Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges az időben...

Hogyan lehetséges az időben utazni?

Figyelt kérdés
Sajnálom, de a sehogy vagy ehhez hasonló válaszokat nem fogadom el.
2013. jan. 28. 19:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

10re


Én meg úgy tudom hogy mon is mérték és a kék lassabban míg a vörös gyorsabban haladt Newtoni órák szerint, azaz egyenesen arányos a hullámhossz a sebességgel, ami logikusabban is hangzik mert nem tudom mi magyarázná fizikailag hogy más rezgésszám vagy kiterjedésű létezők azonos sebességgel haladjanak az euklideszi síkon.


Az viszont igaz hogy a kék is 1c vel és a vörös is 1c vel halad vákumban,mint ahogy bármilyen frekvenciájú fény is 1el halad vákumban.

Hisz a fotonnak a létezési tulajdonsága hogy nincs részecske burka így 1 el is képes haladni ha nincs az útjában részecske.

Amikor megtörik az útja egy üveglapban vagy vízben vagy akármilyen anyagban akkor lelassul a haladása és megvizsgálható a részecske tulajdonsága.

Ezen a szenzáción ájuldoznak kezdő fizikusok és nem értik hogy hullám is meg részecske is ,pedig csak annyi történt hogy a közeg adott egy burkot a burok nélküli létezőnek de amikor átmegy a fény a részecskéken utána már megint nincs burka és gyorsabban is halad.

Azt viszont elfelejtik hangoztatni hogy a részecskék mindegyszálig egyben hullámtulajdonsággal is rendelkeznek.


Primitív egyszerűséggel hogy bárki megértse,a tárgyak pl üveglap és a fény mint létezők közt csak annyi a különbség hogy a tárgy önmozgás mutatója a 0 hoz közelít míg a fényé az 1 hez .

Ez csak azért van mert a tárgyakat atomok- nukleonok stb részecskék alkotják amik burkot képeznek a bennük raboskodó 1 mozgás mennyiségű fény (energia) típusú létezők körül.


Ha atomot hasítasz részben ez a rengeteg 1 mozgású fény (energia) szabadul ki és letarol mindent.

De atomot sem kell hasítani ,elég ha összedörzsölöd a kezedet és megmutatod egy infrakamerának és láthatod hogy világít mivel az atomok gerjesztése során is energia azaz fény szabadul fel a nukleonokból.

2013. jan. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Hm, más nézőpontból írod a dolgokat, mint ahogy a legtöbb helyen olvastam. Nem mondom, hogy tökéletesen értem, amit leírtál, de mindenesetre érdekes. Tudsz valami linket/forrást küldeni?
2013. jan. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!