Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Magyarázatot szeretnék! Mi...

Magyarázatot szeretnék! Mi lehetett ez a bizarr fényjelenség?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, remélem nem baj, de szeretnék segítséget kérni!


Az eset ma hajnali 1:33 körül történhetett.

Este filmet néztem, ami kb 1ig tartott.. A film vígjáték jellegű volt. ( Ezt csak megjegyeztem. )

Elindultam lefeküdni. Forgolódtam, nem ment sehogysem az alvás. Hason feküdtem, mikor egyszer csak kis időmúlva becsukott szemmel "láttam"/éreztem, hogy valami fény egyenesen vakítóan felém irányul. (AZ ABLAKBÓL! De körülbelül olyan volt, mintha valaki felettem állt volna. Nagyon erős fény volt.) Ez a fényjelenség olyan volt, mintha elemlámpával nagyon közelről a szemembe világítottak volna. Egyszerűen égette a bal szememet, még csukott szemnél is. Ekkor fölugrottam, felültem az ágyon, majd szinte, mondhatom, semmit nem láttam a fénytől. Olyan erejű fény világított az arcomba, aztán kiszálltam gyorsan az ágyból, hogy jobban megvizsgáljam, de hirtelen eltűnt. Nem világított már semmi. Elsőre azthittem, a testvérem szórakozik velem, de nem volt senkisem a szobában. Gyorsan kinyitottam az ablakot, hogy lássam, mi volt az ami ekkora erejű fényt bocsátott ki, de nem láttam semmitsem. Az ég tiszta volt, csillagos. Egy kis felhőt láttam csak gyorsan elsuhanni.. Az égen, talán egy vastag karimájú kört láttam, de szerintem ez csupán a vakító erejű fény miatt volt. Ilyenkor az ember szeme káprázik és lát mindenféle alakokat. Szóval vehetjük úgy is, hogy ezt a vakítás hatása tette. Hozzátenném, hogy a bal szemem körülbelül 3 órán keresztül szinte vakságban volt, alig láttam vele valamit, csak nagyon homályosan. Szóval egyáltalán nem tisztán. Ennyire erős volt a fény.


Szeretném a segítségeteket kérni, hogy adjatok valamiféle értelmes magyarázatot, hogy mi lehetett ez a fény? Mitől származhatott? Eléggé bizarr volt, kb semmit sem sikerült aludnom az éjjel. Egyfolytában ezen agyalok. Szeretnék ennek a végére járni.


Amik kizáró okok lehetnek:

-Repülő nem lehetett. Tetőablak van a szobámban, régen mindig figyelgettem a repülőket, de sohasem volt ekkora fényük.


- Nem lehetett a hold sem. Kimentem az udvarra megnézni a hold állását és éppen a másik oldalt volt, szóval nem a hold fénye vetült rám, de nem is hinném, hogy ennyire erősen égne.


- Nem lehetett senki más a tetőn.


- Fényvisszaverődés sem lehetett.


- Nem álom volt ez az egész, hiszen el sem aludtam, másrészt megvakultam szinte a bal szememre.


Hozzátenném, nem hiába nem írtam az Ezotéria kategóriába!



2013. ápr. 2. 11:48
1 2
 11/20 anonim válasza:
XD
2013. ápr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Először is tisztázzuk,a hold nem ég csak visszaveri a "ráeső" nap fényt.Az égés kémiai jelenség.A csillagok (napunk is) a magfúziónak köszönhetően képes energiát (fényt és hőt kibocsájtani.)


Na jó nem leszek váza.


Teljességgel kizárható a fényvisszaverődés? Biztos hogy nem a tesód szívatott meg?

Más logikus magyarázatot nem tudok.

2013. ápr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

#9

Csak a bal érzékelte, mivel oldalt feküdtem, ugye a bal szemem volt felül. Aztán mikor felültem hunyorítottam a vakító fény miatt, ilyenkor a jobb szememet mindig lecsukom és a ballal nézek.



