Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen az ELTE jogi kara?

Milyen az ELTE jogi kara?

Figyelt kérdés
Ha vki tudna tapasztalattal is szolgalni nagyon orulnek neki.
2011. nov. 12. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Ott végeztem. De mi a konkrét kérdésed?
2011. nov. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Milyenek a tanárok, az előadások? Mi okozott számodra gondot a elvégzésében (ha egyáltalán volt ilyen)? Utána könnyű volt elhelyezkedned?
2011. nov. 13. 09:40
 3/3 anonim ***** válasza:

A tanárok (általában, hisz persze itt is, mint mindenhol, vannak kivételek) nagyon jók, az előadások nagyrészt színvonalasak. Ami nem az, arra meg egy idő után nem járt az ember. :D Persze az is kérdés, hogy mi érdekel, én pl. nagyon szerettem a büntetőjogot, ezért nekem tetszett az az előadás, egyesek szerint az nem volt jó.

A vizsgaidőszakok elég kemények, nagyok az elvárások, de szerencsére nem magolást várnak (nekem az nem is ment volna), hanem értő tanulást. Visszakérdeznek, "akadékoskodnak", példákat kérnek. Tehát tudni kell, nem magolni - én ennek örültem.

Nekem az első év volt a legnehezebb, mert kétféle történelmi tárgy is van (egyetemes jogtörténet és magyar jogtörténet), ezek szörnyűek voltak (nekem), meg a latinnal szenvedtem még. Ezután is persze minden évben volt általában egy-egy nagyon kemény tárgy: másodévben a polgári jog - ezzel sokan csúsztak még félévet, harmadévben a polgári eljárásjog, negyedévben a pénzügyi jog... Ezekre mondják, hogy veszélyes tárgyak, de szerencsére végül egyikkel se volt gondom. Ötödévben meg hát ugye jön a szakdolgozat védés meg államvizsgák. Az államvizsga-időszak kemény még, 10 hét állandó tanulás...

Elhelyezkedni épp nem volt könnyű, mikor én végeztem, ugyanis akkor volt az államigazgatásban létszámstop, és ezért hirtelen mindenki csak ügyvédi irodába tudott menni... Ez azóta megszűnt, most már könnyen munkát találni, akik azóta végeztek, átlagban 2-4 hónapon belül találtak.

Most ügyvédjelölt vagyok.

HA bármi kérdésed van, nyugodtan mondd.

2011. nov. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!