Szerintetek igaz az a feltevés hogy az ember még nem járt a holdon?
"Szerintetek igaz az a feltevés hogy az ember még nem járt a holdon?"
Nem.
"van egy tudós ˙(nevét nem tudom) aki azt állítja hogy a felvételek amit a holdon készítettek HAMIS"
Nem csak egy ilyen ember van és nem csak tudósok mondanak ilyet. Viszont értelmes bizonyítékot még nem tudtak hozni erre.
A kérdésre válaszolva: én úgy gondolom, tényleg jártak ott emberek.
Az nem elég bizonyíték, hogy:
Lobog a zászló
A űrhajósoknak több árnyékuk van (pedig egyetlen fényforrás a nap)
A felvételeken nem látszanak csillagok, pedig mivel nincs légkör, még élesebben kéne látszaniuk. Stb...
Nem mondom, hogy az ember nem járt még a holdon, csak azt, szerintem nem 69-ben mint ahogy azt az amcsik állítják...
Mielőtt kérdezel, nézzél már utána, hogy kérdeztek-e ilyet előtted! Pláne, ha ekkora ostobaság....
"van egy tudós" Nem, nem, egyátalán nincs ilyen tudós. Nincs ilyen közértes néni sem.
http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__93..
http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__humor__298516-..
Pár dolog, habár lehet, hogy elöttem már kitértek erre.
1. Lobog a zászló.
Tévedés, nem lobog. Egy rúdhoz van erősítve, ami mozog míg bele nem szúrják a Hold felszínébe. Több ideig mozog, mint azt a Földön tenné, mert nincs légkör, nem annyira nagy a gravitáció. Maga a zászló anyaga, a fizikában tehetetlenségi törvénynek (még Newton idejéből ered)engedelmeskedik. Ennek értelmében a rúdhoz közelebb rögzített anyag hamarbb mozdul el, mint a rúdtól távolabb eső része a zászlónak. Ez a folyamat annyiszor ismétlődik meg, ahányszor a rúd elmozdul. Függetlenül attól, hogy van-e légkör, vagy nincs.
2. A legtöbb képen nem látszanak a csillagok.
Valóban így van, viszont ez egyszerűen magyarázható. A hitetlenkedők, készítsenek egy egyszerű géppel egy fotót teliholdkor úgy, hogy a Hold is benne legyen, majd egyet, amikor a Hold nem látható, vagy nem annyira fényes. Ugyanazt fogják tapasztalni, mint a Holdon járt űrhajósok. A Hold felszíne erősen visszaveri a fényt, ezért az objektív nem tudta annyira részletezni az égboltot, magyarán a háttér fényeire már nem tud fókuszálni, ezért nem látszanak. Egyébként ez a jelenség megfigyelhető a nem a Holdon készített fotókon is. Űrsétakor készült képeken sincs tele az égbolt csillagokkal. Az ok, ugyanez, a Nap fénye miatt.
3. Az árnyékok
Az árnyékok megtörnek, követik a domborzatot. Figyeljünk meg egy átjárónál árnyékot vető jelzőtábla árnyékát, amikor egy része az árnyéknak a járdán van, a másik része pedig az úttesten. A kettő nem egymás folytatása, sőt nem is párhuzamosak. Pár szüg különbség a felszín domborzatán, már teljesn más szögben "vezeti" az árnyékot. Ezt a legegyszerűbben úgy lehet megérteni, ha két botot egymástól 1-2 méteres tűvolságba a földbe szúrunk egy egyenletlen terepen és megfigyeljük az általuk vetett árnyékok szögét. Nem lesznek párhuzamosak, mert követik a domborzatot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!