Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » SEGÍTSÉG! Találtam itthon egy...

SEGÍTSÉG! Találtam itthon egy gyógyszerés tégelyt, volt benne valami fehér por, megkóstoltam, nem volt sós! Utána láttam ráírva hogy "boric acid"! Mi az a boric acid, ugye nem méreg?

Figyelt kérdés

2012. nov. 19. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


tartósítottad magad, semmi bajod nem lesz tőle

legközelebb azért ne nyalj bele mindenbe

2012. nov. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bórsav, antiszeptikus, peszticid . Az élelmiszer ipar tartósítószerként használja, szóval kis mennyiségben fogyasztva ártalmatlan.
2012. nov. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 2xSü ***** válasza:
100%
Bórsav a magyar neve. Fertőtlenítésre használják a gyógyászatban. Elég gyenge sav tudtommal. (Tudom, hogy a sav ijesztően hangzik, de a citromsav is az, és azt meg gyakran fogyasztjuk.) Ha nem ettél meg belőle pár kanállal naponta az elmúlt időszakban, akkor nem fog gondot okozni. (Amúgy hasi fájdalmakat, hasmenést, egyéb hasonló tüneteket okoz.) De máskor ne nagyon kóstolgass ismeretlen dolgokat, főleg ha elolvasni is tudod, hogy mi van a tégelyben…
2012. nov. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, most megnyugodtam, de pont úgy kóstoltam, nyaltam. meg, hogy egy szempillantással utána olvastam el. :S
2012. nov. 19. 16:13
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért az információszerzésnél meg kell, hogy legyen az érzékszervek sorrendje... :S Ezúttal megúsztad.
2012. nov. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bórsavat kóstoltál. Attól függ, hogy mennyit ettél. A bórsav EU osztályozás szerint mérgező.
2012. dec. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!