Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges az időben...

Hogyan lehetséges az időben utazni?

Figyelt kérdés
Sajnálom, de a sehogy vagy ehhez hasonló válaszokat nem fogadom el.
2013. jan. 28. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kérdezz meg egy ufonautát hogyan működik a térugrás mert ezt senki nem fogja itt elárulni neked.


Vagy a hagyományos megoldás hogy futsz egy kört a ház körül ,így fiatalabb leszel a házban maradtaknál ,de ezzel csak előre tudsz utazni a házban maradottak órájához képest.


Már ott tévedsz hogy az időben utaznit úgy képzeled el mintha lenne a nagy globális idő és benne te ,meg a társadalom.


A valóságban minden részecske egy rá vonatkozó időben létezik , így a te tested részecskéi is mint egy halmaz ként saját időben léteznek ,így a te órád csak relatív viszonyítható más halmazok óráihoz .


Ezért leszel fiatalabb a házban ülőkhöz ,mert ő hozzájuk igazítottad az órádat mikor kimentél futni,de azt már nem jelenthetnéd ki hogy az egész föld emberiségéhez képest fiatalabb lettél , hisz a valóságban nem értelmezhető az egyidejűség.


A válasz a fiatalodásra ,ugyan az mint a fény esetén, mivel minden létező dolog mozgásból van ezért a létezésnek van egy felső küszöbe ami a mozgás maximuma pl a foton számára vákumban nem telnek az évek hanem ugyan akkor születik amikor meghal ,ez az örök fiatlaság kulcsa.

Ha te elérnéd a fénysebességet (minthogy minden fényből van) számodra is leállna az idő de te ezt nem vennéd észre mert meghalnál, ha csak gyorsan mozogsz viszont kevesebb időd telik el ahoz az atomokhoz képest akik nálad lassabban mozogtak.

2013. jan. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 2xSü ***** válasza:
100%

1. Időben utazol most is.

2. Időben visszafele utazni? Nos ez részben a #1 által jól felvázolt problémába ütközik, azaz te mindenképpen a saját idődben előrefele utazol. Persze meg lehet fogalmazni máshogyan is a dolgot, de a klasszikus időben visszafelé utazás még elméleti szinten is problémás, megfigyelésről, tényekről meg nem beszélhetünk.

3. Mi is sajnáljuk, hogy ha esetleg a realitás az, hogy a kérdésedre egy bizonyos válasz van csak, akkor te ezt nem fogadod el, mert valamilyen érthetetlen ok miatt nem akarod elfogadni a realitást.

2013. jan. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

"Sajnálom, de a sehogy vagy ehhez hasonló válaszokat nem fogadom el."


Sajnálom, de nem csak hogy buta vagy, de így még az is maradsz.

2013. jan. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Mivel a tér-idő kontinuumban az idő is relatív így pl. a nagy gravitáció "meggörbíti" nem csak a teret, hanem az időt is. Tehát, ha mondjuk közel tudnál férkőzni egy fekete lyukhoz, akkor a hatalmas gravitáció miatt máshogyan érzékelnéd az időt. Tehát nem muszáj fénysebességgel közlekedni az időutazáshoz, elég egy hatalmas gravitációjú objektum közelében lenni.


Egy másik elméleti lehetőség a következő: mivel erős gravitációs térben az idő is "görbül" ezért utazhatnánk az időben, ha lenne olyan eszközünk, amivel alagutat fúrhatnánk bele. Ezt úgy lehet elképzelni, hogy a hegy felszínén létezik egy út (ez az az idő, amit normál esetben érzékelünk-pl. mikor azt érzékeljük, hogy a Föld sík, mégis tudjuk, hogy gömbölyű) , viszont van egy alagút is, a hegy belsejében...nyilván az alagút a rövidebb.


Lehet, hogy ez nem elég képletes, de mivel ezek csak elméleti dolgok, elég nehéz elmagyarázni. :)


Nézz Stephen Hawkings doksi filmet!

2013. jan. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
ja, a legegyszerűbb és számodra is kivitelezhető módot kihagytam: menj át egy másik időzónába! :D
2013. jan. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Elvileg lehetséges csak elpusztulsz... tudósok kísérleteznek ezzel már egy ideje. A nagy hadronütköztetőben részecskéket ütköztetnek azért hogy miniatür fekete lyukakat vizsgáljanak mert úgy vélik a gravitációnak és a tömegnek köze lehet az időhöz.

http://www.youtube.com/watch?v=eAQU27KsmKQ

2013. jan. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nincs szükség atomfizikai elmélkedésekre, te abból indulsz ki, hogy lehetséges, csak nem tudod hogyan. Ezért a "sehogy" számodra hamis, ezzel nem kívánsz foglalkozni.

