Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az igaz, hogyha túllépjük a...

Az igaz, hogyha túllépjük a fénysebességet, utazunk az időben, és hogy?

Figyelt kérdés
2009. júl. 30. 22:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Elméletileg igaz lehetne, mert az alapvető kölcsönhatások fénysebességgel terjednek. Így tehát létrejöhetne az, hogy egy kölcsönhatást "kielőzöl". Csak az a probléma, hogy jelenlegi ismereteink szerint nem lehet fénysebességnél gyorsabban haladni.
2009. júl. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Pontosabban jelenlegi ismereteink szerint nem lehet túllépni a fénysebességet, de semmi nem zárja ki a fénysebességnél gyorsabban haladó részecskék létezését (ezek viszont lelassulni nem tudnak fénysebesség alá).
2009. júl. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
De a jövő a cselekedeteink miatt változik. Tehát szinte minden másodpercben. De ha van oda is tudnánk menni, mit tudnánk ott csinálni?
2009. júl. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%
csak én emlékszem úgy h ehhez nem csak gyorsabban kell utaznod a fénysebességnél de kell hozzá egy portál is? mellesleg elég problémás lehet mert arra már kevesebb ötlet született h mindezt hogy tudnád irányítani
2009. júl. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
0%
Aki azt írta hogy lehetséges kicsit elmondhatná azt is hogy miért. Emlékszem hogy tanultunk ilyesmit fizikából, meg hallottam az elméletet is, de parasztésszel azt mondanám hogy az időt eltelte hogy függ össze azzal hogy valaki milyen gyorsan megy valahova? A fénysebességet is le lehet írni km/h sebességben elméletileg nem? Hiszen az nem végtelen...
2009. júl. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Fénysebesség közelében fellépnek a relativisztikus hatások. Téridő-torzulás. A fénysebességet azért hívjuk így, mert a fény volt az első részecske, amit felfedeztünk, hogy ezzel halad. Manapság nem mindenki biztos, hogy a fény fénysebességgel halad, mert ez igazából a 0 tömegű részecskék sebessége. Fénysebességnél gyorsabban (sőt, fénysebességgel sem) nem tudunk haladni, de ha beírnád az egyenlet(ek)be, kijönne valami furcsaság az tuti. Akár időutazás is. Ez viszont csak elmélet.

Negatív tömegű testekkel lehet meg tudnánk csinálni, most ezen gondolkodni kéne.

2009. júl. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A fotonok nyugalmi tömege 0. Ezért mehetnek fénysebességgel. De fénysebességnél a tömeg végtelennel szorzódik. Ha a 0-t megszorzod végtelennel, akkor kijöhet egy véges szám. A (fénysebességgel terjedő) fotonnak van tömege, ezért görbül el a gravitáció hatására.
2009. júl. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha a fotonok nyugalmi tömege 0, akkor haladás közben honnan lesz tömege, honnan a csudából veszi. Szerintem a fénynek van nyugalmi tömege, és a fénykvantum hullámai gömbhullámok. Én mindig ezt mértem. De nemhogy a fénynek, még a térnek is van nyugalmi tömege.
2009. aug. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

07-31 12:50 vagyok.

A tömeg ekvivalens az energiával. A fénysebességre való gyorsításhoz végtelen nagy energia kell, ezért lesz végtelen nagy tömege fénysebességnél egy véges (>0) tömegű tárgynak.

2009. aug. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 cselez válasza:

Elméletileg a fény sebességét csak 0 tömegű részecske érheti el, bármilyen kicsi tömegű tárgy fénysebességre történő gyorsítása végtelen energiát igényel.

Ellenben, a jelenlegi hajtóművek csak földi energiahordozókat használnak üzemanyagként. De mi lenne akkor, ha egy antigravitációs hajtóművet készítenénk, vagy csak egyszerűen a világűrből gyűjtenénk be üzemagyagot.

Ha így el tudnánk érni egy állandó mondjuk 2G-s gyorsulást, figyelembe véve, hogy a világűrben nincsen közegellenállás, csak egy meghatározott irányba kéne állítanunk a tolóerőt és várnunk kellene mondjuk 2 hónapot. Két hónap multán már át kellene lépnünk többszörösen a fénysebességet!

De ha ez a relatívítás elméletéből adódóan nem lehetséges, akkor mi történne, ha elérkeznénk a fény sebesség közelébe, a tolóerőnk folyamatosan gyorsít, mi akadályozhatná meg egy esetleges ütközésen kívül a további gyorsulásunkat?

2010. jan. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!