Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi van? Világvége sokkosok.

Mi van? Világvége sokkosok.

Figyelt kérdés
A NASA olyannyira biztos abban, hogy nem lesz világvége december 21-én, hogy egy héttel korábban megjelentette ezzel kapcsolatos, december 22-i cikkét. A rövid videót is tartalmazó cikkben azt magyarázza el John Carlson csillagász-régész, a Center for Archaeoastronomy igazgatója, amit már mi is többször megírtunk rovatunkban: a december 21-ével kapcsolatos világvége-jóslatok a maja naptár félreértelmezésén alapulnak. Carlson szerint ha egy régi maja most itt lenne velünk, biztosan nagyon izgulna a közelgő dátum miatt, mivel nagyon fontosnak tartaná. Ám nem a világvégét várná, hanem valószínűleg a világot megteremtő maja istenek visszatértét, akik hite szerint "megújítanák" a világot. Nem ismertek azonban olyan maja próféciák, hogy ez egyben a világ végét is jelentené. A maja civilizáció Közép-Amerika mai őserdeinek helyén virágzott, és Kr. U.800 körül érte el csúcspontját, hatalmas városokat, templomokat és piramisokat építve. Naptárjuk egészen különleges volt, és hatalmas időtávlatokat ölelt fel. "Ez a legösszetettebb naptárrendszer, amelyet valaha ember alkotott" - mondja Carlson. A maja naptárat egy autó kilométerszámlálójához hasonlíthatjuk annyiban, hogy egy maximális érték után átfordul, és újra beáll a kezdeti értékre. A maja vallás szerint a világ teremtése 5125 évvel ezelőtt történt: a mi naptárunk szerint Kr. E.3114-ben, méghozzá augusztus 11-én. A maja naptár azonban akkor ezt mutatta volna: 13. 0. 0. 0. 0. 2012. december 21-én pedig ugyanezt fogja mutatni: megint 13. 0. 0. 0. 0-t. A maja naptár szerint a kezdetektől az "átfordulásig" 13 úgynevezett baktun telt el (egy baktun egy 144 ezer napos időegység). Ez tehát a világvége-jóslatok táptalaja. A NASA december 22-ei összefoglalója megemlíti még, hogy jelenleg: - nem fenyegeti ismert kisbolygó vagy üstökös a Földet - nem közeledik a Föld felé semmilyen bolygó (ha egy ilyen mostanában szeretne ideérni, már az egyik legfényesebb objektum lenne az égen) - nem kell félni a Naptól sem - bár közeledünk az aktuális napfoltmaximumhoz, a Nap nem fogja elpusztítani a Földet, ahogyan nem tette ezt az elmúlt 4,6 milliárd évben sem.
2012. dec. 16. 19:10
 1/4 A kérdező kommentje:

Eredeti kérdésem az lett volna hogy:


"Na mi van? Erre féltetek? világvége sokkosok"

2012. dec. 16. 19:10
 2/4 A kérdező kommentje:
Hasonlóan derűlátók a világvégével kapcsolatban maguk a maják, akik határozottan elutasítanak minden végelméletet. "December 21-e a hála és köszönet napja lesz, 22-én pedig egy új hajnalt üdvözölhetünk" - mondta egy maja sámán, aki pár napja mágikus ünnepi tüzet gyújtott Kubában búcsúzóul a régi - maja - kalendáriumtól, illetve az utóbbi 5125 esztendőtől.
2012. dec. 16. 19:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Kár a gőzért. Aki terjeszti ezt a sz*rt, az sem hisz már benne, csak a szája jár.
2012. dec. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

kérdező

majd pár dilis írja,h a NASA kamuzik,mert nem akar pánikot:))))

én a karácsonyt várom:)))

2012. dec. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!