Tehát valaki ár elhitette veled, hogy az időutazás lehetséges. Amíg nem tudom, ki és miképpen volt erre képes, addig nem tudhatom, milyen kép van a fejedben erről. Jó választ pedig csak akkor adhatok, ha tudom, meddig terjed a pontos tudásod, honnan kell folytatnom nekem. Várom a választ, milyen módon győztek meg, mit fogadsz el.

2013. jan. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az időutazás "előre" lehetséges a relativitás miatt.

Néhány "gyakorlati" példa:

- gyors mozgás: ha a fénysebesség jelentős hányadával haladsz (valójában a gyorsulás a lényeg), az idő számodra lassabban telik, mint mondjuk a Földön maradó emberek számára. Nézz utána picit az ikerparadoxonnak, ott részletesen tárgyalják ezt.

- nagy tömegek hatása: az ekvivalencia-elv mondja ki a gyorsulás és a gravitáció azonosságát. Ha egy nagy tömeg közelében tartózkodsz, az idő számodra lassabban telik, mint egy távolabbi szemlélő számára. Ha egy űrhajóval egy fekete lyuk eseményhorizontjának meglehetős közelségében sikerül keringened, akkor megint csak időutazásban veszel részt.


Az időben hátrafelé utazni, valamint a fénysebességnél gyorsabban haladni (és így az időben is ugrani) egyet jelent a kauzalitás (az okok és okozatok sorrendjének) megszegésével, és egyelőre nem találtak módot arra, hogy ezt véghezvigyék.

A kvantumfizikai kutatások egy sor nagyon érdekes és ötletes lehetőséget vetettek fel erre, de egyelőre az Univerzum furmányosan keresztbe tett minden kísérletnek, ami a kauzalitás megszegésével próbálkozott.

2013. jan. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

" (valójában a gyorsulás a lényeg),"


Valójában nem.


Képzeld el hogy van két végállapot , nevezzük 0 nak amikor önmagadhoz képest állsz és nevezzük 1 nek amikor önmagad maximális terjedési sebességével mozogsz (ez az 1 a részecskéidet léteztető mozgások meghatározása ,köznapi nyelvben "fénysebesség" de a valóságban ez nem egy egyetemleges kitüntetett abszolút számérték hisz a fénysebesség is hullámhossz függvényében más más érték)


Szó nincs a gyorsulás lassulás okozatáról .Egészen egyszerűen abból levezethető az idődilatáció két objektum közt ha megméred a start -cél útjukat (amikor elköszöntek és amikor találkoztak), amelyik objektum nagyobb utat tett meg a két pont között (start-finish) mindíg az lesz "fiatalabb" a másikhoz képest.

Ez tudományosan írva az antieuklideszi síkon két pont között leghosszabb idő az egyenes .(tehát euklideszi kisebb út)

Euklideszi síkon pedig két pont között legrövidebb út az egyenes de ne feledjük hogy euklideszi sík a valóságban nem létezik ,így már világos hogy miért keletkezik az idődilatáció.


Az önidőlassulásról : ha a két objektum közül az egyiknek ez a 0-1 mutatója közelebb van az 1 hez az azt jelenti hogy számára lassabban telik az ideje (1 nél meg is áll lásd foton) de ebből még nem realizálódik valós idődilatáció ugyanis a valós idődilatációhoz a fenti nek kell teljesülnie azaz a gyorsabban mozgó objektumnak nagyobb utat kell bejárnia "ikertársához" képest , ha ez nem teljesül mert az ikertárs fogja magát és utána rohan az objektum pontjába tehát beéri ezzel azonos utat tesz meg vele így azonosan öregednek tehát nincs idődilatáció . Ebből is látszik hogy volt gyorsulás lassulás hisz utána rohant az ikertárs ,mégsem realizálódott időeltérés.

Ellenben ha az objektum visszamegy a lemaradt ikertársához akkor már nem egyenlő kettejük útja így "egyszerűen" meghatározható mennyivel öregedett relative az ikertárs vagy épp mennyivel fiatalodott relative az objektum.


egyszerűen annak aki ért az ilyesféle számításokhoz :)

2013. jan. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Értem, amit mondasz, és köszönöm a pontosítást.


>ez nem egy egyetemleges kitüntetett abszolút számérték hisz a fénysebesség is hullámhossz függvényében más más érték


Ezt kifejtenéd? Amennyire én tudom, a vákuumra definiált fénysebesség hullámhosszfüggetlen, csak a különböző közegek esetében más és más.

2013. jan. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!