Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed kérdés felszámolás esetén?

Gyed kérdés felszámolás esetén?

Figyelt kérdés

Kedves Anyukák, akik jártak hasonlóan, tudnátok segíteni, hogyha a tgyás alatt szűnik meg a cég, fejeződik be a felszámolási eljárás, akkor ez a gyed összegét, mértékét hogyan érinti? Sehogy, ugye?

Azaz most kapok x összeg tgyást és a gyedem is az alapján lesz kiszámolva?

Novemberi a baba, jelenleg tgyást kapok.

Ugye nincs olyan, hogy a felszámolás miatt nem leszek jogosult a gyedre, illetve jóval kevesebb összegből számolnának emiatt?

3. baba, gyeden belül született. Szerződés szerinti Br. bérem 250.000ft/hó


2013. febr. 18. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Jár passzív jogon a gyed is, mintha élne a munkahelyed. Viszont ha még egy babát vállaltok, amíg gyeden vagy, a következőre már nem járnak így a juttatások.
2013. febr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem, aggodalomra semmi ok, rendesen kapni fogod a gyed-et is :)


Mi a foglalkozásod amúgy? (Csak a béred miatt érdekel, mert én már a 3. helyen dolgozom gyes óta minimálbéres bejelentéssel és olyan felháborító...) De persze örülök, h egyáltalán van hol dolgozni, de 250 ezres bruttó bejelentettről már álmodni sem merek..

2013. febr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Pénzügy-számvitel. De a bérszámfejtéshez nem értek, illetve már 5. éve vagyok itthon folyamatosan, és nemigen vagyok napakész az adó és egyéb jogszabályokkal. Ez a 2007. évi br. bérem.

Bár az első gyereknél igen megjártam, mert azonnal táppénzre kellett mennem, így nem volt meg a 180 bérezett napom, így a tgyás-m azóta is maximált........

2013. febr. 18. 15:54
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez még a gyerek(ek) nélküli bérem, amkor még friss végzettséggel, a toppon, válság előtt helyzekedtem el.


Gondolom amikor visszatérek a munka világába, akkor rám sem a kánaán fog várni.......

2013. febr. 18. 15:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi a válaszod! :) Én is pénzügy-számvitel területen dolgozom... 2008-ban szültem, akkor nekem is 260 e volt a bruttó bérem... azóta 108, illetve mostmár 114 ezer bruttó...
2013. febr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!