Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha megrepedt egy izzó (...

Ha megrepedt egy izzó ( fénycső, energiatakarékos izzó ) az világít még? A higanygőz párologhat belőle?

Figyelt kérdés
Eldöntötte kislányom az asztali lámpánkat, ha megrepedt, akkor világít még? Nem akarom kivenni most a fénycsövet, ezért kérdezem. Világít viszont. A repedést az esetleges higanygőz szivárgás miatt kérdezem.
2013. márc. 5. 21:23
 1/6 anonim válasza:
ha megrepedt, nem világít. ha világít, nincs baj.
2013. márc. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem használnám.
2013. márc. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tomcsó ***** válasza:
100%

A higanygőz miatt ne izgulj, pattant már el mellettem olyan mégis élek...

Inkább a robbanásveszély miatt ne használd, szerintem. De ha van rajta védőburkolat akkor simán használható, mert a repeszeket megfogja.

2013. márc. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:

Az izzóban ritkított gáz van, ha megreped, befelé szív. Mindenesetre kompakt égőt lakáson belül összetörni elég egészségtelen, a belső bevonat is káros, és porlik, könnyen a levegőbe kerül.

Inkább cserélj égőt, mielőtt a hőterheléstől elcsattan.

2013. márc. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek a válaszokat!

Nem tudom milyen izzó lehet ebben a lámpában, kb. 10-12 cm hosszú és két száron fut, ami a végén összeér, nem tekerős, bedugós. Valami fénycső lehet, nem energiatakarékos izzó. Régi lámpa már, talán 10 éves is van. Megmondom páromnak,hogy vegyünk másikat. Jobb a biztonság a gyerkőcök miatt.

2013. márc. 6. 10:10
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
Régi típusú kompakt égő lesz az, csak még a bedugós fajta, amiben nincs gyújtó+trafó, mert az az aljzatában vagy külön a kábelen van.
2013. márc. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!