Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyek azok az összetevők,...

Melyek azok az összetevők, amik egészségtelenek lehetnek egy dezodorban?

Figyelt kérdés

2012. jan. 20. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennek így semmi értelme. Amekkora dózisban egy normál ember használja, a dezodor egyáltalán nem mérgező. Ha meg magadra fújsz egyszerre 100 flakont, hát, akkor képzeld, hosszútávon a tiszta oxigén sem egészséges.
2012. jan. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
valahol hallottam h pl az alumínium tartalmúakkal lehet gond :/
2012. jan. 20. 20:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, állítólag rákkeltő. De ha nem is az, biztos, hogy nem tesz jót. De már többféle deót kaphatsz, ami alumíniummentes.
2012. jan. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Off:

Nem a Kossuth rádió egyik műsorában hallottad? Én legalábbis ott. 1-2 hete talán. Nem emlékszem, csak fél füllel figyeltem.


Valami olyasmit mondtak, hogy 2 funkciójuk van a dezodoroknak. Az izzadásgátlás, és az illatosítás, azt hiszem.

És sok dezodor olyan, hogy eltömíti a hónaljban a pórusokat, így az izzadság nem tud kijönni, de ez nem egészséges. Továbbá ezek a nem tudom miféle anyagok bejutnak a szervezetbe. Állítólag kimutatták, hogy akiknek mellrákjuk volt, a dezodorhasználat miatt történt, vagy legalábbis nagy része volt benne annak.

Na nem folytatom, mert nem tudom precízen leírni, meg ugye nem is ezt kérdezted, csak hátha valakit érdekel. Az összetevőket sem tudom, sajna még nem vagyok egy tudatos dezodor vásárló...

2012. jan. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!