Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik egy temető...

Hogyan zajlik egy temető felszámolás? Minden csontot kiszednek, vagy csak azét akiét külön kérik?

Figyelt kérdés
Most tudtam meg nemrég, hogy a házunk egy régi temetőre épült ezért kérdem. Lehetnek még csontok a földben?
2013. febr. 20. 14:35
 1/8 tetris ***** válasza:
100%

Úgy tudom, hogy a sírbérlet lejárta után, ami 20-30 év, és nem újítják meg a bérletet a temetőben, akkor a sírt felszámolhatják. A maradék csontokat természetesen nem vetik a szemétre, hanem elhantolják egy közös emlékhelyen. Amelyik sírt látogatják, annak a halottnak a rokonait értesíti a temető, hogy fel fogják számolni a helyet, ezért áthelyeztetik a hamvakat. Ennek költségét a temető állja.

Az emberi méltóság és tisztelet kijár a holtaknak is. Senki se kerülhet a szemétre, így a ti telketeken se lehet már emberei maradvány. Persze ha nem voltak elég gondosak a temető felszámolók, akkor sajnos előfordulhat, hogy a kutya egy szép nap egy lábszárcsonttal fog előrukkolni.

2013. febr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem lehetnek csontok. A temetők felszámolása azt jelenti, hogy _teljesen_ eltüntetnek onnan mindent, többnyire még a növényzetet is (bokrok, fák).

Nem tudom, hogy a felszámolásról külön értesíteni szokták-e az érintetteket, tehát akiknek családtagja, rokona stb. van a felszámolandó sírkertben eltemetve, vagy csak hirdetmények és hirdetések útján teszik közzé. De az biztos, hogy a csontok más temetőbe való áthelyezése külön kérelemre lehetséges, úgy értem, ismét külön sírba vagy urnába. A "gazdátlan" csontokat és hamvakat tudomásom szerint egy másik helyen olyan tömegsírszerűségbe szokták tenni.


Mindezt onnan tudom, hogy a mi városunkban is volt temetőfelszámolás. Az egyik helyén ma egy pici "lakópark" van, igazából csak két épület, két-két lépcsőházzal. A másik jelenleg egy teljesen puszta terület, állítólag oda is lakóparkot terveznek, esetleg bevásárlóközpontot.

Balhé is volt pár éve, mert olyan helyen találtak csontokat, ahol nagyon nem lehettek volna (valami közterületen talán, már nem emlékszem pontosan az újságok híreire, de a lényeg, hogy nem a kijelölt helyen, ahova szállítani kellett volna őket).


Remélem, ez így megnyugtató számodra. :)

Bár attól, hogy csontok nincsenek a földben, még szellemek járhatnak felétek; nekem az egyik említett lépcsőházban lakó ismerősöm mesélt néhány furcsa sztorit. :D

Nehogy megijedj, "hazajáró szellemek" nincsenek, csak a poén kedvéért írtam le. :)

2013. febr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :D Azért mégis bizarr érzés, hogy ahol álomra hajtom a fejem esténként az egy temető volt anno.
2013. febr. 20. 15:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha még nem láttad a "Poltergeist - Kopogó szellem" című filmet (1982), akkor ne is nézd meg. :)
2013. febr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Saját kertünkben ásáskor emberi lábszárcsontot találtam, egy másik részén meg több rétegnyi téglát, mintha vmi bunker lett volna ott. Tehát nem csak temetőben találkozhatsz ilyennel. :D
2013. febr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezek a válaszok csak akkor igazak, ha nem rég volt felszámolva, mert például 200 éve még nem volt ilyen hivatalos az eljárás, a több száz évet nem is említve.
2013. febr. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tetris ***** válasza:
64%
Még régebben, lánykoromban egyszer kimentem a temetőbe nagymamám sírjához. Valami kiállt a földből a sír mellett, azt hittem egy sáros faág. Nekiálltam kiráncigálni. .. khmmm... nem kellett volna....
2013. febr. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
tetris...mi volt az, és hogy került oda??
2013. febr. 20. 21:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!