Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van valamilyen tudományos...

Van valamilyen tudományos magyarázata a máriapócsi Mária-könnyezéseknek, gyógyulásoknak? És a világ más kegyhelyein?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 21. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy másik kérdésnél ezt írtam:

"A máriapócsi könnyező kegykép.


Én kipróbálnám, hogy a templomon belül máshova akasztva is könnyezik e a kép és hogy az eredeti kép helyére egy ugyan olyan technikával készült másikat kiakasztva könnyezni kezd-e az is.


Persze ez a kép sem könnyezik akármikor, ezért nehéz rá a kísérletet felépíteni."


Ezt tartom is. A kegykép nem folyamatosan vagy meghatározott időközönként könnyezik, hanem néha. Erre nem lehet kísérletet építeni. Megtehetnénk, hogy 100 évre lecseréljük a Mária képet egy Richard Pryor portréra, de akkor meg minden nap jönnének a keresztény cikkek, hogy látjátok, még mindig nem könnyezett, Mária kell ide.

Tehát nincs értelme erről beszélni.


A gyógyulásokról kétlem, hogy bárki készített volna statisztikát és használt volna hozzá referenciacsoportot.

Tehát erről sincs értelme beszélni.


A többi kegyhellyel és gyógyulással ugyan az a probléma, ami a máriapócsival.

2012. ápr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bár bizonyos könnyező szobroknál bizonyították a hajszálcsövesség miatti könnyezést. (Na, ez sem lett túl elegáns megfogalmazás.) Illetve talán egy könnyező Mária-képnél olvastam, hogy kísérlettel igazolták a páralecsapódást, és emiatt tűnik könnyesnek, de feltételezem.

Gyakorivalasz2-nek igaza van, ezt nem igazán lehet kísérlettel igazolni, mi a jelenség oka. A gyógyulások - ha van is kimutatható különbség, az lehet "placebo-hatás". A hit tényleg csodákra képes, iszonyú erőt tud adni. Meg persze lehet, hogy nem gyógyult meg, csak a fájdalmai múltak el, és ezt már sokan gyógyulásként értelmezik.

2012. ápr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
28%

Amikor családommal egy kegyhelyen autóztunk keresztül. Megálltunk, olvastam az ismertetőt.

Ahogy át engedem lelkemen a kegyhely történetét, nagyon erős bio-áram ütést éreztem.

Úgy gondolom, megoldott lett számomra a kegyhelyek csodálatos volta. Megértéséhez tiszta gondolat, Szent érzés, és Istenhez irányuló lélekre van szükség.

Megértettem, hogy igaz, a kegyhelyek léte. Bár nem a szobrok és a tárgyak miatt. Ha jó magyarázót kerítesz, akkor a Bibliában is meg lehet találni ennek okát.

Barátsággal:

Fekete Bárány (alias 62/F)

2012. ápr. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!