Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a jó abban, ha valaki...

Mi a jó abban, ha valaki levelezői tagozaton van?

Figyelt kérdés

2012. dec. 3. 18:58
 1/4 anonim válasza:
kevesebb napot kell bemenned egy héten mintha nappalira járnál. aki dolgozik annak ideális.
2012. dec. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Esti és levelező tagozaton alacsonyabbak az óraszámok egy-egy tantárgyból, mint nappalin.

A középiskola heti 2 - 3 délutánt jelent, a felsőoktatásban többnyire a hétvége jöhet szóba.


Középfokon ez azt is jelenti egyúttal, hogy sok felesleges tananyagot nem kell megtanulni. Ha nincs elég idő, akkor ki-kimaradhat néhány anyag órán; aztán ezt vagy meg kell tanulni önállóan, vagy nem. Ez egyaránt lehet előny és hátrány is. Mint ahogyan a számonkérések is: általában nincsenek felelések és dolgozatok, (ezért is van több idő a tényleges tanulásra órán); de így nem kényszerül rá az ember a folyamatos otthoni tanulásra. Viszont így a vizsgákon nagy elvérzések lehetnek, mert nem mindenki tud egyszerre nagy mennyiséget bevágni a vizsgaidőszakban.

Az érettségi vizsga pedig teljesen ugyanaz, mint a nappalisoknak, tehát nincs lógás. :D


Felső fokon alapon sok az önálló tanulásra szánt anyag, mivel a nappali óraszámnak csak 1/4-e van; viszont a féléves vizsgák tételsora általában ugyanaz, a szigorlat és az államvizsga dettó. Szakdolgozatot is ugyanúgy kell írni és védeni.


Tehát megfontolandó egy ilyen lépés; csak annak jó, aki nem tud másképp tanulni, mert pl. nem volt lehetősége normál életkorban; így felnőttként munka mellett AKAR tanulni, ÉS képes saját magát rákényszeríteni a folyamatos felkészülésekre. Sokan azt hiszik, hogy el lehet lötyögni, pedig nem. A legtöbben rögtön az első vizsgák után lelépnek, amikoris rájönnek, hogy hoppá, tanulni kellett volna... Esti és nappali tagozaton általában a nekikezdők kb. kétharmada kiesik az évek folyamán, azaz nem jut el a záróvizsgákig.

[Persze sokan vannak, akik még ezt is csak csalással képesek végigcsinálni (puskázás). De egyrészt normális helyeken azonnal felfüggesztik a vizsgát, ha rajtakapnak valakit; másrészt aki nem tanul, az tudni sem fog, tehát érettségin ütheti meg nagyon a bokáját, ill. nem lesz belőle jó felsőfokú szakember.]

2012. dec. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Persze, mivel a legtöbb levelező szak azt jelenti, hogy nem kell bejárni, fizeted a tandíjat, a végén meg kapsz egy diplomát.


Tehát végeredményben pénzért veszel diplomát.

2012. dec. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát nekem pont nem ez a tapasztalatom. Nálunk a főiskolán egyrészt nem sok fizetős hallgató volt a levelezősök között sem, legalábbis akikről konkrétan tudok, az kb. 10 % lehetett. Másrészt alá kellett írni a katalógust minden egyes órán. Minden szombaton reggeltől estig voltak órák az első félévekben, aztán persze ez kevesebb lett a gyakorlatok miatt. A hiányzás max. 50 % lehetett órán, max. 20 % a külső és belső gyakorlatokon.


De simán el tudom képzelni, hogy máshol lazábban veszik; persze bizonyos határokon belül. Az egyik barátnőmnek pl. csak 3 hetente kellett bejárnia egy másik fősulin; de ott meg egyáltalán nem lehetett hiányozni, ha jól emlékszem.

2012. dec. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!