Mennyire nehéz tudatosan álmodni?
Tegnap kezdtem el foglalkozni a tudatos álmodással, csináltam pár tesztet napközben, és elalvás előtt folyamatosan azt mondogattam, hogy tudatra fogok ébredni álmomban, stb. Semmi extra nem jelentkezett, viszont a szokásosnál hosszabbant álmodtam, az egyész egy nagy hülyeség volt, és viszonylag jól emlékszem rá. Ennek lehet valami köze a tegnap tett dolgokhoz ? Ma még több anyagot olvastam róla, és rendszeresen végzek teszteket is. Lefekvéskor megy a ventillátor az ablaknál, világít a lámpa a lakásban, a szüleim még órákig ébren vannak, ez nehezíti a tudatoa álmodást ?
Pár kérdés azokhoz, akik már átéltek ilyet: hány nap után jelentkezett az első ilyen álom ? Milyen gyakori az, hogy rémálommá vállik, vagy alvásparalízis lesz belőle ? Naponta hányszor csináltok alvástesztet ?
Remélem legalább pár választ kapok, még soha sem érdekelt ennyire semmi, mint most a tudatos álom.
Nem nehéz tudatosan álmodni, csak az a nehéz, hogy ezt minden egyes alkalommal véghez tudd vinni. Az álmaink a tudatalatti mérhetetlen nagy információs készleteiből alakulnak ki. Mi magunk álmodók ha nem tudatosan épitjük ki álmainkat, akkor a külső-belső ingerek hatására a látott képek-hangok montázsát fűzi össze agyunk. Ahogyan egy számítógépes programnak is a fantázia, gépigény és a programozó szabhat határt, úgy alakulnak ki álmaink is. Az elme, fantázia, és testi-lelki állapotunk generálta világban mozoghatunk. Minden egyes kép amit láttál, minden egyes hang amit hallottál, minden egyes szín, iz, illat amit érzékeltél a fizikai valóságban fényképsorozatok kifogyhatatlan tárát töltik be a tudatalattiba. Mert ha tudatosan tárolná, akkor lenne 100%-os az agykapacitásunk,mivel közvetlen hozzáférésünk lenne bármilyen információhoz. De mivel ez nem igy van (egyelőre),ezért írjuk, rögzitjük az információt külső eszközre, ezért kell folyamatosan tanulnunk, gondolkodnunk,s ezért felejtünk,mert nem tudjuk kategorizálni az információmennyiséget, és egymást felülirják.
Az álom feltétele a test és lélek szinkronba kerülése,ami a mély relaxált állapotot jelenti. Ebben a formában nincs szükség a tudatos gondolkodásra,mert az rengeteg energiát vesz el, ami megakadályozza az álom és ezáltal a pihenés létrejöttét. Tehát nincs értelme erőltetni álmunkat, mert abból nem lesz semmi,vagy ha lesz is nem az amit akarsz,habár néha dobhat olyat a gép amin meglepődünk,de nem kell minden álomnak bedőlni.
A tudatos álom különleges állapot, mivel ilyenkor a tudatalattidat "tanulod" éber állapotban. Minél jobb memória kézséggel rendelkezel, annál több marad meg tudatosan. Amikor azt álmodod, hogy a házatokban mászkálsz,és látod a rengeteg tárgyat,vagy egy könyvet olvasol álmodban, majd felébredsz és elmondasz pár sort a könyvből, vagy leirsz néhány tárgyat amit láttál, az körülbelül annyit ér,mintha a fizikai világban tetted volna meg ugyanezt. A TUDATOSAN ÁLMODOTT VILÁGBAN,CSAK ANNYI INFORMÁCIÓT SZERZEL MEG,MINT AMENNYIRE VALÓJÁBAN KÉPES VAGY. Persze érdekesen hangzik, hogy olvastál álmodban és még emlékszel is rá. Ez az első szintje a tudatalatti feltérképezésének. A következő álom szinten ebben az óriási adatbázisban kellene megkeresned azt amit akarsz, és arról szerezni információt. Amennyiben a tudatalattiban megvannak a szükséges elemek hozzá, le lehet generálni az álomképet ennek megfelelően. Magasabb szinteken bölcsességet is lehet szerezni, de tovább nem megyek,mert jómagam is csak az első fázisban vagyok, mint ahogy sokan mások,mivel tudatosan lehet álmodni,de irányitani a dolgokat már nehezebb. Érdemes rejtett üzeneteket adni az agynak,pl szavakat mondasz fel, képeket nézel, akár többször is és figyeled van-e hatása az álmodban. Szerezz meg egy kulcsot,ami bármi lehet, amivel aktiválni tudod az álmodban a tudatos éned. Talán esélyesebb lenne, ha amikor tudatosan álmodsz, akkor lejegyzel valahova egy üzenetet az álmodban, vagy megjegyzel egy objektumot, és legközelebb ha tudatosan álmodsz megint, akkor megkeresed úgy, hogy generálod az álomképeket. Ha ez sikerül és megtaláltad az üzenetet, és ez megy többször is,akkor már jó úton haladsz, az álom irányitása felé. Jelenleg én is próbálkozok...
Az álmokra emlékezésre kiható egyik tényező az, hogy lefekvéskor min járatod az agyad, hogy gondolsz e arra, hogy álmodni fogsz stb. Ezek növelik az álomra emlékezés esélyét, elviekben az abszolút magabiztosság önmagában is TÁ-t eredményezhet. Azaz vannak akik csak szimplán akarják és lesz nekik, ez önszuggesztió.
A valóság tesztelős módszernél szerintem csak az számít, hogy ne holtfáradtan feküdj le.
www.tudatos-alom.hu itt még egy ideig normális válaszokra és technikákra találhatsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!