Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi volt az a nagy hír amit...

Mi volt az a nagy hír amit pár napja bejelentett a NASA?

Figyelt kérdés
Hiradóban is említették.
2010. dec. 21. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Hogy olyan életformát találtak a Földön, amiben arzén van izé helyett, így a lehetséges életet rejtő bolygók száma a többszörösére növekedett. Magyarán a kis szürkék itt vannak köztünk. :)
2010. dec. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A cím kicsit túlzás, de a lényeget jól leírja a cikk:

[link]


A lényeg, hogy találtak egy olyan baktériumot, ami foszfor helyett a más élőlényekre mérgező arzént is képes a DNSébe beépíteni.


A felfedezés lényege, hogy mostmár "bizonyíték" is van arra, amit persze eddig is sejtettünk, hogy nem csak a Földhöz hasonló körülmények között lehetséges az élet, tehát az univarzumban több bolygó is van (nem csak a nagyon Földszerűek), ahol lehetséges az élet.

2010. dec. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
ejha
2010. dec. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mr. Idegen válasza:
73%
ez nem új ez volt a Star Trekben is
2010. dec. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Elöször is, sokan támadják az új felfedezést, a kritikusok szerint korántsem bizonyított, hogy a baci tényleg azt teszi amit beharangoztak róla.


Másik a belinkelt indees cikk nagoyn pontatlan, annál még az én írásom is jobb:

[link]

2010. dec. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kamu az egész.
2010. dec. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Aha, az arzénes dolog az. De tulképp nem bizonyítottak be semmit sem (én is csak hallottam egyetemi molbio kutatótól, nekem nem volt kedvem elolvasni).
2010. dec. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!