Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tulajdon képpen mi az álom,...

Tulajdon képpen mi az álom, miért álmodunk és mi határozza meg, h mit álmodunk?

Figyelt kérdés

2012. máj. 9. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:
az álom az az amikor alvás közben dolgozza fel az agyad az információkat meg állitolag gondolkodsz is:S igen mindig álmodunk, ha mély álomban álmodunk arra nem emlékszünk, de ha felszínesen alszunk, szóval nem merültünk bele az alvásba, akkor általában emlékszünk rá. az álom lehet az amiről álmodozol, amire vágysz vagy ha valami gondolatot elfolytassz magadban az ott kijön. vagy esetleg emlékek amit nyomok hagytak benned vagy ha valamire sokat gondolsz, azon kattog az agyad folyton akkor nagy az esélye hogy azzal álmodsz
2012. máj. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kicsit kiegészíteném az első hozzászólót. Az alvásnak több fázisa van, illetve különböző mélységű pontjai. az u. REM fázis az a pont amikor álmodunk. Hogy emlékszünk-e rájuk vagy sem, az attól függ mennyire hirtelen ébredünk. Ha valami felriaszt minket, többnyire szinte azon nyomban elfelejtjük, de ha lassan ébredezünk, sokszor az álomképek még mindig ott cikáznak.

Hogy pontosan mi zajlik le az agyban, olvastam egyszer erről egy jó írást az Interpress Magazinban, sajnos most nem találom. Valami olyasmiről volt szó, hogy bizonyos enzimek szabadulnak fel az agyban az idegpályák között és jutnak egyik helyről a másikba, amiket tárolják az emlékeinket. Az agy az égvilágon mindent megőriz, ami csak történt velünk a születésünktől fogva, de nagy részükre praktikus okokból nem emlékszünk, csak akkor tör elő, ha valamiért szükség van rá. A meg nem történt ábrándjaink, gondolataink is emlékként tárolódnak, ezért nem értjük sokszor, hogy miért látunk olyan dolgokat álmunkban, amit valójában sosem láttunk.

2012. máj. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ami az álom fázisait illeti, egyetértek az előttem szólóval. De a mély álom természetével kapcsolatban más felfogást olvastam Rudolf Steinertől és Balogh Bélától, akiknek egyértelműen hiszek. Szerintük a mély alváskor a tudat elhagyja a testet, és kalandozik a lélekvilágban, vagy nevezhetjük akár másvilágnak is. A nevezett rész, tehát ami elmegy alváskor, az a szívcsakrával kezdődően, a koronacsakrával bezárólag lévő rész. A lelkek világában a tudatnak ez a része, ami ébren állapotban is a felsőbb világokba csatol minket, alváskor elkalandozik, találkozik más lelkekkel, és az ottani dolgok álomszerűen maradnak meg a tudatunkban.
2012. máj. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mindhárom hozzászólóval egyetértek!:D Egyébként az álmok segítenek a valódi érzéseink megértésében, mert ugye tudattalanul jönnek, de tudatosak lesznek, és egy egy álmot definiálni lehet üzenetként. Ezért nagyon hasznosak, és hasznos az hogy megértsük őket, mert akár megoldást is kínálhatnak.
2012. máj. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!