Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mikor lesznek olyan robotjaink...

Mikor lesznek olyan robotjaink mint az en a robot cimu filmben? Egyaltalan lehetseges olyan robotokat csinalni?

Figyelt kérdés

2012. aug. 24. 18:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Lehet, de azt te nem itt Magyarországon fogod megélni.
2012. aug. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Jelenleg még nem lehetséges, és nem valószínű, hogy megérjük, hogy ilyen robotjaink legyenek.
2012. aug. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én szerintem amilyen gyorsan fejlődik a számítástechnika,20 éven belül lesz M.I.

Sőt az is lehet hogy már meg is született,de rendkívül óvatosan és elzárva tartják az internettől

(az információtól) hisz nem tudni hogy az hogyan reagálna,illetve milyen gyorsasággal fejlődne az inteligenciája,és esetleg veszélyt jelentene az emberiségre,(és persze nem hozzák ezt nyilvánosságra).


Sci-fi-nek hangzik ez... de nem lehetetlen,mert a technika nagyon fejlődik.

2012. aug. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
8:34 valaszod tetszett.koszonom a hozzaszolasokat.
2012. aug. 25. 09:44
 5/18 valaki30 válasza:

ismerek egy rövid animét ami biztos neked való.csak 6 részes és minden rész kb15 perc.itt egy link magyar felirattal.


[link]

2012. aug. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
Olyan sajnos nem lesz, MI-t pedig nem lehet készíteni, de nyilván elég jó utánzatokat tudnak majd gyártani a jövőben.
2012. aug. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 SargaRigo válasza:

Szeretem az ilyen kategórikus válaszokat. "Nem lesz és kész". Azt is meg tudnád mondani hogy miért nem ? :)

Az ok, hogy egy négymagos processzor 2giga rammal nem elég erre a feladatra, de simán el tudom képzelni, hogy egy szoftver öntanul az interneten, és erre a hálózaton fellelhető gépeket használja fel (abból pedig van egy pár mint tudjuk). Ha nem ma, akkor holnap, vagy jövőre. Nem látom be hogy mi akadálya lehetne. Az, hogy konstruálni nem tudunk ilyet, még nem jelenti azt, hogy önmagát fejleszteni képes rendszert sem tudunk csinálni. Innen már csak erőforrás (kapcsolódási pontok, információk) és idő kérdése a dolog, hogy _kifejlődjön_ "valami". Ezt a valamit nem tudom körül határolni, mert kevés hozzá a fantáziám, de nem lehetetlen hogy akár egy MI is kialakulhat. Persze amilyen fantasztikus, annyira veszélyes is, mert minden elérhető az internetről így vagy úgy. Ugye a rekétakilövők is.. Nem szeretném megérni hogy egy ilyen rendszer elszabaduljon lásd Skynet (terminátor c. film)..

2012. aug. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 SargaRigo válasza:
Persze a jófej robotok minden technokrata álma, de ugye atombombát is csupa jószándékból csináltak. :(
2012. aug. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, de ugye ma még nem lehetséges ez tény, de ki tudja mit hoz a világ 10-20-30-40 év múlva?


Hiszen mennyi mindenről kimondták, hogy nem lehetséges. 1830 körül pl. ott tartottunk ,hogy ha 40 km/h sebességnél gyorsabban nem mehet a vonat, mert akkor elszívja a levegőt a fülkékből és megfulladnak az utasok. Meg ugye később elhangzott, hogy levegőnél nehezebb tárgy nem repülhet. Ami ma nem lehetséges az holnapra megvalósulhat, a számítástechnika pedig különösen nagy ütemben fejlődik.

2012. aug. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
A tudomány MAI állása szerint nem lehet M.I.-t csinálni, viszont már most is nagyon szép utánzatokat tudnak írni amik teljesen azt a hatást keltik mintha egy emberrel beszélnél, sőt már van olyan verseny ahol a bírókkal azt kell elhitetni, hogy emberrel beszélnek. (ez még senkinek sem sikerült ha jól tudom) :D
2012. aug. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!