Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki megmondaná (elmagyarázn...

Valaki megmondaná (elmagyarázná) lécci, thx lent a tobbi?

Figyelt kérdés
Angolról lenne szó. Az a kérdésem hogy mikor használjuk a do/didn´t, can/can´t going to és hogy kérdezunk veluk mondatban? Kossz! Csak azért kellene mert meek oxfortba és ez még nem világos! :)
2012. márc. 3. 11:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Megy még aki tud angolul? Tényleg nem ellened, de ezek kb. az angol nyelv alapjai. A do a legfontosabb segédige, nem tudom leírni hogy mikor használjuk, annyira sok helyen kell használni, olyan gyakori, mint nálunk az és/az/a .

Eleve a do/didn't párosítás nem stimmel, a do jelenidő, a didn't pedig múlt idő tagadva

do/don't, did/didn't lenne

és E/3ban does/doesn't ráadásul

A can/can't az a képesség valamire (i can swim = tudok úszni, vagy i can't do that: nem tudom megtenni)

A kérdés csak annyi, hogy fordított szórend

Pl: Can you help me: Tudsz segíteni?


Szabad megkérdezni, hogy miért mész oxfordba (ja és oxford, nem oxfort, sztem kicsit bekavart a Roxfort szó :) )

2012. márc. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!