Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi haszna van a NASA-nak?

Mi haszna van a NASA-nak?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt az összes nemű űrkutatást? Mi értelmük jelen pillanatban? Mit kutatnak?
2009. jún. 24. 05:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne... Csupán a jövőnk, mint olyan, semmi több.


Annyi pl. mindenképp, hogy esélyt adnak rá, hogy már jó előre észrevegyük, ha egy b*szott nagy meteor ütközési pályán van a Föld felé, és még időben tehessünk ellene, hogy ne járjunk úgy, mint a dinoszauruszok.


Aztán, nagy szerepe van a meteorológiában éppúgy, ahogy a Föld jobb megértésében és kiismerésében is, mivel az itteni életünk nagyban függ például a Nap aktivitásától, sugárzásaitól, amik folyamatosan változnak, és a Hold gravitációs hatásától (gondolj csak az árapályra).


Aztán, rengeteg találmány az űrkutatásból került át a mindennapokba (pl. még a tépőzár is; gondoltad volna?), és kétségkívül fog még ezután is. Súlytalanságban végzett kísérletek, vizsgálatok szintén értékes tanulságokkal szolgáltak és fognak még ezután is számos tudományágnak.


Jobban megértjük általa a világ működését úgy általában, és egyre inkább fogalmat alkothatunk a kozmikus mechanikáról.


HOSSZÚ távon (értsd: évtizedek, évszázadok) pedig egyenesen a túlélésünk záloga, főleg, ha nem történik valami RADIKÁLIS változás itt a Földön (aminek meg ugye kicsi az esélye). Ilyen vagy olyan okból (környezetrombolás miatti ellehetetlenülés, túlnépesedés, elfogyó nyersanyagok... ez mind valós veszély, és persze az lenne a legjobb, ha mind ellen inkább itt helyben tennénk valamit, de sajna erre csekély a hajlandóság és az akarat), de előbb vagy utóbb tovább kell majd állnunk innen, az űrkutatás pedig ennek az alapja.

De ha még valami csoda folytán össze is szednénk magunkat és orvosolnánk az összes előbb említett problémát, és újra egy édenkertté tennénk a Földet, a csillagok hívásának akkor se lehet ellenállni. Az egész emberiség történelme arról szólt, hogy mindig menni tovább, mindig felfedezni, megnézni, hogy mi van a legtávolabbi hegyeken és tengereken túl, aztán még tovább... és ugyanez fog lejátszódni kozmikus mértékben is, amint adottak lesznek a feltételek.


Konsztantyin Ciolkovszkij, a "rakéták atyja" fogalmazta meg ezt nagyon szépen és találóan: "A Föld az értelem bölcsője, de senki nem maradhat a bölcsőben élete végéig."

2009. jún. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük a bővebb kört - űrkutatás, a teljesség igénye nélkül:

- Bolygónk megismerése más bolygók kutatása alapján - mi a szerepe a naprendszerben, miben különleges/nem különleges a helyzete, mennyire stabil az állapota... stb. Elég sok mindent nem tudtunk a bolygónkról, amíg nem láttuk a közeli bolygókat.

- Katasztrófa előrejelzés: Napszél figyelése, kisbolygók, meteorok, légkör vizsgálata műholdakkal, stb.

- Egyéb műhold-megfigyelések: katonai műholdak, geológiai változások megfigyelése, növényzet megfigyelése - hol milyen a növényzet állapota - pl úniós támogatások kiosztásánál is figyelik, hogy pl. ahol azt mondják aszály miatt negyed akkora a termés, az igaz-e...

- Hírközlés

- számítógép ipar feolyamatos fejlődése, nagyon nagy részben űrkutatásból származik...

- Szívgyógyszerek, izomsorvadás megismerése köthető a súlytalanság-beli állapotok megismeréséhez...

...


látom írtak közben rajtam kíül is, úgyhogy egyelőre ennyi...

2009. jún. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!