Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a világ az...

Mi a véleményetek a világ az hogy kezdődött vagy mindig is volt?

Figyelt kérdés

Rengeteg ember foglalkozik azzal hogy kideritse hogyan is kezdődött a világ vagy mindig is volt?Mi a véleményetek?


(Meg még azt nem értem hogy miből indult ki minden?És az hogy jött létre?)


2012. szept. 26. 01:33
1 2 3
 1/27 Hazardteam válasza:
Hallgass Dávid Gyulát, az a legtisztább.
2012. szept. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Mit értesz a világ fogalma alatt?


Anyagot?

Keletkezhetett az Ősrobbnással, bár tudtommal semmi sem zárja ki, hogy előtte is létezhetett anyag.


Mindent?

Akkor az idő is a világ része, múlttal, jelennel, jövővel, sőt ez a három tér és egy idődimenzió valójában csak a mi megtapasztalásunk szerint működik így, valójában csupán arról van szó, hogy egy pont helyzetét négy koordinátával írhatjuk le: ott - x, y, z koordináta; és akkor - idő. Ez a dimenzió lényege. Az a világ, ami kezdődött, nem foglalja magában az időt, hanem az időben változik.


"Meg még azt nem értem hogy miből indult ki minden? És az hogy jött létre?"

Szóval mindent? Akkor időt is. Nem beszélhetünk kezdetről, az idő minden pillanata benne van, múlt, jelen és jövő. Ahhoz, hogy ez létre jöjjön, kell egy új dimenzió, de ha van ilyen, akkor az is a "minden" része, megint ugyanott vagyunk: a kezdet fogalma értelmét veszti. Ám van még egy bökkenő: csak akkor tudjuk értelmezni valamiről, hogy van, ha ismerjük azt az állapotát, amikor nincs. Ebben segít az időben történő felfogás. Vagy nappal van, vagy éjszaka. Ha nem lenne éjszaka, fel sem tűnne, hogy nappal van, nem is lenne rá szavunk. Így hát ha világot az abszolút "vanságnak" akarjuk felfogni, akkor nem tudjuk értelmezni.

2012. szept. 26. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Hazardteam válasza:
Hát ez jó zavaros volt. A világegyetem 3 térbeli és 1 időbeli dimenziójának VOLT kezdete. A nagy kérdések ott kezdődnek, hogy a nullpont közelében (a tündésmesék és a fantázia világán túl) milyen állapotok és körülmények uralkodtak, hogy az antigravitációs hatás a fény sebességére is hatással volt e és hogy az univerzális állandók, miért pont olyan értékre álltak be, ami lehetővé tette egyáltalán az univerzum jelenlegi formájának, az atomos anyagnak, csillagoknak és az életnek a "létrejöttét". Ezrelékekben van kifejezve az a plusz-mínusz eltérés ami totális csődhöz vezetett volna a körülöttünk látható univerzumban tapasztalhatókhoz képest. pl. az erős kölcsönhatás mértéke, hogy mást ne mondjak. Vagy a 3+1 dimenzió. Több, vagy kevesebb dimenzió esetén még ellipszis bolygópályák sem létezhetnek. De asszem, most inkább zúzok aludni.
2012. szept. 26. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Az ősrobbanással-a tudomány mai állása szerint.
2012. szept. 26. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
58%
"Kezdetben vala az Ige és az Ige vala az Istennél és Isten vala az Ige."
2012. szept. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

"Kezdetben vala az Ige és az Ige vala az Istennél és Isten vala az Ige."


Ja, csak amíg az Ige testté lett, eltelt pár milliárd év. A kérdező meg éppen arra kíváncsi.

2012. szept. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:

Én is hasonló kérdéssel kezdeném, mit értesz a világ alatt?


Egyetlen élőre lehet mondani, hogy mindig is volt, és ez a teremtő és Isten a titulusa, vagy megnevezése.


Ő hozta létre az életet, nem kell hozzá neki robbantani, van olyan ügyes, hogy összetudja állítani az alapanyagokból, amit szintén Ő hozott létre, és ellátta energiával amit magából adott.


Bocsi de mellőzném a tudományos részét, nem akarok hosszú választ adni.

2012. szept. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Én nem mondanám, hogy rengeteg ember foglalkozik ezzel. Legfeljebb sokan szeretnének választ kapni rá, miközben lényegesen elemibb kérdésekkel sincsenek tisztában.


Van néhány tudós, aki érdemben foglalkozik a kérdéssel, vannak hipotéziseik, de ők maguk tudják a legjobban, hogy elméleteik ugyan nincsenek ellentmondással az ismert jelenségekkel és törvényekkel, de nem is támasztja alá elképzeléseiket semmi sem.

Vannak viszont, akik elemi fizikai ismeretekkel sem rendelkeznek, de meg vannak győződve önnön tévedhetetlenségükről, és vagy készpénznek veszik ezeket a hipotéziseket, vagy bőszen vitatkoznak velük, sőt cáfolni próbálják. Nem fog sikerülni egyik sem, legfeljebb a tudatlan emberek körében.


Véleményem szerint elébb a jelen eseményeivel, legalább a makrovilág fontosabb törvényeivel lenne érdemes megismerkedni és azt megérteni.

2012. szept. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

... Ezt a kozmoszt itt, amely ugyanaz mindenkinek, sem isten, sem ember nem alkotta senki, hanem volt mindig és van és lesz örökké élő tűz, amely fellobban mértékre és

kialszik mértékre.

Hérakleitosz

2012. szept. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

10-nek: Köszönjük, Emese a rendkívül kulturált, értelmes tudományos szintű, de egyben költői, tehát univerzális kérdést.

A minap írta a GYK-n valaki ezt:

"A természettudománynak öt át nem hágható kritériuma van, ezek: megfigyelhetőség, modellezhetőség, megismételhetőség, reprodukálhatóság, és gyakorlatba való visszacsatolhatóság."

A feltett kérdésre a tudomány is csak hipotéziseket tud állítani.

2012. szept. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!