Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki tud jó kis praktikákat...

Ki tud jó kis praktikákat arra, hogy jobban működjön, illetve jobban teljesítsen az agyunk?

Figyelt kérdés

Hamarosan felvételizek...pontosabban 1 hét múlva, így aztán szeretném a legjobbat kihozni magamból és szeretném, hogy az agyam is jó formában legyen, jól kapcsoljon és tudjak figyelni, mert ez nagyon fontos. Hallottam már a szőlőcukor és a csoki agyserkentő hatásairól (kb. 5 csomaggal fogok vinni :D). Ti milyen könnyen beszerezhető csodaszereket ajánlotok erre a fontos napra?

A válaszokat előre is köszönöm :)


13/L



2013. jan. 11. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondok csodaszereket is, de előbb: Mindennél fontosabb: tanulj, de utolsó 1-2 nap már ne sokat. Másik: nézd meg előre, milyen típusfeladatok vannak, ne érjen váratlanul.


Aludd ki magad akkorra rendesen. (Ha mesterségesen pihentetni próbálod magad, az tapasztalatom alapján nem jön be, csak szimplán ne végezz semmilyen komolyabb munkát.)


Még fontosabb: ha ki kell menned közben a WC-re, az kb. lefelezi a koncentrációdat, úgyhogy közvetlenül előtte tedd meg, vagy ha közben van rá lehetőséged, ne szégyellj élni vele.


Ha hideg van a teremben, az megint csak piszkosul idegesítő tud lenni, legyen nálad pulóver.


Felvételi közben jól oszd be az idődet, és ne lepődj meg, ha a feladatsor túlméretezett (ez néha előfordul), tanulj meg "ugrani", vagyis gyorsan eldönteni, hogy egy feladat mennyi időbefektetést ér meg.


És ezek UTÁN jönnek a "csodaszerek"...


A cukorral/csokival vigyázz... kezdetben valóban serkentő, de rövid idő elteltével ellentétes hatást fejt ki. Semmiképp ne órákkal, hanem csak közvetlenül előtte, vagy közben egyél - és ne többet, mint amennyit jólesik. Ugyanez a kettős hatás igaz az összes élénkítőszerre - nem adnak plusz energiát, csak összegyűjtik neked, hogy gyorsan elhasználhasd. A természetes cukorforrásokra (pl. méz) kevésbé.


Legyen nálad folyadék, de ne bubis vagy savanyú alapízű (tapasztalat) - ergo szerintem marad a víz. A szomj megintcsak figyelemcsökkentő.


Állítólag a dió, pisztácia nagyon jó, de én nem próbáltam. Csokoládék közül az étcsoki a jobb.


Közvetlenül a felvételi előtt ne egyél/igyál sokat, és ne terheld magad fizikailag (pl. futással).


Amúgy tapasztalat alapján az általam felsorolt pontok érvényesülése az eredményedre nézve szemléletesen: a legelső 70-90%, a második 10-20%, a harmadik-negyedik 5-5%, a többi 1-1% max. :)

2013. jan. 12. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ami evidens: ne görcsölj, az tönkreteheti az egészet.
2013. jan. 12. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy csodaszer, az is lehet, hogy csak nálam működik, de tanulást elősegítendő van egy jó módszerem a nehezebb anyagrészekre. Ha valamit "hagyományos" módon nem, vagy csak nehezen bírok megtanulni, azt közvetlen lefekvés (elalvás) előtt szoktam még néhányszor átolvasni, mert olyankor alvás közben, még friss emlékként leülepszik a memóriámban, és másnap szinte kisujjból rázom ki, ami előtte alig ment ;)
2013. jan. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Hűű...nagyon szépen köszönöm a tanácsaidat, rengeteg hasznos és fontos dolgot megtudtam, amikről eddig fogalmam sem volt, hogy ilyen hatásaik vannak. Hálás vagyok, hogy leírtad a tapasztalataidat, amelyekből sokat tanultam. Érdekes dolgokat írtál össze, amelyek hasznosak lehetnek a felvételin, így az volt az első dolgom miután elolvastam, hogy lejegyzeteljem őket :).


Második válaszoló: Köszönöm a válaszodat! Én is ezt csináltam régebben...nekem is mindig sikerült és reggelre kívülről fújtam az egészet, de az a baj, hogy esténként nagyon elfáradok és hiába olvasom el 20x ugyanazt a kis szöveget, még sem tudom megjegyezni, mert az agyam is elfáradt már és alvásra van szüksége. Ezért átálltam egy másik módszerre, melyet a tanárom ajánlott:Este egyszer-kétszer átolvasom...majd reggel kicsivel korábban felkelek vagy csak simán út közben vagy a buszon tanulom meg. Reggel sokkal fogékonyabb az agyunk, így több mindent képes befogadni és jobban tud koncentrálni, ugyanis még friss és kialudt. Mire a suliba érek addigra meg is tanulom/jegyzem...és jobban tudok rá emlékezni felelésnél/dogánál. Ajánlom neked is ezt a módszert...remélem befog válni és segít majd :)

2013. jan. 12. 14:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!