Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet csak esztergálással...

Lehet csak esztergálással illetve marásal egy puskát csinálni?

Figyelt kérdés

2013. márc. 16. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy nagyon alap, egyszeru puskat igen.
2013. márc. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mustafa33 ***** válasza:

Azért nem ártana néhány lyukat is fúrni és reszelgetni egy keveset.☺

Amúgy mást nem is kell. Esetleg kovácsolni a csövet. Csak a huzagolásal lesz bajod. ☺

2013. márc. 17. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Wadmalac ***** válasza:

Ahhoz, hogy az elkészített puska a megcélzott tárgyra veszélyesebb legyen, mint a célzó személyre, ennél több azért nem ártana.

Fizikálisan elő tudsz állítani valamit, ami ki tud lőni egy töltényt, de ahhoz, hogy ne robbanjon a képedbe, pontos méretezésre, jó minőségű nyersanyagokra, hőkezelésekre és fegyveripari előtanulmányokra is szükség lenne.

A fegyvercsövek fúrása pl. speciális szerszámokat igényel, a nem megfelelő elkészítés esetén jobb esetben félrehord, rosszabban megszorul a töltény, még rosszabban vagy a závárzatot lövi a képedbe, vagy szétdurran a cső.

Nem kéne ezt erőltetni.

2013. márc. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mustafa33 ***** válasza:

Esztergálásal és marásal + kézimunkával készül a legtöbb.

Háborús időkben szükségfegyvereket gyártottak préselésel és pontheggesztésel is. Igaz ma a naygipari gyártás is errefele tendál, legalább is azokon a részeken ahol nem látni, még felsőbb kategóriás fegyver szétszedésekor is láttam ilyett és elszörnyedtem. (már az is gyanús ha keresztfejes csavar van egy puskán ☻)

Wadmalac ne félj, ennyit tudhat. Igaz mi is úgy kezdtük, hogy fából, bicaj belsőből és autógumi szelepből csináltuk az első flóbertokat ☺, aztán ez vitt a szakma felé.

2013. márc. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mustafa33 ***** válasza:
* elfelejtettem az előbbihez hozzátenni: De azért NEM AJÁNLOM KIPRÓBÁLNI! ÉLETVESZÉLYES!!!
2013. márc. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mustafa33 ***** válasza:
* ÉS TÖRVÉNYBE üTKÖZŐ !
2013. márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

mustafa33:

Na ja, fiatalabb koromban én is csináltam egy-két olyan dolgot, ami sikerült, nem lett belőle baj, de utólag csak annak örülök hogy túléltem. :)

2013. márc. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!