Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a legésszerűbb magyarázat...

Mi a legésszerűbb magyarázat az égbôl jövô hangokra?

Figyelt kérdés

én még nem hallottam a hangokat csak videókról, tudom h a videók nagy része kamu. de akkoris valami elfogadható magyarázat nincs? nagyon ijesztôek ezek a búgások, fémeg hangok, kürtfélék még videóról is.


reptoidfan nyomorultak kìméljenek



#hang #jövő #égbôl
2012. aug. 17. 00:32
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

"Mi a legésszerûbb magyarázat az égbôl jövô hangokra?"

Madarak. A rozsdafarkú kifejezetten fémes.

2012. aug. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, erre gondoltál-e.


"... Német Búgáskutatók nemrég elvégeztek egy érdekes kísérletet. Létrehoztak két kamrát, az egyik akusztikailag és elektromágnesesen tökéletesen szigetelt volt. Az akusztikus szigetelés minden frekvencián tökéletes volt, az elektromágneses pedig minden 1kHz feletti frekvenciát kiszűrt. A másik kamra nem volt hangszigetelt, csak a környezeti zajokat szűrte ki, viszont elektromágneses szigetelést kapott, abból is a világon elérhető legjobb megoldást alkalmazták. E kamrák minden bizonnyal a Föld legcsendesebb helyei. És a szenvedők mégis mindkettőben hallották a Búgást. Ez a fenti elméletet támasztja alá, vagyis hogy a Búgás nem akusztikus és nem is elektromágneses jelenség."

[link]

2012. aug. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ez még mindig nem magyarázza az égbôl jövô meghatározhatatlan irányból hallható furcsa hangokat. hogy mi kelti, vagy mivel hozható összefüggésbe. viszont érdekes ez a teszt
2012. aug. 17. 01:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Habár nagy konteó rajngó vagyok, és szeretnék hinni abban, hogy többről van szó, de lehet természetes forrásuk is. Pl.: nálunk is voltak hasonló hangok, de egyszer elmentem a hang irányába, és kiderült, hogy a tőlünk kb. fél kilométerre lévő vasúti átjárón egész nap a gazdaság utánfutós traktorjai járnak. Közelről már egyáltalán nem volt rejtélyes a hang, de a házunkból úgy hallatszott, mint ha itt lenne a világvégeXD, Akkor paneloknál az ütvefúró hangja is felismerhetetlen, és rémisztő.
2012. aug. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A #2 válaszoló következtetése hibás. Mindössze annyit lehet állítani, hogy a felhasznált technológia egy bizonyos "zajt" nem szűr ki.

Azt csak csendesen jegyzem meg, hogy az emberi fül a hullámok bizonyos tartományát képes érzékelni, ezt "hangnak", "elegánsabban" akusztikus jelenségnek nevezzük. Minden más hullámtartományt az ember bőre érzékel, például a hőt, vagy az elektromos hullámot (pl, agyonvág a 220 volt, a sokat fogdosod). Annyit még mondhatunk, hogy elég nagy intenzitású elektromágneses hullámot feltehetően érzékel még az ember abból kiindulva, hogy az információk az idegrostokban így terjednek, és felléphet kölcsönhatás.


De az "égi hangok" olyanok mint az UFO-k. Azonosítatlan objektumok. Majd ha valaki azonosítja őket, meglesz a magyarázat.

2012. aug. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
szóval traktorok, ütvefúrók meg ufók okozzák a hangot? lol
2012. aug. 17. 13:40
 7/9 anonim ***** válasza:

"A #2 válaszoló következtetése hibás. "

Semmilyen következtetést nem tettem, csak linkeltem egy cikket. :)


"Azt csak csendesen jegyzem meg, hogy az emberi fül a hullámok bizonyos tartományát képes érzékelni, ezt "hangnak", "elegánsabban" akusztikus jelenségnek nevezzük. Minden más hullámtartományt az ember bőre érzékel, például a hőt, vagy az elektromos hullámot (pl, agyonvág a 220 volt, a sokat fogdosod)"


Itt három különböző dolog keveredik. A hang a levegő (vagy más közeg) hulláma. Az elektromásgneses hullámok (rádió, hő, fény, UV, stb.) pedig az elektromos és mágneses tér hullámzásai. Ha megráz az áram, az nem hullám, pontosabban nem azt érezzük. (Ld.: egyenáram esetén.)


"De az "égi hangok" olyanok mint az UFO-k. Azonosítatlan objektumok."


Ez teljesen így van, egyetértek. :)

2012. aug. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon kemény. Búgáskutatók! Ők a "brit tudósok" utódjai? Valaki linkeljen már búgásokat, én erről most olvasok először. Becsapós tud lenni a hangok világa. Főleg akkor, ha van valamiféle elmélete a tapasztalónak. Új monitorom beüzemelésekor meg voltam győződve, hogy az búg, már a visszacsere lebonyolításán gondolkodtam, amikor kinn járva az udvaron gyanús lett a dolog, később meg minden hitelt megérdemlően kisült, hogy a távolabbi pékség ventilátorai búgtak (mint az állat). Hozzám már csak egy bizonyos tartomány jutott el belőle, ezért nem volt felismerhető, illetve ezért volt könnyedén betudhatő másnak. Az irány sem mindig egyértelmű, a reflexiók, visszaverődések is előszeretettel űzhetnek csúf játékot a hallgatóval.
2012. aug. 18. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Közben rájöttem, hogy van egy linkem már.:P Könyörgöm az égre, emberek! Az senkinek nem jut eszébe, hogy saját MAGÁBAN keresse az okot? A megoldást? Azért valljuk be, az elég jellemző, hogy nem tudja az ember honnan kezdődik ő és hol ér véget az őt körülvevő világ. Nagyon népszerű dolgokat magunkon kívül helyezni, melyeknek gyakran mivagyunk az elindítói vagy csak bennünk élnek. Fülcsöngés egy bizonyos fajtája vagy valami hasonló ez. Komolyan, nem találtok az életben elég érdekességet, elég kihívást? Ilyen ökörségeket.. Mondom ezt úgy, hogy abba az állítólagos 1%-ba tartozom, akik megérzik az adótornyok által sugárzott jeleket. Nyugtalanság formájában mondjuk. Szívás. De akkor sem tulajdonítok ennek mindent, inkább mögé nézek! Tegyétek ti is ezt. Haljon a konteó!
2012. aug. 18. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!