Gafológiai elemzésben mi mutatja, hogy valaki jómódú, gazdag?
Az írás szakképzett grafológus számára a lélek EKG-ja.
A graf. a pszichológia segédtudománya, sok-sok ezer megfigyelés alapján levont következtetések alapján határozza meg egyes személyek jellemző vonásait.
A graf. elfogadott tényeken alapuló, az MTA által is elismert tudomány.
A grafológiát éveken keresztül tanuljuk az arra szakosodott iskolákban, ahol a jelentéstanon kívül írásbiológiát, írástörténelmet, személyiség-fejlődés-szociál-munkahelyi pszichológiát is tanulunk, amiből vizsgát is kell tennünk.
A grafológus a megállapított személyiség jellemzőket mérési eredmények alapján hozza meg. Ezek a mérések egy A/4-es kézzel írt írásmintát figyelembe véve 6-8 órát vesznek igénybe, sokszor nagyítóval, miliméterek tizedeit figyelembe véve.
Az adatok összevetése, a következtetések levonása nagy gyakorlatot és figyelmet követel a grafológustól.
Mégegyszer: személyiségjellemzőket tudunk megállapítani. De jósolni nem tud a grafológus, és anyagi jólétet se tud megállapítani.
Azt azonban igen, hogy az illető személynek milyen az önértékelése, milyen munkaerő, hogyan gondolkodik, milyenek az érzelmei, hogyan viszonyul másokhoz, stb.
grafológus
"Az írás szakképzett grafológus számára a lélek EKG-ja."
:-D
"A graf. elfogadott tényeken alapuló, az MTA által is elismert tudomány. "
Ezt honnan szedted? Semilyen nyoma az interneten nincs annak, hogy az MTA elismert volna tudomanynak.
"A grafológiát éveken keresztül tanuljuk az arra szakosodott iskolákban, ahol a jelentéstanon kívül írásbiológiát, írástörténelmet, személyiség-fejlődés-szociál-munkahelyi pszichológiát is tanulunk, amiből vizsgát is kell tennünk. "
Ettol meg lehet hulyeseg.
"grafológus"
Egy grafologusnak mi mas lenne a velemenye?
Azért hangsúlyoztam ki az előbb, hogy milyen aprólékos munka megmérni egy írást, hogy laikusok is láthassák, hogy a grafo metrikus tudomány. Azaz olyan adatokból építünk fel személyiséganalízist, amelyek mérhetőek. Nem médiumokként mondunk ki személyiségjellemzőket, hanem olyan adatok alapján, amelyek feketén-fehéren benne vannak az írásban.
Csak ízelítőül: mérjük az írásban a margókat, sortávokat, szóvátokat, betűtávoságokat, betűdőlést, oválok magasságát, szélességét, dőlését, hurkok magasságát, szélességét, dőlését, közép-felső-alsó zónát, egymáshoz viszonyított arányaikat, nyomatékot, sűrűséget, írástömb nagyságát, ékezetek irányultságát, nagy-kisbetűk egymáshoz való viszonyát, kohéziót, ritmust vizsgálunk, szabályosságot, ingadozást értékelünk, ... és még folytathatnám.
OKes, ezt nem vitatom, minden bizonnyal rengeteget dolgoztok egy analizisen, es sokat tanultok, mire az osszes metodologiat elsajatitjatok. Nekem az nemvilagos, hogy ezeknek a metrikaknak (sortav, margo etc.) miert kellene osszefuggnie a szemelyisegjegyekkel. Miert ne irhatna ket ugyanolyan lusta/szorgalmas/megerto/genyo ember teljesen mas iraskeppel? Nekem a grafologia ugy tunik olyan, mint az asztrologia: ott is rengteget lehet tanulni, merni a csillagok helyet, mlyen szoget zarnak be a bolygokkal meg mittudom en hogy mi mindent, es hiaba van evezredes hagyomanya, attol meg nem lesznek helytalloak a kovetkeztetesek.
De az az MTAs allitas erdekelne, mert tenyleg nagyon kivancsi vagyok arra, hogy mit mond az MTA a grafologiarol.
"Az írás szakképzett grafológus számára a lélek EKG-ja."
A képzett kávéjós számára a zacc a sors EKG-ja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!