti semmi bajod nem lesz belőle, és elfogadják helyesnek (mert hogy az is) ;)

2013. ápr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
46%

Persze, ha a tanítónéni kérdezi a gimiben, akkor neki az is "jó" (és ha figyelembe veszem a tanárszakosoknak leadott anyagot, akkor nem csodálkoznék ha azt sem tudná miről beszélsz, ha azt mondanád amit én mondtam).


De van hogy ugyanezt a záróvizsgán is megkérdezik, és ha valaki azt mondja hogy a tömeg a tehetetlenség mértéke, akkor kiröhögik és kivágják mint macskát szarni, mert gőze sincs a fizikáról akkor.


Másrészről pedig utolsó, bebizonyítottad hogy nem vagy abban a helyzetben hogy eldöntsed önkényesen mi a helyes és mi nem. Az hogy az enyémet leszólod az csak a tudatlanságodról árulkodik, vagyis inkább arról, hogy belekontárkodsz olyanba, amihez semmi közöd, és csak érintőleges tudásod van róla. (ami rosszabb mint a nem tudás)

2013. ápr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Aroniusz ***** válasza:
A tömeg fofgalmán nincs mit veszekedni.A tömeg az a mennyiség amely meghatároza egy test tehetetlenségét.Aki ezt nemérti menjen orvoshoz.Vagy kezdjen el azon gondolkodni mit csinált ált. suliba fizika órán.Lehet itt varjálni de szűken ahogy Newton is megfogalmazta ez a tömeg fogalma,és még mais ezthasználjuk és holnapis eztfogjuk.
2013. ápr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha ezt használnánk akkor az elég nagy baj lenne :D látszik hogy te is általános iskolában kupálódtál ki ennyire, hogy ENNYI MINDENT tudsz :)
2013. ápr. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"... Hát ha ezt használnánk akkor az elég nagy baj lenne..."


Szerintem az esetek 99%-ban ezt használjuk, ahogy korábban is írtuk, és nem veszem észre hogy olyan nagyon nagy baj volna :P

2013. ápr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Aroniusz ***** válasza:
Igen,és ez a legegyszerűbb magyarázata,mellesleg talán nemvagyok egy zseni,de aki csak azt tudja piszkálni amit a másik mond az mé annyit se tud.Okoskodni könnyű hogy ez nemjó blah blah,na de jobbat te se tudnál ember:P
2013. ápr. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

:D nem tudnék jobbat? akkor olvasd el az előbbi kommentemimet, de leginkább az elsőt. Abban megválaszoltam a legprecizebben hogy mi a tömeg. és igen, a gimis fizika dolgozatokban, meg klasszikus mechanikai problémáknál valóban ezt használják, amiket ti írtok. de ha mindenhol azt használnák, akkor az hidd el nagy baj lenne :) bár pontatlan a megfogalmazás, mert vannak olyan területek, ahol az általatok említett kisiskolás definíciót nem is lehetne használni, mert annak abban a kontextusban semmi értelme, és értelmezhetetlen.

kvantummechanikában a tömegnek is van kalapja pl. (gondolom tisztában vagy azzal hogy abban a jelölésmódban milyen operátorok kapnak kalapot.... :))


És látszik hogy nem vagy zseni, és értelmetlenül toltad ide az arcodat, hogy megmond azt a nagy semmit amit előtted már 10en.

Nyílván nem tudok semmit fizikából, hiába tanulok fizikusnak, és csak piszkállat titeket mert irigykedem arra hogy nem tudom azt a sokmindent amit ti, hogy a tehetetlenség mértéke a tömeg. hiába tanultam 2,5 év relativitáselméletet és 1 év kvantumelméletet, azok mind hazugságok és hiábavalóak, hisz a tömeg az amit te mondtál :D kisöcsi

2013. ápr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Aroniusz ***** válasza:
100%
Figyu ,igazad van,nemismerem a fizikárt nemvagyok fizikus meg semmi ilyesmi.Éncsak leírtam amit jónak véltem,te belekötöttél elkezdtünk veszekedni.Nekem 8 hogy igazad van,az biztos hogy amit leírtam mégha ált suliba is tanultuk(tanultad mer én tod síkhülye vagyok aztán másoltam:D)az biztos igaz,oztán hogy te itt mit mutogatod magad hogy milyen profi vagy azse érdekel.Gratulálok hogy tod azt hogy itt meg itt az amit írtam nemjó,de a kérdező egyszerűen csak a tömeg fogalmát kérte.És amit én leírtam tökéletes meg amit a többiek leírtak.Te elkezdted bonyolítani ,ami szép és jó na de nemazvolt a kérdés hogy pontosan miis a tömeg,egy egyszerű fogalmat kért én írtam és kész.Azhogy neked nemtetszik mert túl egyszerű az a te bajod,Bátyó:D
2013. ápr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!