Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Magyarázatot szeretnék! Mi...

Magyarázatot szeretnék! Mi lehetett ez a bizarr fényjelenség?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, remélem nem baj, de szeretnék segítséget kérni!


Az eset ma hajnali 1:33 körül történhetett.

Este filmet néztem, ami kb 1ig tartott.. A film vígjáték jellegű volt. ( Ezt csak megjegyeztem. )

Elindultam lefeküdni. Forgolódtam, nem ment sehogysem az alvás. Hason feküdtem, mikor egyszer csak kis időmúlva becsukott szemmel "láttam"/éreztem, hogy valami fény egyenesen vakítóan felém irányul. (AZ ABLAKBÓL! De körülbelül olyan volt, mintha valaki felettem állt volna. Nagyon erős fény volt.) Ez a fényjelenség olyan volt, mintha elemlámpával nagyon közelről a szemembe világítottak volna. Egyszerűen égette a bal szememet, még csukott szemnél is. Ekkor fölugrottam, felültem az ágyon, majd szinte, mondhatom, semmit nem láttam a fénytől. Olyan erejű fény világított az arcomba, aztán kiszálltam gyorsan az ágyból, hogy jobban megvizsgáljam, de hirtelen eltűnt. Nem világított már semmi. Elsőre azthittem, a testvérem szórakozik velem, de nem volt senkisem a szobában. Gyorsan kinyitottam az ablakot, hogy lássam, mi volt az ami ekkora erejű fényt bocsátott ki, de nem láttam semmitsem. Az ég tiszta volt, csillagos. Egy kis felhőt láttam csak gyorsan elsuhanni.. Az égen, talán egy vastag karimájú kört láttam, de szerintem ez csupán a vakító erejű fény miatt volt. Ilyenkor az ember szeme káprázik és lát mindenféle alakokat. Szóval vehetjük úgy is, hogy ezt a vakítás hatása tette. Hozzátenném, hogy a bal szemem körülbelül 3 órán keresztül szinte vakságban volt, alig láttam vele valamit, csak nagyon homályosan. Szóval egyáltalán nem tisztán. Ennyire erős volt a fény.


Szeretném a segítségeteket kérni, hogy adjatok valamiféle értelmes magyarázatot, hogy mi lehetett ez a fény? Mitől származhatott? Eléggé bizarr volt, kb semmit sem sikerült aludnom az éjjel. Egyfolytában ezen agyalok. Szeretnék ennek a végére járni.


Amik kizáró okok lehetnek:

-Repülő nem lehetett. Tetőablak van a szobámban, régen mindig figyelgettem a repülőket, de sohasem volt ekkora fényük.


- Nem lehetett a hold sem. Kimentem az udvarra megnézni a hold állását és éppen a másik oldalt volt, szóval nem a hold fénye vetült rám, de nem is hinném, hogy ennyire erősen égne.


- Nem lehetett senki más a tetőn.


- Fényvisszaverődés sem lehetett.


- Nem álom volt ez az egész, hiszen el sem aludtam, másrészt megvakultam szinte a bal szememre.


Hozzátenném, nem hiába nem írtam az Ezotéria kategóriába!



2013. ápr. 2. 11:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Gömbvillám.
2013. ápr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem volt semmiféle hang effekt és nem rövid ideig tartó fényről van szó.
2013. ápr. 2. 11:57
 3/20 Wadmalac ***** válasza:
Szín? Fehér? Mert akkor a lézer is kizárt.
2013. ápr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 ataaa ***** válasza:
És ezt kimondottan az ablakon kívül láttad, vagy bárhol ahova néztél? Mert akkor lehetett valami ingerület a szemedben, és lehet pont ebből kifolyólag érezted hosszan ezt a vakságot is. Azért lehet nem ártana orvosnak is elmesélni, fő az óvatosság...no nem psichológusra gondoltam :-)
2013. ápr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Igen, fehér volt.

Nem, nem velem lesz a bibi, mert ugye egyetlen pontról jött a fény, nem onnan akorhová csak néztem. Az meg kizáró ok.

2013. ápr. 2. 18:46
 6/20 A kérdező kommentje:
akárhová*
2013. ápr. 2. 18:47
 7/20 anonim ***** válasza:

A jelenség észlelése közben nem érezted tehetetlennek vagy bénának magadat? Nem hallottál valami sistergő búgó hangot?Az egész mennyi ideig tartott?

Azért kérdezősködöm mert az eddig elmondottak alapján én alvásparalízisre tippelnék.

Az alvásparalízis az elme furcsa jelensége amolyan alvás és ébrenlét közötti állapot.Az agy némely része ilyenkor"süket" más része pedig aktív ezáltal furcsa érzetek keletkeznek.

Az"eltérítéses UFO"észlelések is legtöbbször alvásparalízisnek tudhatók be.

2013. ápr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem, semmiféle hangot nem hallottam és tehetetlen/bénult sem voltam mivel abban a pillanatban ahogy észleletem ezt a dolgot, felugrottam az ágyamban és a fény felé néztem hunyorítva, majd kiléptem az ágyamból, mire közelebb léptem abbamaradt ez a dolog.. Körülbelül 9 mpig tartott, beleszámolva onnantól, hogy csukottszemmel észleltem. Ezután a bal szememre nem is láttam kb, úgy kisütötte a szememet.
2013. ápr. 5. 15:28
 9/20 anonim válasza:
Semmi logikus magyarazat NINCS!Ez vagy nagy fenyerossegu gombjelenseg volt,vagy talan egy szellem...Ettol meg ne felj,mert lehet,hogy van ra logikus magyarazat!...Varj,csak a bal szemed erzekelte,vagy a jobb is?Mert ha csak a bal akkor van egy magyarazatom,eloszor azt ird meg ,hogy csak a bal szemed erzekelte-e,utana irom a valaszt!
2013. ápr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Chuck Norris rágyújtott
2013. ápr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!