Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a tömeg fogalma?

Mi a tömeg fogalma?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 4. 17:09
1 2 3
 1/23 Shai-Hulud ***** válasza:

"Szigorúan véve három különböző dolgot neveznek tömegnek:


A tehetetlen tömeg a test tehetetlenségének mértéke...

A passzív gravitáló tömeg a test és a gravitációs tér kölcsönhatásának mértéke...

Az aktív gravitáló tömeg a test által létrehozott gravitációs tér erősségének a mértéke..."

[link]

2013. ápr. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
65%

Sok ember összezsúfolva egy helyen.

A tömeg, a tér és az idő közötti összefüggés pedig a következő: Ha jó az idő, nagy a tömeg a téren.

:D

2013. ápr. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Aroniusz ***** válasza:
51%
A tömeg az a mennyiség amely meghatározza egy test tehetetlenségének mértékét.Remélem segítettem:)
2013. ápr. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
17%

Ezek nem a tömeg definíciói, hanem értelmetlen, pongyola dolgok.

A tömeg nincs szoros kapcsolatban a gravitációval, mondhatni semmi köze hozzá. A tömeg nem más, mint a négyesimpulzus vektor abszolutértéke. Aki wikipedia sem jól írja

2013. ápr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Shai-Hulud ***** válasza:
85%

Igazad van, pongyola volt a fogalmazás.


Mondd, te a szerelemről is ezt szoktad mondani?


"A szerelem definiálhatóan amortizálódott peripólusos komplexuma mindazon, hol a depresszív neurózis, hol pedig a patetikus levitáció szintjén önmegvédő emulációknak, amelyek a pszeudoindividualisztikus szubkollagenizáció révén diffundálódott kvázi habituációs érzések által retifisizálódott egocentrumban kiváltják a: "de jó lenne egyet dugni" érzést."


:-D

2013. ápr. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

:D nem, de a Fizikával kapcsolatban elfogult vagyok, szakmai ártalom :D


de akkor nem úgy mondom hogy pongyola, hanem hogy nem az a tömeg, amit előttem bárki írt. Az már rég rossz ha valaki belekeveri a gravitációt, úgyanis a gravitációt nem a tömeg kelti mint mondtam.

2013. ápr. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

"Ezek nem a tömeg definíciói, hanem értelmetlen, pongyola dolgok.

A tömeg nincs szoros kapcsolatban a gravitációval, mondhatni semmi köze hozzá."


Hmmmm méghoy szakmai ártalom.


A tömeg a test tehetetlenségének mértéke. Ez szerinted nem igaz. Hát ez nagyon szomorú. De akkor úgy halkan megkérdezem; ha a test tehetetlenségének mértéke nem a tömeg, akkor ugyan mi?


Ha a tömeg és a gravitáció között nincs kapcsolat, akkor ugyan miért igaz hogy egy kétszeres tömegű testnek a gravitációs ereje is a duplája? Mert szerintem ha szerinted EZ nem kapcsolat a két dolog között, akkor te valahol nagyon eltévedtél....

2013. ápr. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
26%

Hidd el nem én vagyok eltévedve. A gimiben úgy tanítják ahogy te mondtad, de a gimiben tanultak köszönőviszonyban sincsenek a Fizikával. Az energia-impulzus tenzor hordozza a tömeget, szóval közvetlen kapcsolatban nincsen vele a gravitációval.

Ja igen és ha veszed ennek a divergenciáját, akkor hiába kapsz 0-t, ez nem megmaradó mennyiségre utal, ennélfogva energiamegmaradás sincsen (de ez csupán szimmetriákból is levezethető). Szóval elég sokminden kijön ebből a jószágból.

2013. ápr. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Shai-Hulud ***** válasza:

Szegény Newton, ha ezt hallaná!

Azért köszönjük, hogy hallatlan bölcsességedet megosztottad velünk.

Most már legalább el tudjuk dönteni, hogy Newtonnak higgyünk, vagy neked.

2013. ápr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
25%

:) ezt nem én találtam ki, hanem az általános relativitáselméletben van. amiről nyílván gőzöd nincs (miért is lenne, jogosan kérdezhetné akárki).

Newton nem mondott rosszat, csak amit ő csinált azok mondhatni mind kipotyognak a relativitáselméletből is, ha első rendig sorbafejtünk.


Ezért is imádom annyira a fizikát, mert olyan sok az olyan ember mint te, aki azt hiszi van valami köze hozzá, pedig semmi sincs. És ha valaki mélyebben belemegy az egyetemen és eljut az áltrelig meg a kvantumtérelméletekig, akkor tud olyan okosságokat mondani, amit őrült módon, hozzá nem értéssel vetnek meg az olyanok, mint te :) aki tudja az meg jót nevet a markában :D

2013. ápr. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!