Mi történne az emberi testtel ha elérné a fénysebességet? Szétrobbanna? Vagy tényleg visszamehetne a múltba?
Ha minden védőfelszerelés nélkül akkor:
Űrben: Megfulladnál, nincs levegő.
Levegőn: Elégnél a fénysebesség előtt jóval, mert ott a légellenállás.
Múltba nem mennél. Időben így nem lehet utazni (mármint a fénysebességgel való haladással).
Ha rakétában haladnál, akkor kérdés, hogyan gyorsulnál fel. Ha hirtelen, akkor pacává lapulnál. Ha nagyon-nagyon lassan (vagy létrehoznánk egy olyan eszközt, ami korlátlan méretű gravitációt képes generálni, és ez a test felé zuhanva érnéd el a fénysebességet - kvázi "instant feketelyuk") akkor nagy valószinűséggel semmi, csupán észlelnénk az időtorzulást, vagyis azt látnád, hogy az űrhajód egyre gyorsabban megy, sőt, bőven úgy éreznéd, hogy a fénysebesség rendkívül sokszorosával haladsz, dacára, hogy nem lépted át.
Ha pedig csak úgy natúrban, mindenféle védelem nélkül, akkor még a "legtisztább" csillagközi vákuumban is annyi atommal találkozna a test, hogy pillanatokon belül szétroncsolódna, mivel még a legnagyobb vákuumban is "sok" atom van ahhoz, hogy fénysebességgel tudj navigálni közöttük.
Nem olyan rég volt a kérdés.
Elvileg semmi, mert nem a sebesség öl!
Régen azt gondolták, hogy 25 mérföld sebesség már halálos... méltó utódjuk vagy.
A valóságban a mi világunkban nem lehet ilyen gyorsan száguldozni, sok a szemét mindenfelé.
A múltba nem lehet így visszamenni.
Kérdező, de azért olvasni tudsz, ugye?
Mondom, hogy nemrég volt a kérdés.
A kísérlet, amiről beszélsz, az érdekes, de még nem vizsgálták meg rendesen. Nem biztos, hogy tényleg gyorsabb a fénysebességnél a benne levő anyag.
pont ahogy a 4. mondta (18:32)
ha egy tárgy sebessége másodpercenkén 2* annyi mint az előző másodpercben, akkor mikor elérte a fény sebességének a felét már egy másodperc 2* olyan hosszú lesz és minél jobban megközelíti a fénysebességet annál lassabban fog gyorsulni, de ez érdekessé akkor válik mikor már majdnem elérte hiszen akkor már 1 másodperc 1000 évig fog tartani
és mivel a gyorsulás az idő függvénye, így ha tegyük fel hogy elérte a fénysebességet akkor már nem tud gyorsulni mert nem fog telni számára az idő. Elvi szinten ha gyorsult volna tovább akkor visszament volna az időben, de ez emiatt is lehetetlennek tűnik.
Az Einstein-Rosen-híd (féregjárat) nem csak a tér két pontját kötheti össze hanem az idő két pontját is, de ez más elven működik. Ehhez még fontos megjegyezni hogy nem lesz ettől semmi sem gyorsabb hanem a tér vagy idő két pontja kerül közelebb egymáshoz amit a híd (féregjárat) összeköt, de csak a járaton keresztül vannak közelebb nem a térben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!