Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi ideig tart megtanulni...

Tsz-tag kérdése:

Mennyi ideig tart megtanulni az angolt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Úgy adódott hogy sok szabad hónap áll rendelkezésemre a nyelvtanulás terén így akár napi 6-8 órát is tudnék tanulni.A kérdésem hogy ez idő alatt amíg tanulom az angol érdemes e párhuzamosan egy másik nyelvet is tanulni?Továbbá milyen szinttől érdemes mondjuk kiegészítésként, angol nyelvű híradásokat,sorozatokat st.b nézni/olvasni.Kinek mi a tapasztalata?Válaszokat előre is köszönöm.

2012. okt. 16. 12:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam, hogy amikor angolból készültem sorozatosan előbb jutottak eszembe német szavak, mint az angol, úgy hogy németet 5 éve nem tanultam. Bele sem merek gondolni, hogy ha párhuzamosan tanultam volna, akkor milyen kavarodás lett volna.

Ha első nyelved az angol, szerintem először azt tanuld meg.

Nekem anno már az elején javasolták az angolul filmezést. Először angol hang, magyar felirat, aztán pedig angol felirattal.

2012. okt. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha elég jól beszéled már az angolt és nem kell nagyon gondolkodnod a szavakan és folyamatosan tudsz már olvasni, akkor nem valószínű, hogy a másik nyelv bezavarna.

Tobábbá hogy milyen szintről érdemes venni az anyagokat, az rajtad múlik, hogy milyen szinten vagy. Ha pl. kezdő felé, akkor zeneszámok szövegei, nyelvkönyvek, limitált szókincsű könyvek a legegyszerűbb megoldás, ha meg közép vagy felső felé, akkor meg ott vannak a könyvek a hírek és a filmek.

2012. okt. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!