#12

Nem azt írtam le, hogy a hold égne, csupán annyit jegyeztem meg, hogy nem a hold fénye vetült rám. Nem ugyanaz a kettő. Értelmesebben hangzik így mintha a hold visszaverődését definiálnám.


Kizárható a fényvisszaverődés, megvizsgáltam jobban ezt a szempontot és lehetséges okokat kerestem, de minden kizárhatónak véltem. A testvérem sem lehetett, mivel emeletes házban élünk, ő az alsó szinten tartózkodott én pedig a felsőn. Különben is hallottam volna a lépteit a lépcsőn.

Főképp együtt próbáltuk kideríteni mi lehetett ez a jelenség, de minden sikertelenül alakult.



Nincs semmiféle reális logikai magyarázat és úgyvélem nem is lesz.

2013. ápr. 16. 19:08
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Idézlek:

"Szóval nem a Hold fénye vetült rám,de nem is hinném,hogy ennyire erősen ÉGNE"


Amúgy ha nem találsz rá értelmes magyarázatot az még nem azt jelenti,hogy nincsen.Persze te attól még hiheted hogy valami természet feletti történt,mondjuk a szivárványpóni trollkodott egyet vagy E.T-ék eltévedtek és benéztek hozzád de látva,hogy te alszol tovasuhantak felhőnek álcázott fúziós motorral hajtott Űrhajójukkal.

Igen mert ez annyira valószínű.

2013. ápr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Hogyha természetfeletti dologra gondolnék, akkor talán nem ide tettem volna fel a kérdést.


"Hozzátenném, nem hiába nem írtam az Ezotéria kategóriába!"


Ha figyelmesebben elolvastad volna, ebből a mondatból kikövetkeztethető.

2013. ápr. 18. 23:31
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Figyelmesen olvastam a kiírt kérdést és a hozzá szólásodat is

"Nincs semmiféle reális logikai magyarázat és úgy vélem nem is lesz"

Talán azért nem írtál az ezotéria témakörbe,hogy itt vitát generálj?!

2013. ápr. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Tudod, mindenki magából indul ki.

Se türelmem, se kedvem az idióta vitázásokra, ez egy kérdés amire választ reméltem, nem vitát, főképp nem ilyen választ amit te produkálsz.

Abba esetleg nem gondoltál bele, hogy azért írtam ezt, idézem:

"Nincs semmiféle reális logikai magyarázat és úgy vélem nem is lesz"

Mert kifogytam az ötletekből és az érdelődésem a téma irányában is alábbhagyott? Pont az érdemleges válaszok hiánya miatt.


Hozzátenném te kezted a provokálást, már az első hozzászólásoddal mikor értelmes válasz helyett a kioktatást választottad, egy porszemnyi dolog miatt.

Ja és te írtad oda: "Más logikus magyarázatot nem tudok." Így evidens, hogy a kioktatás miatt írtál, másért nem.


Ezért megkérdőjelezném azt amit írtál:

"Talán azért nem írtál az ezotéria témakörbe,hogy itt vitát generálj?!"

Ugyanis most saját magadról írtad ezt, nem pedig rólam.


Ha ez neked boldogságot okoz, akkor ne itt töltsd ki, senki nem kíváncsi rád és az ilyesfajta hozzászólásokra.

Akkor írj egy kérdéshez választ, ha van értelmes hozzászólásod.

2013. ápr. 20. 12:26
 18/20 anonim ***** válasza:
Fhuuuuu ez jó kérdés. Ahhoz hogy teveled szórakozhassan így ahhoz min. ~700W halogén kellene vagy netán 1500W os. De nem hinném h fél kettőkor valaki a tetőn egy ilyennel járkálna. De azt szeretném tudni h azonnal, teljes intenzitással vagy viszonylag lassan kezdett el világítani. Gondolkozok rajta...
2015. jan. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Gömbvillám volt. Apám látott ilyet. Elhalványul vagy felrobban. gúglizd meg.
2015. jan. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én is csak erre tudok gondolni de a neten én úgy láttam ez csak villámlós időbe fordul elő. Az meg felhő nélkül nem nagyon van.
2015. jan. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!