Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyire tudományos/ igaz az,...

Mennyire tudományos/ igaz az, hogy a vízre nem csak fizikailag, hanem mentálisan is lehet hatni?

Figyelt kérdés

Hallottam, h Japánban voltak kísérletek erről. A víz molekuláris szerkezetét vizsgálták és lefényképezték azokat. Általában alap állapotban rendezetlen volt, de miután megáldották azt, v mikor szavakat tettek hozzájuk(v ilyesmi), mint pl szeretet, köszönöm, akkor egész szabályos, rendezett alakzat jött létre, ezeket le is fényképezték.


Ez tényleg igaz?


2009. aug. 20. 12:30
1 2
 11/14 Salx Narval ***** válasza:
67%
Most, hogy ezt megtudtam, beszélgetni fogok az akváriumommal.A hülye süket halakat, pedig kidobom.
2009. aug. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy miért a TUDOMÁNY rovatban van egy japán ÍRÓ elmélkedése? Mert bizony nevezett Dr. Masaru Emoto egy japán író, "alternatív tudományok doktora" címét pedig Indiában, egy el nem ismert egyetemen szerezte, ahol a minimális akadémiai szintet sem követelik.

Egy japán tudós vajh' miért megy Indiába doktorálni?


Ne legyünk már ennyire bugyuták. Szépen van tálalva valami, csak kicsit utána kellene olvasni.

Elképzelése tudományosan nem bizonyítható, kísérletei olyan "specifikumokkal" rendelkeznek, amelyeket tudományosan nem tudnak igazolni, mert állítólag "van még valami" amit homály fed, és nevezett "tudósunk" nem hajlandó megosztani a tudományos közönséggel.


Ne csináljunk már magunkból hülyét. Ember emberrel sem képes sok esetben normális kommunikációra. Biztos, hogy a vízzel kellene ezt megpróbálni?


Nekem bőven elég volt elolvasnom, hogy egy író az, aki tudományos munkát, meg "esszét" tesz közre áltudományos módszerekkel bemutatva és alátámasztva. És ez a tudós egy olyan diplomával rendelkezik, amelyet SEHOL nem fogadnak el. Érdekes...


Persze ha japán lennék, és lehetne "doktori" címem egy indiai "egyetemről", valószínű én is szereznék egyet :) Mert hát jól hangzik, hogy japánként, Japánban doktor vagyok. Még el is hiszik, hogy ha már volt közöm a yokohamai egyetemhez, talán ott is szereztem a doktoranduszt.


Ja még egy "lényegi információ": olyan doktori cím NEM létezik, hogy "alternatív tudományok doktora". Sem pg sem akadémiai sem hc sem egyéb képzésben.

2009. aug. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Igaz, nem volt "türelmem" végignézni a linkelt videót, de "részleteket" láttam belőle. Jakab István vízkutató :)

Jakab István diplomáját a Mantra Parapszichológiai Főiskolán szerezte, foglalkozását tekintve lélekgyógyász, táplálkozás-terapeuta...

Igaz, van "elismerése", 1996-ban az év legkreatívabb vállalkozójaként tüntették ki. Neve kötődik a "hírhedt" kombucha teához is.


Nekem ennél "tudományosabb" bizonyítékok nem kellenek ahhoz, hogy kuruzslást kiáltsak ki a "tudományos tényekre."

2009. aug. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
epkgeapkgaegopapit29i5294542!!!!14!!!!!!44!!
2010. jan. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!